Wybierz samochód:

Wycieraczki samochodowe do Mazda CX-9

Dobrej jakości wyposażenie Twojego auta może zapewnić komfort i bezpieczeństwo jazdy. Kupując wycieraczki samochodowe do Mazda CX-9 warto decydować się na sprawdzone produkty znanych producentów, gdyż akcesoria te są szczególnie narażone na intensywną eksploatację. Wpływ na ich stan mają warunki atmosferyczne, rodzaj i częstotliwość użytkowania, a także wytrzymałość materiałów, z których zostały wykonane. Wycieraczki samochodowe do Mazda CX-9 solidnych marek opłacają się zdecydowanie bardziej niż zakup akcesoriów anonimowego pochodzenia. Ponieważ należy decydować się na pióra dedykowane do konkretnych pojazdów, posiadamy wycieraczki kompatybilne z różnymi modelami samochodów marki Mazda.

W sklepie piorawycieraczek.pl oferujemy bogatą gamę piór szkieletowych, płaskich oraz hybrydowych znanych i cenionych na rynku marek, takich jak: Alca, AMiO, Bloom, Denso, Flash, Heyner i Negotti. Wiele z nich przeznaczonych jest między innymi do modelu Mazda CX-9 I i II generacji. W zakupie pomoże Ci wyszukiwarka, dzięki której bez trudu znajdziesz model swojego samochodu, a za pomocą filtrów umieszczonych po lewej stronie ekranu określisz interesujący Cię zakres cenowy, typ pióra, producenta oraz szereg innych parametrów. Warto skorzystać z naszej oferty, gdyż wycieraczki samochodowe do Mazda CX-9 wyróżnia wysoka funkcjonalność, doskonała stylistyka oraz innowacje techniczne.

Mazda CX-9

CX-9 to największy SUV produkowany przez japoński koncern Mazdy. Auto zadebiutowało w 2007 roku. Zostało zbudowane na płycie podłogowej Forda, jednak stylistyka zdecydowanie nawiązuje do mniejszego crossovera - CX-7. Dynamiczne kształty oraz opływowa stylistyka, którą posiada Mazda CX-9, nadają jej lekko sportowego charakteru. Wnętrze jest bardzo przestronne i wygodne, bez problemu pomieści nawet 7 osób.

W 2009 roku przeprowadzono pierwszy facelifting. Objął on modernizację pasa przedniego oraz tylnego i dodano kilka chromowanych elementów. Wyposażenie opcjonalne rozszerzono m.in. o system monitorujący martwe pole. Trzy lata później wprowadzono następne zmiany - odświeżona stylistyka bardziej nawiązywała do nowego nurtu marki – KODO.

II generacja auta powstała w 2015 roku. Mazda CX-9 pod względem stylistycznym, mimo sporych rozmiarów, wygląda obecnie bardzo zgrabnie i atrakcyjnie, a ostre linie pomieszane z okrągłymi kształtami nadają autu charakteru. 5-drzwiowy SUV wciąż może pomieścić 7 osób. Za napęd na obie osie klient musi dopłacić, gdyż standardowo napędzana jest tylko przednia oś.

Pod maską znalazł się ponownie tylko silnik benzynowy, ale jego objętość skokowa wynosi obecnie 2,5 litra. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie auta, zabrakło przekładni manualnej, a jedyna dostępna skrzynia automatyczna ma 6 przełożeń.

Wycieraczki Mazda CX-9 – jakich producentów polecamy?

Polecamy wycieraczki szkieletowe Mazda CX-9 następujących marek przeznaczone do szyb tylnych:

 • Negotti - pióro szkieletowe wykonane z wysokiej jakości gumy pokrytej warstwą grafitu, która niweluje tarcie, zmniejsza hałas i poprawia skuteczność pracy,
 • Flash z listwą zgarniającą z gumy silikonowo-grafitowej z domieszką polimeru - wycieraczki nie piszczą nawet podczas pracy na sucho.

Wycieraczki płaskie Mazda CX-9 do szyb przednich pojazdu wyprodukowane przez:

 • AMiO - idealne połączenie trwałości i cichej pracy. Innowacyjne wykonanie zapewnia stały nacisk pióra, które dobrze dopasowuje się do kształtu szyby,
 • Flash - metalowy rdzeń, który umieszczono w piórze pozwala dopasować się do krzywizny szyby pojazdu, natomiast gumowy spojler poprawia aerodynamikę oraz siłę docisku gumy do szyby,
 • Bloom - pióra wycieraczek samochodowych wyprodukowane z zastosowaniem najwyższych standardów środowiskowych ISO. Umieszczona w nich stalowa wkładka z efektem pamięci krzywizny szybypomaga efektywnie wyeliminować smużenie,
 • wycieraczki z serii Alca Super Flat.

Wycieraczki hybrydowe Mazda CX-9 do szyb przednich samochodu:

 • Denso hybrydowe - futurystyczna forma oraz doskonała jakość pracy uzyskana dzięki optymalnemu dociskowi pióra do szyby,
 • wycieraczki Mazda CX-9 z serii Heyner Hybrid.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki samochodowe Mazda CX-9?

Wycieraczki samochodowe Mazda CX-9, podobnie jak wszystkie akcesoria tego typu, obciąża się długotrwałą pracą, przez co ich listwy zgarniające narażone są na ścieranie i uszkodzenia w skutek działania skrajnych temperatur. Wykonane zostały z materiałów szczególnie wytrzymałych. Producenci najczęściej stosują kauczuk naturalny lub syntetyczny pokryty grafitem, którego użycie zmniejsza tarcie i hałas związany z przesuwaniem się pióra po szybie, a także zapobiega rysowaniu jej powierzchni. Wycieraczki samochodowe Mazda CX-9 hybrydowe i szkieletowe pokryto warstwą cynku odpornego na wilgoć i niskie temperatury. W niektórych modelach zastosowano bardzo odporną gumę silikonowo-grafitową z domieszką polimeru, co sprawia, że listwy są niezwykle elastyczne i dobrze przylegają do szyby. Często w warstwie gumy znajduje się stalowa wkładka, która doskonale dostosowuje się do kształtu szyby.

Wycieraczki Mazda CX-9 – dostępne rodzaje

Oferujemy wycieraczki Mazda CX-9 do następujących generacji auta:

 • 2006- [TB],
 • 2017-.

Jako wycieraczki szyb tylnych wszystkich generacji samochodu posiadamy pióra szkieletowe dwóch znanych marek: Negotti i Flash.

Do szyby przedniej proponujemy wycieraczki Mazda CX-9:

 • wycieraczki płaskie AMiO, Flash, Bloom, Alca Super Flat,
 • wycieraczki hybrydowe: Denso hybrydowe i Heyner Hybrid.

Wycieraczki samochodowe Mazda CX-9 – długość pióra

Warunkiem, który spełnić musi pióro wycieraczki samochodowej, jest jego długość zgodna z zaleceniami producenta auta. Dzięki mechanizmom wyszukiwania produktów w naszym sklepie po podaniu kilku podstawowych danych wyszukiwarka samodzielnie wybierze wycieraczki samochodowe Mazda CX-9 o odpowiedniej długości.

Oferowane wycieraczki samochodowe Mazda CX-9 I i II generacji posiadają następujące wymiary:

 • wycieraczki tylne - 350mm,
 • wycieraczki przednie kierowcy - 600mm, 650mm ,
 • wycieraczki przednie pasażera - 430mm i 450mm.

Wycieraczki Mazda CX-9 i ich żywotność. Jak często trzeba zmieniać pióra wycieraczek?

Panuje powszechna opinia, że wycieraczki należy wymieniać co pół roku, przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu zimowego. Okres ten jednak może być dłuższy, gdyż decyduje o tym jakość użytych do produkcji piór materiałów, a także częstotliwość zabiegów konserwacyjnych przeprowadzanych przez właściciela pojazdu. Wycieraczki Mazda CX-9, które znajdują się w naszym sklepie, wyprodukowane zostały przez marki znane z solidności i trwałości swoich wyrobów.

Istnieje kilka oznak wadliwej pracy wycieraczek, które powinny skłonić nas do dokonania natychmiastowego zakupu nowych: pozostawianie smug na szybie, hałaśliwa praca i szarpanie, pozostające na szybie zamglone pola czy całkowicie niewytarte miejsca. Gdy dostrzeżesz któryś z wyżej wymienionych objawów, zaopatrz się koniecznie w naszym sklepie w nowe wycieraczki Mazda CX-9.

Jak wymienić pióra wycieraczek Mazda CX-9?

Pióra wycieraczek Mazda CX-9 sprzedawane w naszym sklepie posiadają dołączony specjalny adapter, umożliwiający dopasowanie wycieraczki do niemal każdego modelu auta. Czynności, które należy wykonać przy zmianie piór, opisaliśmy na naszym blogu w artykule pt. "Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik". Dzięki niemu dowiesz się dokładnie, krok po kroku, jak zamontować pióra wycieraczek Mazda CX-9.

Wycieraczki Mazda CX-9 - często występujące problemy

Wycieraczki Mazda CX-9 są intensywnie eksploatowane i z tego powodu ulegają zużyciu. Oferowane przez nas produkty wykonane zostały z doskonałej jakości, często innowacyjnych materiałów. Mimo to z upływem czasu jakość pracy wycieraczek obniża się, na co wpływ mają przede wszystkim warunki atmosferyczne. Stan wycieraczek powinien być regularnie monitorowany, gdyż ich prawidłowe funkcjonowanie decyduje o naszym bezpieczeństwie.

Wysokiej klasy materiały, z których wykonane są oferowane przez nas wycieraczki Mazda CX-9, zapewniają im długą żywotność nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

Ile kosztują wycieraczki samochodowe Mazda CX-9?

Dobrej jakości wycieraczki samochodowe Mazda CX-9 do tylnej szyby kosztują w naszym sklepie od ok. 20 do 50 zł. Są to wycieraczki znanych marek: Negotti i Flash.

Za wycieraczki płaskie AMiO, Flash, Bloom, Alca Super Flat przeznaczone na przód auta należy zapłacić w granicach ok. 40 - 80 zł, natomiast za wycieraczki hybrydowe Heyner Hybrid - ok. 80 zł, a za Denso hybrydowe - ok. 160 zł.

Na dobrej jakości piórach nie należy oszczędzać, gdyż gwarantują nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo na drodze. Znając jednak realia życia, nasz sklep wyodrębnił ze swoich zasobów grupę dobrej jakości wycieraczek samochodowych po niskich, atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony z tanimi wycieraczkami.

Które wycieraczki Mazda CX-9 wybrać?

Wycieraczki Mazda CX-9 należy dobierać na podstawie roku produkcji pojazdu. W naszym sklepie za pomocą mechanizmu wyszukującego bez trudu znajdziecie odpowiednie wycieraczki do każdego modelu: płaskie i hybrydowe do przedniego okna, a także wycieraczki szkieletowe do oczyszczania tylnej szyby.

Jeżeli zależy Ci na długotrwałej, bezawaryjnej pracy piór, proponujemy wybór produktów o podwyższonej jakości. Na przednie szyby polecamy wycieraczki Mazda CX-9 znanych serii: Denso hybrydowe, Heyner Hybrid i Alca Super Flat, do tylnych okien wycieraczki szkieletowe Negotti i Flash.

Pióra wycieraczek Mazda CX-9 - opinie klientów

Według opinii klientów pióra wycieraczek Mazda CX-9 zakupione w naszym sklepie cechuje wysoka jakość i długa żywotność. Odnosi się to zarówno do wycieraczek szkieletowych, hybrydowych, jak i płaskich.

Klienci naszego sklepu chwalą sobie też system wyszukiwania i filtrowania produktów, który umożliwia bezstresowy wybór wycieraczek do konkretnego rocznika samochodu. Dużym zainteresowaniem cieszy się również nasza propozycja dobrych jakościowo, tanich wycieraczek.

W razie jakichkolwiek trudności ze znalezieniem właściwego produktu prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Tych klientów, którzy preferują osobiste dokonywanie zakupów, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Ciekawe artykuły

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

W związku z pojawianiem się na rynku motoryzacyjnym coraz większej ilości nowinek, jak grzyby po deszczu piętrzą się wątpliwości i rodzą pytania, na które czujemy się w obowiązku odpowiadać.

Czytaj więcej
Jak prawidłowo wymienić wycieraczki?

Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik

Wycieraczki, jako części eksploatacyjne pojazdu podlegają sezonowej wymianie. Wielu kierowców wciąż bagatelizuje podstawowe oznaki ich zużycia. Tymczasem montaż nowych w pełni sprawnych i wydajnych piór to zwykle kwestia chwili, która realnie przekłada się na bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Czytaj więcej
Jak włączyć wycieraczki samochodowe?

Jak włączyć wycieraczki samochodowe?

Włączenie wycieraczek samochodowych wydaje się czynnością dość prostą. Jednak wielu kierowców miewa z nią problemy, zwłaszcza w pojazdach nowych lub pożyczonych. Szybko zmieniające się warunki pogodowe w trakcie jazdy często nie gwarantują wystarczającej ilości czasu potrzebnego na przyswojenie zasad funkcjonowania poszczególnych mechanizmów. Warto więc zapoznać się z nimi odpowiednio wcześniej.

Czytaj więcej
Wycieraczki płaskie czy tradycyjne?

Wycieraczki płaskie czy tradycyjne? Oto jest pytanie!

Stoisz przed trudnym wyborem nowych wycieraczek do swojego samochodu? Przeczytałeś różne opinie i nadal nie wiesz czy wybrać wycieraczki tradycyjne czy płaskie? Zapraszamy, ten tekst powstał właśnie dla Ciebie! Miłej lektury!

Czytaj więcej
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij