Wybierz samochód:

Jak dobrać wycieraczki do danego modelu samochodu?


W temacie doboru wycieraczek do danego modelu samochodu warto podkreślić, iż obecnie cała procedura polega głównie na dokładnym przefiltrowaniu wszystkich informacji potrzebnych by katalog sam wybrał odpowiedni zestaw. Wystarczą jedynie marka, model i rok produkcji pojazdu. Opcja wyposażona jest również w filtr producentów. Nasz sklep posiada w ofercie produkty takich marek jak: Bosch, Valeo, Heyner, Flash i Alca.


Jakie wycieraczki wybrać? Rodzaje wycieraczek

  • Wycieraczki tradycyjne. Możemy wybrać spośród wycieraczek tradycyjnych, opartych na metalowym stelażu, odpowiadającym za docisk pióra do szyby. Przy doborze tego typu wycieraczek najważniejsza jest długość i sposób mocowania. Nasz sklep zapewnia możliwość dokładnego dopasowania ich do danego pojazdu.
  • Kolejnym rodzajem są wycieraczki płaskie o zintegrowanej konstrukcji, wykonane z elastycznych materiałów. Ich powierzchnia idealnie przylega do szyby, w związku z czym szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na jej krzywiznę. Stelaż bezpośrednio połączony jest tu z piórem, należy zatem sprawdzić czy nasze auto przystosowane jest do ich zamontowania. Nie jest tajemnicą, iż ten typ dedykowany jest nowszym modelom samochodów.
  • Wycieraczki hybrydowe, bardzo popularne ze względu na swego rodzaju uniwersalność i atrakcyjną cenę, są w stanie połączyć nowoczesne rozwiązania z rodzajem mocowania, w który wyposażony jest nasz niekoniecznie najnowszy samochód. Taki zabieg wymaga jednak zakupienia specjalnych adapterów. Te można nabyć w sklepie piórawycieraczek.pl w zestawie z produktami dedykowanymi konkretnym modelom samochodów.
Warto pamiętać, iż regularnej wymianie podlega również wycieraczka tylnej szyby, jeśli oczywiście dany pojazd jest w nią wyposażony. Procedura jej doboru jest analogiczna do powyższej.


Przed zakupem sprawdź rodzaj mocowania


Wybierając nowe wycieraczki do samochodu warto sprawdzić jaki ich rodzaj zamontowano w nim wcześniej. Często to właśnie taki model będzie tym najodpowiedniejszym. Jeśli chcemy poeksperymentować, lub nieco zaoszczędzić na tańszych zamiennikach, postarajmy się wcześniej dokładnie zorientować z jakim rodzajem mocowania mamy do czynienia i czy nie istnieją przeciwwskazania dla zamontowania interesujących nas piór. Źle zamontowane lub nieodpowiednio dopasowane wycieraczki samochodowe mogą rozpraszać i irytować kierowcę, stwarzając w rezultacie duże zagrożenie na drodze.
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Zamknij