Wybierz samochód:

Czym kierować się przy zakupie nowych wycieraczek samochodowych?


Pióra wycieraczek to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia naszych samochodów. I choć przez lata przeszły niejedną metamorfozę, to jedno zawsze było pewne i niezmienne – ich wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nie należy zatem lekceważyć znaczenia wycieraczek, a co więcej warto dobrze zastanowić się nad wyborem tych, które zapewnią nam i naszym pasażerom spokojną podróż.


Jakie wycieraczki wybrać?


Istnieje kilka kryteriów, o których warto pamiętać wybierając nowy zestaw. Dla wielu z Państwa kluczowym będzie oczywiście cena. Ta może wahać się w zależności od tego z jakim producentem mamy do czynienia oraz z jakich materiałów wyprodukowano dany model. Tańsze produkty wykonane są z kauczuku syntetycznego, droższe mają zazwyczaj trwalszy szkielet i zawierają naturalny surowiec. Często wybór tych odpowiednich sprowadza się zatem do kupna tzw. „budżetowych”, częściej wymienianych bądź droższych, o dłuższej żywotności. Wiele jednak zależy od sposobu ich eksploatacji, w tej kwestii nie warto więc generalizować.

W związku z powyższym w ofercie naszego sklepu znalazły się wycieraczki samochodowe renomowanych marek takich jak: Bosch, Valeo, Alca, Heyner czy Flash, wśród których bez wątpienia znajdą Państwo odpowiedni model.


Dlaczego warto kupić dobre wycieraczki?


Błędnym jest pogląd, iż wycieraczki to wyłącznie element użytkowy pojazdów. Dziś ich funkcjonalność łączy się z nowoczesną formą, której nie powstydziłby się właściciel luksusowej limuzyny czy sportowego demona szos. Kupując więc nowe wycieraczki warto pamiętać, że przyjdzie nam zmierzyć się z wyborem spośród modeli klasycznych – szkieletowych opartych na konstrukcji metalowego stelaża, płaskich – przystosowanych do samochodów o bardziej opływowych kształtach oraz hybrydowych – aerodynamicznych, będących w pewnym sensie połączeniem dwóch poprzednich. Warto jednak zastanowić się, jaki rodzaj pióra będzie najbardziej kompatybilny z naszym pojazdem. Dobrze dobrane wycieraczki nie nastręczają problemów podczas wymiany, najlepiej spełniają swoją rolę i podnoszą poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg.

W podsumowaniu, podkreślić należy jeszcze kilka podstawowych faktów. Zwracajmy uwagę na cenę, pamiętając jednak o różnicach w częstotliwości wymiany wycieraczek, uzależnionej od ich jakości. Wycieraczki klasyczne dobrze sprawdzą się w starszych modelach samochodów. Płaskie, ze względu na swoją budowę dokładnie przylegają do szyby i oczyszczają ją właściwie bezszelestnie. Trzeba jednak pamiętać, iż są one idealnie dopasowane tylko do samochodów o właściwej krzywiźnie szyby. Skuteczne i wytrzymałe są również hybrydy. Te można montować nawet do starszych samochodów za pomocą specjalnych adapterów. Nie bagatelizujmy zatem najważniejszych spraw takich jak bezpieczeństwo i funkcjonalność. Wybierajmy mądrze wycieraczki samochodowe, a w razie wątpliwości poprośmy o radę eksperta.

Ciekawe artykuły

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

W związku z pojawianiem się na rynku motoryzacyjnym coraz większej ilości nowinek, jak grzyby po deszczu piętrzą się wątpliwości i rodzą pytania, na które czujemy się w obowiązku odpowiadać.

Czytaj więcej
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO