Wybierz samochód:

Najczęściej zadawane pytania przy zakupie wycieraczek samochodowych


Sklep piórawycieraczek.pl to nie tylko sprzedaż wysokiej jakości produktów, ale także profesjonalna i kompleksowa obsługa, oparta na rzetelnym przygotowaniu merytorycznym. W trosce o najwyższą jakość naszych usług przygotowaliśmy krótki poradnik konsumenta, w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące wycieraczek samochodowych.


Jak kupować wycieraczki samochodowe?


Decydując się na zakup nowych wycieraczek, należy zwrócić uwagę na długość piór oraz rodzaj adaptera do ich montażu. Sklep piórawycieraczek.pl automatycznie przefiltruje podane przez nas informacje takie jak: marka, model oraz rok produkcji pojazdu, a następnie wyświetli produkty dedykowane do wskazanego modelu samochodu.


Jak zamontować wycieraczki samochodowe?


Wymiana wycieraczki samochodowej odbywa się na zasadzie plug & play. Kupując produkt w sklepie stacjonarnym o pomoc w montażu można poprosić sprzedawcę.


Jak działają wycieraczki samochodowe?


Głównym zadaniem wycieraczek samochodowych jest odprowadzanie wody z powierzchni szyby, a także oczyszczanie jej z ewentualnych zabrudzeń przy użyciu płynu do spryskiwaczy. Dobrze działające pióra wycieraczek nie hałasują, nie skaczą, nie pozostawiają smug lub niewytartego obszaru, pozostawiając szybę idealnie przejrzystą. Dla zwiększenia komfortu oraz bezpieczeństwa na drodze każdy kierowca powinien wymieniać wycieraczki przynajmniej raz w roku.


Jak zmierzyć wycieraczki samochodowe?


Sprawa wydaje się dość prosta, jednak należy pamiętać o kilku podstawowych krokach. Do pomiaru można użyć dowolnego typu miarki (linijki, centymetra krawieckiego lub tzw. calówki). Najważniejsze by wycieraczka, która w normalnych warunkach jest nieco wygięta, przy pomiarze tworzyła płaską powierzchnię. Wtedy jego wynik będzie najbardziej wiarygodny.


Dlaczego wycieraczki samochodowe hałasują?


Wycieraczki wydają niepokojące dźwięki z kilku powodów. Pierwszym może być ich użycie na suchej szybie lub zanieczyszczenie ich powierzchni. Jeśli jednak wycieraczka nie jest zniszczona, a jedynie nieprawidłowo użytkowana jej wymiana nie jest konieczna. Sytuacja zmienia się, gdy guma wycieraczki jest zesztywniała i wykazuje oznaki zużycia w wyniku długiej eksploatacji. Piski i zgrzyty pojawiają się wtedy z powodu zbyt dużego nacisku ramienia na pióro, które w związku z tym wypacza się do pozycji leżącej, co uniemożliwia jego prawidłową pracę.


Kiedy wymienić wycieraczki samochodowe?


Każdy kierowca powinien zwrócić uwagę na kilka istotnych oznak zużycia wycieraczek takich jak: wydawanie przykrych dźwięków, przeskakiwanie, pozostawianie smug oraz niedokładne zgarnianie wody. Przyczyny tych problemów mogą być różne.
  • Smugi pojawiają się, gdy pióro wycieraczki uległo uszkodzeniu lub w skrajnych przypadkach złamaniu. Do tego typu sytuacji dochodzi przy nieprawidłowej eksploatacji wycieraczki w zbyt niskich lub wysokich temperaturach, podczas próby usunięcia z powierzchni szyby lodu bądź uporczywego brudu.
  • Efekt zamglonej szyby obserwujemy, gdy warga wkładki gumowej podczas pracy wycieraczki pozostaje w jednej pozycji. Dzieje się tak z powodu zesztywnienia gumy w wyniku upływu czasu bądź zmian temperatur.
  • Szarpanie i hałas podczas pracy wycieraczek spowodowane są zesztywnieniem lub zużyciem gumy z powodu wygięcia pióra do pozycji leżącej w efekcie zbyt dużego nacisku ramienia na pióro.
  • W wyniku odgięcia wycieraczki przez wiatr bądź nadmierną prędkość pojazdu, które wpływają na osłabienie napięcia wycieraczki, na szybie może pojawić się tzw. niewytarta strefa wycierania.
Zaobserwowanie choć jednego z wyżej wymienionych problemów jest wystarczającą przesłanką do wymiany wycieraczek.


Gdzie kupić wycieraczki samochodowe?


Rekomendujemy zakup wycieraczek w specjalistycznych sklepach motoryzacyjnych takich jak piórawycieraczek.pl, które oferują szeroką gamę producentów i modeli dedykowanych do konkretnych pojazdów. Dodatkowym atutem jest fakt, iż w tego typu miejscach, w razie ewentualnych wątpliwości możemy liczyć na pomoc eksperta. Takich zalet nie można przypisać zakupom w tzw. marketach, czyli sklepach wielobranżowych, w których najczęściej dostępne są produkty uniwersalne.


Wycieraczki samochodowe – które lepsze?


Najlepszą odpowiedź na to pytanie znajdziecie sprawdzając, jakie wycieraczki samochodowe zamontowano fabrycznie w Waszych pojazdach. Jeżeli są to wycieraczki tradycyjne, to na takie warto się zdecydować przy wymianie. Jeżeli posiadamy hybrydy, szukajmy nowego zestawu tego typu. Jeśli z kolei dysponujemy już nowoczesnym typem wycieraczek płaskich, właśnie te będą najbardziej zalecane i najlepiej spełnią swoją rolę. Przy wyborze nowych wycieraczek nie zawsze liczy się ich wygląd, ale kompatybilność z samochodem i powierzchnią, na której pracują. Wybierajmy rozsądnie i nie dajmy się ponieść panującym trendom.


Jak czyścić wycieraczki samochodowe?


Gumkę wycieraczki możemy przemyć wilgotną ściereczką z mikrofibry. Jej delikatna struktura nie uszkodzi powierzchni pióra. Warto również pamiętać o regularnym myciu szyby. Nie pozostawiajmy całej pracy jedynie wycieraczkom. Może to bowiem doprowadzić do przedwczesnego ich zużycia.


Jak często wymieniać wycieraczki samochodowe?


Producenci wycieraczek zalecają ich wymianę przynajmniej raz w roku. Częstotliwość tej praktyki może być jednak uzależniona od jakości produktów. Tańsze zamienniki zużywają się znacznie szybciej. Okres eksploatacji jest również uzależniony od sposobu użytkowania i dbałości o wycieraczki.


Wycieraczki samochodowe – płaskie czy tradycyjne?


Do nowych modeli samochodów, w których wycieraczki płaskie zamontowano fabrycznie, przy wymianie zdecydowanie polecamy właśnie taki ich rodzaj. W samochodach starszych, wyposażonych w wycieraczki szkieletowe proponujemy serię Bosch Eco. Jest to tradycyjny typ wycieraczek o metalowej konstrukcji, z naturalną gumą pióra powlekaną grafitem. Ich wymiana jest szybka i nieskomplikowana.


Co zrobić, gdy wycieraczki zostawiają smugi?


Smugi na szybie pojawiają się, gdy pióro wycieraczki zostało uszkodzone bądź złamane. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być próba usunięcia lodu czy też uporczywych zabrudzeń, bez użycia odmrażacza lub płynu do spryskiwaczy. Problem rozwiążemy wymieniając wycieraczki na nowe.


Jakiej firmy wycieraczki samochodowe kupować?


Polecamy sprawdzone i niezawodne wycieraczki samochodowe marki Flash wykonane z gumy silikonowo – grafitowej z domieszką polimeru. Są one bardzo wytrzymałe i doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych. Jako, że wycieraczki tej marki stosujemy również w samochodach firmowych, możemy polecić je z całą stanowczością i bez wyrzutów sumienia.


Pióra wycieraczek – Bosch czy Valeo?


Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna, gdyż zarówno wycieraczki marki Bosch jak i Valeo mają swoich zwolenników. Produkty Bosch to przede wszystkim wysoka jakość oparta na bogatej tradycji i pewnej pozycji na rynku motoryzacyjnym. Marka Valeo wyróżnia się nowatorskim podejściem do tematu wycieraczek, które dzięki licznym usprawnieniom doskonale spełniają swoją rolę. Za wycieraczkami Valeo przemawiać może zamontowany w serii Silencio XTRM wskaźnik zużycia. Ostateczny wybór zawsze jednak należy do konsumenta. Wymiana tego typu podzespołu na gorszy zamiennik nie pozwala w pełni wykorzystać jego potencjału.

Decydując się na zakup nowych piór, warto również zwrócić uwagę na komponenty, których użyto do ich produkcji. Grafitowa powłoka, zastosowana na gumie wycieraczki gwarantuje cichą pracę i zmniejsza tarcie, przez co jej czas eksploatacji znacznie się wydłuża. Z kolei lepszej jakości stal użyta w konstrukcji wycieraczek szkieletowych zapewnia dokładne ich przyleganie do powierzchni szyby i nie ulega procesowi korozji.


Co to są wycieraczki hybrydowe?


Wycieraczki hybrydowe to połączenie zalet wycieraczek tradycyjnych i płaskich. Konstrukcja ramienia zintegrowana jest z piórem, co nadaje im elegancji i dynamiczny charakter, wpływając również na wysoką jakość pracy. W związku z tym, iż ich popularność wciąż rośnie, hybrydy stosowane są w montażu fabrycznym przez coraz większa liczbę producentów. Spotkamy je między innymi w takich samochodach jak: Honda Civic IX, Opel Insignia, czy Mazda 6.

Ciekawe artykuły

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

W związku z pojawianiem się na rynku motoryzacyjnym coraz większej ilości nowinek, jak grzyby po deszczu piętrzą się wątpliwości i rodzą pytania, na które czujemy się w obowiązku odpowiadać.

Czytaj więcej
Jak prawidłowo wymienić wycieraczki?

Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik

Wycieraczki, jako części eksploatacyjne pojazdu podlegają sezonowej wymianie. Wielu kierowców wciąż bagatelizuje podstawowe oznaki ich zużycia. Tymczasem montaż nowych w pełni sprawnych i wydajnych piór to zwykle kwestia chwili, która realnie przekłada się na bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Czytaj więcej
Jak włączyć wycieraczki samochodowe?

Jak włączyć wycieraczki samochodowe?

Włączenie wycieraczek samochodowych wydaje się czynnością dość prostą. Jednak wielu kierowców miewa z nią problemy, zwłaszcza w pojazdach nowych lub pożyczonych. Szybko zmieniające się warunki pogodowe w trakcie jazdy często nie gwarantują wystarczającej ilości czasu potrzebnego na przyswojenie zasad funkcjonowania poszczególnych mechanizmów. Warto więc zapoznać się z nimi odpowiednio wcześniej.

Czytaj więcej
Wycieraczki płaskie czy tradycyjne?

Wycieraczki płaskie czy tradycyjne? Oto jest pytanie!

Stoisz przed trudnym wyborem nowych wycieraczek do swojego samochodu? Przeczytałeś różne opinie i nadal nie wiesz czy wybrać wycieraczki tradycyjne czy płaskie? Zapraszamy, ten tekst powstał właśnie dla Ciebie! Miłej lektury!

Czytaj więcej
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO