Wycieraczki samochodowe, pióra wycieraczek VALEO

Szeroka oferta wycieraczek do szyb Valeo prezentuje najwyższej jakości elementy podstawowego wyposażenia do zastosowania w różnych modelach zarówno nowszej, jak i starszej generacji pojazdów. Marka udostępnia wycieraczki wykonane we wszystkich znanych technologiach obecnych na rynku motoryzacyjnym oraz trzech segmentach umożliwiających wybór akcesoriów najbardziej dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Wydajne i innowacyjne rozwiązania Valeo wykorzystywane są obecnie jako oryginalne wyposażenie wielu modeli samochodów. W 2018 roku ponad 50% pojazdów wyjechało z fabryk z wycieraczkami francuskiego producenta. Uniwersalny asortyment wzbogacony o rozbudowany system elementów instalacyjnych pozwala na w pełni efektywne wykorzystanie akcesoriów w samochodach, w których oryginalnie zastosowano inny rodzaj podzespołów.

Wycieraczki Valeo spełniają wygórowane standardy rynku w zakresie nietuzinkowych rozwiązań, jakości użytkowania, wydajności oraz wyszukanej stylistyki, trafiającej w nawet najbardziej wymagające gusta.

W naszym sklepie posiadamy bogatą gamę szkieletowych, płaskich i hybrydowych wycieraczek samochodowych Valeo. Idealnie dobrane akcesoria gwarantują perfekcyjne rezultaty pracy w skrajnych warunkach atmosferycznych oraz wydajność przewidzianą na intensywne użytkowanie.

Poznaj markę Valeo

Valeo to francuski producent części i akcesoriów samochodowych na rynek pierwotny i wtórny. Przedsiębiorstwo założone 1923 roku wytwarzało początkowo okładziny hamulcowe i tarcze sprzęgłowe na licencji angielskiej firmy Ferodo. Szeroki profil działalności pozwolił zdobyć marce pozycję strategicznego partnera wielu producentów samochodów na całym świecie.

Valeo dostarcza rozwiązania motoryzacyjne oparte na innowacyjnych technologiach. Przedsiębiorstwo dysponuje dobrze wyposażonymi fabrykami i dociera do odbiorców w ponad 150 krajach, obsługując koncerny samochodowe, dystrybutorów części zamiennych, właścicieli warsztatów, sklepy z akcesoriami samochodowymi oraz indywidualnych klientów.

Valeo Service jako część Valeo Group specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej klasy części zamiennych na rynki wtórne. Jego działania skupiają się między innymi wokół procedur serwisowych części mechanicznych pojazdów osobowych i przemysłowych. Firma realizuje szeroko zakrojony program współpracy oparty na tworzeniu pozytywnych relacji handlowych, dostarczaniu niezawodnych artykułów oraz profesjonalnej obsłudze technicznej.

Czym wyróżniają się wycieraczki samochodowe Valeo?

Wycieraczki samochodowe Valeo reprezentują wysoki poziom skuteczności konstrukcji opartych na wyjątkowo wydajnych i trwałych strukturach. Szeroka gama akcesoriów od rozwiązań klasycznych, przez akcesoria bezprzegubowe, aż po nowoczesne hybrydy testowana jest w ekstremalnych warunkach, by jak najlepiej sprawdzać się jako elementy wyposażenia pojazdów użytkowane na co dzień.

Wzmocniony szkielet tradycyjnych wycieraczek zapewnia optymalny docisk piór do powierzchni szyby. Dobrze znana forma idealnie sprawdza się w nieco starszych samochodach, skutecznie zwiększając komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

Płaskie wycieraczki Valeo uważane obecnie za rozwiązania najbardziej efektywne wyposażone są w szereg usprawnień technologicznych, gwarantujących najwyższy poziom oczyszczania i osuszania szyby, bez niepożądanych efektów piszczenia, przeskakiwania i smużenia.

Hybrydowe akcesoria Valeo stanowią najlepsze z możliwych połączenie wycieraczek wyposażonych w solidny metalowy szkielet z elementami efektownego, nastawionego na mocne wrażenia estetyczne designu.

Profilowane wycieraczki Valeo precyzyjnie dopasowują się do krzywizny szyby samochodowej. Dobrze pomyślany system adapterów ułatwia montaż elementów w wielu pojazdach o innym rodzaju fabrycznego wyposażenia. Dedykowane zestawy piór Valeo to oferta kompletna o najlepszych właściwościach realnie wpływających na komfort i bezpieczeństwo podróżowania samochodem.

Dlaczego warto wybrać wycieraczki do szyb samochodowych marki Valeo?

Każda odsłona wycieraczek Valeo prezentuje doskonałe właściwości oczyszczania szyby z różnego rodzaju uporczywych osadów i brudu. Szeroki zakres możliwości wykorzystania akcesoriów o charakterze uniwersalnym oraz perfekcyjne dopasowanie rozwiązań dedykowanych pozwala na dotarcie do wielu użytkowników zainteresowanych wysoką funkcjonalnością podzespołów poprawiających widoczność podczas jazdy i komfort prowadzenia samochodu.

Zaprojektowane z myślą o wygodzie zastosowania oraz maksymalnej efektywności wycieraczki samochodowe Valeo wykonane zostały w technologii gwarantującej wysoką odporność i trwałość obliczoną na intensywną eksploatację w ekstremalnych warunkach.

Segmenty cenowe wycieraczek Valeo

Wycieraczki Valeo dostępne są w trzech segmentach cenowych. Wszystkie należące do nich serie odznaczają się wyjątkową skutecznością działania i doskonale sprawdzają się jako elementy podstawowego wyposażenia pojazdu.

Segment premium reprezentują wycieraczki serii Valeo Silencio, o cechach identycznych z akcesoriami fabrycznymi. Płaskie precyzyjnie profilowane pióra reprezentują wszystko, co najlepsze w wycieraczkach samochodowych, realizując najwyższe standardy technologiczne branży motoryzacyjnej. W tym segmencie dostępne są również akcesoria klasyczne i hybrydowe.

Do średniego segmentu cenowego należą trwałe i niezawodne pióra linii Valeo Hydroconnect. Uniwersalny profil zapewnia szeroki zakres zastosowań elementów wyróżniających się wysoką jakością podzespołów wspomaganych nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

W segmencie ekonomicznym znajdziemy popularne wycieraczki Valeo First o uniwersalnym charakterze dostępne w atrakcyjnej cenie zachowującej doskonałą relację do ich wysokiej jakości. W tym segmencie producent udostępnia akcesoria w technologiach szkieletowej, płaskiej i hybrydowej.

Katalog wycieraczek Valeo

W bogatym katalogu produktów Valeo dostępne są wszystkie obecne na rynku motoryzacyjnym rodzaje wycieraczek w pełni realizujące zróżnicowane oczekiwania kierowców.

Szkieletowe wycieraczki Valeo

Valeo prezentuje w swojej ofercie klasyczne akcesoria, których budowa oparta jest na konstrukcji stalowego szkieletu. Guma z naturalnego kauczuku perfekcyjnie spisuje się w czasie dużych opadów deszczu, w warunkach znacznie ograniczonej widoczności. W tej kategorii znajdziemy niezawodne przegubowe wycieraczki serii Valeo First Conventional oraz akcesoria premium linii Silencio.

Płaskie pióra Valeo

Płaskie wycieraczki Valeo dostępne w różnych segmentach cenowych wykazują najwyższą gotowość do działania w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Aerodynamiczna forma piór idealnie dopasowuje się do kształtu szyby, pozostawiając ją wyjątkowo gładką i przejrzystą. Nietypowy kształt spoilera Pyramid reguluje pracę piór, minimalizując efekty smużenia i nadmiernego tarcia. W ofercie Valeo dostępne są płaskie akcesoria serii First, Hydroconnect, Multiconnection oraz Silencio.

Wycieraczki hybrydowe marki Valeo

Hybrydy to rozwiązania spopularyzowane przez azjatyckie koncerny motoryzacyjne, które doskonale sprawdzają się również na rynku akcesoriów zamiennych. Połączenie tradycyjnej sprawdzonej konstrukcji szkieletowej z wyrafinowaną formą płaskich piór zaowocowało powstaniem produktu wyznaczającego nowe trendy motoryzacyjne.  Hybrydy Valeo dostępne są w wariantach premium serii Silencio oraz ekonomicznym linii First.

Serie wycieraczek Valeo

Prezentujemy najpopularniejsze serie wycieraczek marki Valeo dostępne w trzech różnych segmentach cenowych i technologiach odpowiadających na potrzeby dzisiejszego rynku skutecznych, funkcjonalnych i wyszukanych stylistycznie akcesoriów samochodowych.

Wycieraczki samochodowe Valeo First

Asortyment tej serii dedykowany jest na rynek części zamiennych. Wycieraczki o charakterze uniwersalnym wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne usprawniające proces czyszczenia i osuszania szyb samochodowych. System kontroli przepływu powietrza 3D zastosowany w wycieraczkach Valeo First zapewnia doskonałe rezultaty pracy podzespołów w ekstremalnych warunkach pogodowych.

W odpowiedzi na indywidualne potrzeby kierowców Valeo przygotowało szeroką gamę wycieraczek o różnym przeznaczeniu i specyfikacji.

Valeo First Multiconnection

Seria płaskich wycieraczek na przednią szybę samochodu stworzona została z myślą o bezpieczeństwie i komforcie prowadzenia pojazdu. Pióra pozbawione metalowego szkieletu są lekkie i posiadają doskonałe właściwości aerodynamiczne przekładające się na efektywną i wydajną pracę. Innowacyjny kształt spoilera Pyramid zapewnia optymalny docisk pióra do powierzchni docelowej, regulując jego siłę oraz precyzując powierzchnię zbierania wody i usuwania zanieczyszczeń. Wycieraczki serii First występują w odsłonie dobrze pomyślanych zestawów oraz pojedynczych egzemplarzy o szerokim zastosowaniu Multiconnection.

Płaskie pióra tej linii wyposażone są w dodatkowe komplety adapterów umożliwiające montaż wycieraczek w pojeździe, w którym zastosowano tradycyjne elementy wyposażenia. Gumowe pióra płaskich wycieraczek serii Valeo First Multiconnection wykorzystują specjalną mieszankę obrabianego kauczuku. Jego właściwości pozwalają jeszcze dokładniej zgarniać z powierzchni szyby nagromadzone brud i wilgoć, pozostawiając ją nieskazitelnie gładką. Struktura tworzywa zapewnia bezszelestną i równą pracę wycieraczek nawet przy dużych prędkościach. Akcesoria wzmocnione stalowym rdzeniem idealnie przylegają do szklanej powierzchni, precyzyjnie dopasowując się do jej krzywizny.

Płaskie wycieraczki Valeo First wykonane zostały z najwyższą dbałością o szczegóły estetyczne. Ich smukła, oszczędna forma wyjątkowo dobrze koresponduje dynamiczną sylwetką pojazdów.

Wycieraczki szkieletowe Valeo First Conventional

Technologia stabilnej konstrukcji wycieraczek opartej na ramie metalowego stelaża wykorzystywana jest w starszych modelach pojazdów. Marka Valeo przygotowała gamę akcesoriów niezwodnych i skutecznych. Guma piór z naturalnego kauczuku rewelacyjnie spełnia swoją funkcję, a w połączeniu z metalowymi podzespołami tworzy niezwykle funkcjonalny, efektywny i przystępny cenowo element podstawowego wyposażenia pojazdu.

Wycieraczki samochodowe Valeo First Hybrid

Hybrydowe rozwiązania Valeo linii First zostały zaprojektowane, by jak najlepiej oczyszczać i osuszać szybę samochodową. Testowane w ekstremalnych warunkach pióra doskonale spisują się podczas deszczu, z łatwością usuwają też uporczywe i zaschnięte osady. Opatentowana przez producenta technologia Covertech zapewnia spektakularne rezultaty pracy wycieraczek przekładające się na wygodę i bezpieczeństwo podróżowania samochodem. Specjalny zewnętrzny wzmacniany spoiler reguluje pozycję wycieraczki względem powierzchni szyby, optymalizując siłę i zakres działania pióra. Wyposażone w fabryczne adaptery wycieraczki Valeo First Hybrid są kompatybilne montażowo z podzespołami wielu popularnych modeli pojazdów i odpowiadają technologii O.E.

Wycieraczki Valeo Hydroconnect

Wycieraczki serii Valeo Hydroconnect wprowadzają na rynek akcesoriów automotive nowe standardy funkcjonalności i dostępności. Wyposażone w stosunkowo niewielką liczbę adapterów płaskie pióra można dopasować do większości modeli pojazdów poruszających się po europejskich drogach. Na pełny asortyment serii składają się wycieraczki przeznaczone na przednią szybę samochodu, pióra na tylne szyby oraz akcesoria uniwersalne typu Upgrade umożliwiające wymianę wycieraczek z klasycznych na płaskie.

Koncepcja płaskich linii piór Valeo zakłada perfekcyjne dopasowanie w szerokim zakresie zastosowania. Producent udostępnia nowoczesne rozwiązania technologiczne w elementach podstawowego wyposażenia zarówno nowoczesnych, jak i starszych modeli pojazdów.

Oryginalna receptura gumy piór wzmocniona specjalną powłoką gwarantuje doskonałe rezultaty cichej i równej pracy wycieraczek. Struktura tworzywa ułatwia poślizg pióra po szybie, znacznie ograniczając efekty smużenia, przeskakiwania i piszczenia. Za perfekcyjne dopasowanie i docisk piór do powierzchni docelowej odpowiada precyzyjnie wyprofilowany, asymetryczny spoiler.

Wycieraczki samochodowe serii Valeo Silencio

Dedykowane zestawy piór Valeo Silencio gwarantują precyzyjne dopasowanie podzespołów montażowych oraz elementów konstrukcji z wybranym modelem pojazdu. Najwyższa jakość oczyszczania szyby, doskonały design i trwałość to cechy, które wyróżniają wycieraczki tej serii na tle analogicznych produktów. Akcesoria francuskiego producenta realizują najwyższe standardy jakości premium i identyfikacji technologicznej O.E.

Wycieraczki Valeo Silencio dostępne są w trzech odsłonach: płaskich, aerodynamicznych piór, trwałych szkieletowych rozwiązań oraz innowacyjnych hybryd.

Do produkcji bezszkieletowych piór serii wykorzystano wysokiej jakości gumę VisionRubber, której specjalne właściwości zapewniają perfekcyjne rezultaty czyszczenia i osuszania szyby.

Szkieletowa konstrukcja produktów Valeo Silencio unowocześniona została dodatkowym zakrzywionym spoilerem oraz dyszą natryskową. Wyposażona we wskaźnik zużycia wycieraczka informuje, kiedy należy ją wymienić.

Gama 10 długości piór wycieraczek zapewnia perfekcyjne dopasowanie do ok. dziewięciu milionów aut dostępnych na rynku europejskim. Akcesoria zaprojektowane zostały z myślą o efektach pracy zapewniających najlepszą widoczność i najwyższy komfort prowadzenia samochodu.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki samochodowe Valeo?

Materiały wykorzystane w procesie produkcyjnym wycieraczek Valeo wykazują wysoką trwałość i odporność na ekstremalne czynniki pogodowe takie, jak: niskie i wysokie temperatury, wilgoć, promieniowanie UV, a także drobne uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio dobrane i eksploatowane akcesoria Valeo charakteryzują się długą żywotnością.

Metalowe elementy wzmacniające konstrukcje zostały zabezpieczone przed korozją, a guma pokryta warstwą ochronną nie ulega przedwczesnemu zużyciu. Oryginalne receptury tworzyw oraz solidne konstrukcje gwarantują skuteczność w każdych warunkach.

Pióra wycieraczek Valeo – do jakich marek i modeli pasują?

Dostępne na naszej stronie dedykowane wycieraczki Valeo różnych serii pasują do wielu marek i modeli pojazdów, zarówno nowszej, jak i starszej generacji.

Gama płaskich piór linii Valeo First gwarantuje pełną kompatybilność z podzespołami takich pojazdów, jak: Citroen AX, Mercedes CLK, Peugeot 108 czy Toyota Aygo.

Akcesoria z grupy Multiconnection z łatwością zainstalujemy w: Suzuki Carry, Mercedesie klasy MB, Renault 5, Daewoo Espero, Porsche 968, Fordzie KA oraz wielu innych.

Klasyczne rozwiązania Valeo First Conventional sprawdzą się jako niezawodne elementy wyposażenia: Hyundaia i30, Nissana Micry, Mazdy 323, Seata Toledo, Forda Mondeo czy Volkswagena Multivana.

Wysokiej jakości płaskie pióra Valeo Hydroconnect idealnie dobierzemy między innymi do: Mercedesa klasy X, Mitsubishi Eclipse, Peugeota 306, Subaru BRZ oraz Land Rovera Discovery.

Akcesoria serii Valeo Silencio z powodzeniem zamontujemy w takich pojazdach, jak: Seat Arona, Alfa Romeo GT, Volkswagen California, Nissan Sentra, BMW serii 5, Volvo XC90, Peugeot 2008, a także Citroen C3 Picasso wielu innych.

Hybrydowe wycieraczki Valeo pasują do: Infiniti Q70, Daihatsu Trevis, Mazdy BT-50, Audi A6, Hondy Stream i Dodge’a Journey.

Wycieraczki do szyb Valeo – długość piór

Wycieraczki Valeo dostępne są we wszystkich popularnych rozmiarach, co umożliwia ich precyzyjne dopasowanie do różnych modeli samochodów. Zarówno grupy uniwersalnych, jak i dedykowanych akcesoriów gwarantują stuprocentową skuteczność i efektywność.

Posiadamy pojedyncze wycieraczki szkieletowe, hybrydowe oraz płaskie w uniwersalnych rozmiarach: 14” 350 mm, 15” 380 mm, 16” 400 mm, 18” 450 mm, 19” 480 mm, 20” 500 mm, 21” 530 mm, 22” 550 mm, 24” 600 mm, 26” 650 mm, 28” 700 mm.

W ofercie sklepu udostępniamy również dedykowane akcesoria o rozmiarach precyzyjnie dobranych do marki i modelu pojazdu. Na przykład do samochodu Audi A4 produkowanego w latach 1994-2001 posiadamy szkieletowe wycieraczki serii Valeo First Conventional w rozmiarach:

  • 21” 530 mm – od strony kierowcy
  • 20” 500 mm – do strony pasażera

Hybrydowe akcesoria Valeo do Fiata Doblo z lat 2000-2010 występują w wymiarach:

  • 22” 550 mm – dla strony kierowcy
  • 18” 450 mm = dla strony pasażera

Zestaw płaskich piór w systemie Multiconnection do Lexusa GS z rocznika 1993-1997 udostępniamy w rozmiarach:

  • 21” 530 mm – od strony kierowcy
  • 19” 480 mm – od strony pasażera

Rodzaj mocowań piór wycieraczek Valeo

Wycieraczki marki Valeo montuje się łatwo i szybko. Specjalny zintegrowany system elementów instalacyjnych umożliwia bezproblemowe dopasowanie dedykowanych piór do danej marki i modelu pojazdu. Akcesoria posiadają uchwyty kompatybilne z popularnym rodzajem haka U na ramieniu wycieraczki. Rozwiązania typu Multuconnection to propozycja producenta o charakterze uniwersalnym. Dodatkowe adaptery gwarantują szerokie możliwości zastosowania.

Opinie o wycieraczkach marki Valeo

Marka Valeo jako jeden z największych światowych dostawców akcesoriów branży motoryzacyjnej od wielu lat cieszy się wśród kierowców dużym uznaniem. Wycieraczki francuskiego producenta znajdują zwolenników zarówno wśród właścicieli nowoczesnych, jak i nieco starszych pojazdów. Użytkownicy doceniają bogatą ofertę Valeo, nastawioną na realizację  nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań w zakresie jakości i funkcjonalności produktów oraz możliwości zastosowania ich jako części oryginalnych lub wysokiej klasy podzespołów rynku wtórnego.

Ile kosztują wycieraczki Valeo?

W bogatym asortymencie wycieraczek Valeo należących do trzech segmentów cenowych każdy kierowca znajdzie produkt najbardziej odpowiadający jego potrzebom i możliwościom finansowym.

Niezawodne wycieraczki segmentu Premium Valeo Silencio kosztują od ok. 110 zł do ponad 220 zł za komplet.

Za pojedyncze egzemplarze wycieraczek segmentu średniego linii Valeo Hydroconnect zapłacimy średnio 80 zł. Zakup dedykowanego zestawu to wydatek ok. 120zł.

W segmencie ekonomicznym udostępniamy wycieraczki Valeo Serii First w technologii szkieletowej, za które zapłacić trzeba ok. 50 zł, zestawy płaskich piór w cenie ok. 75 zł za komplet oraz nowoczesne rozwiązania hybrydowe, których zakup to koszt średnio 80 zł.

Najpopularniejsze wycieraczki przednie i tylne Valeo

Wycieraczki Valeo to jedne z najpopularniejszych akcesoriów na rynku produktów fabrycznego wyposażenia pojazdów oraz dobrej jakości zamienników. W ofercie producenta znajdziemy nowoczesne serie piór w klasycznych odsłonach, płaskie akcesoria o aerodynamicznej formie oraz innowacyjne rozwiązania hybrydowe. Dopełnieniem asortymentu są wycieraczki na tylną szybę samochodu udostępniane w serii Valeo Silencio. Akcesoria o wyjątkowych właściwościach dokładnie czyszczą tylną szybę, zwiększając komfort i bezpieczeństwo podróżowania samochodem.

Jak dobrać wycieraczki marki Valeo?

Wycieraczki Valeo dobieramy, biorąc pod uwagę wymiar oraz zgodność parametrów instalacyjnych. Poszczególne serie umożliwiają perfekcyjne dopasowanie akcesoriów do konkretnego modelu auta. Ważnym parametrem przy doborze odpowiednich elementów wyposażenia jest długość piór. Jeśli nie znamy tej właściwej dla naszego pojazdu, możemy je zmierzyć. Zanim dokonamy zakupu, sprawdźmy, czy istnieje możliwość bezproblemowej instalacji wycieraczek. Akcesoria serii Multiconnection przystosowane są do zamontowania również w pojazdach, w których oryginalnie zastosowano innych rodzaj wyposażenia.

Zakup wycieraczek dedykowanych należących do różnych segmentów cenowych ułatwi dostępna na stronie naszego sklepu intuicyjna wyszukiwarka. Platforma podpowiada optymalne rozwiązania na podstawie danych o marce, modelu i roczniku pojazdu.

W razie ewentualnych wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach. Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji i chętnie doradzą w wyborze najlepszej jakości wycieraczek w satysfakcjonującej cenie.

Czyszczenie i konserwacja wycieraczek samochodowych Valeo

Wycieraczki Valeo wykazują dużą wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne. Warto jednak regularnie czyścić i konserwować pióra oraz inne podzespoły akcesoriów. Proste i konsekwentnie powtarzane czynności pozwalają przedłużyć żywotność elementów i skutecznie odwlekają termin ich wymiany na nowe.

Ściereczka i dobry płyn do spryskiwaczy – co pomaga w regularniej pielęgnacji wycieraczek?

Bardzo dobrym i prostym sposobem na przedłużenia żywotności piór wycieraczek Valeo jest systematyczne usuwanie z nich brudu, osadów, twardych lub lepkich elementów, czy nawet pyłu. Z drobnym nalotem poradzi sobie dobry sezonowy płyn do spryskiwaczy. Bardziej uporczywe zanieczyszczenia wymagają użycia wilgotnej szmatki z odrobiną nieinwazyjnego detergentu. Pamiętajmy, że czysta guma pióra nie rysuje powierzchni szyby, lepiej zbiera wilgoć i pracuje bezszelestnie.

Sezonowe zabiegi poprawiające kondycję wycieraczek

Najbardziej wymagającym dla wycieraczek samochodowych okresem w roku jest zima. Mróz i śnieg przyczyniają się do obniżenia skuteczności działania piór, które często przymarzają do szyby, odkształcają się pod wpływem ciężkiego śniegu zalegającego na aucie i tracą swoje podstawowe właściwości w wyniku uszkodzenia struktury gumy.

Najlepszym sposobem na tego typu problemy jest ostrożne, ale i konsekwentne działanie. Przymarzniętej wycieraczki pod żadnym pozorem nie odrywamy od szyby zbyt gwałtownie. Dobrze sprawdzają się wtedy skrobaczki i szczotki do odśnieżania. W usunięciu szronu lub warstwy oblodzenia pomoże również dobrej jakości odmrażacz w sprayu. Wycieraczki nie przywrą do szyby zabezpieczonej specjalnym pokrowcem. Te można założyć także na same pióra. W okresie od listopada do marca ważnym sprzymierzeńcem wycieraczek jest zimowy płyn do spryskiwaczy. Preparat o dużej odporności na niskie temperatury wygładza powierzchnię szyby i posiada właściwości konserwujące.

Zachęcamy do lektury naszego bloga! Dostępne tam ciekawe artykuły podpowiedzą między innymi, jak przedłużyć żywotność wycieraczek samochodowych.

Jakich innych producentów wycieraczki samochodowe posiadamy w swojej ofercie?

W ofercie naszego sklepu posiadamy najwyżej jakości wycieraczki wielu renomowanych producentów w różnych wariantach cenowych. Poszczególne serie płaskich, szkieletowych i hybrydowych akcesoriów wykazują doskonałe właściwości przekładające się na wysoką jakość oczyszczania i osuszania szyby samochodowej.

Wszystkim, którzy cenią trwałość i niezawodność klasycznych szkieletowych konstrukcji polecamy wycieraczki serii Bosch Eco, a także rewelacyjne pióra Alca Special Graphite.

Dużą popularnością na rynku akcesoriów automotive cieszą się płaskie innowacyjne rozwiązania Bosch Aerotwin i Aerotwin Plus, wycieraczki Alca Super Flat oraz bezprzegubowe pióra Heyner All Seasons. Wśród akcesoriów godnych rekomendacji znajdziemy również wycieraczki Denso, Flash, Bloom, AMiO i Negotti.

Dopełnieniem oferty dostępnej na naszej platformie są hybrydowe pióra Heyner Hybrid stanowiące połączenie najlepszych cech akcesoriów płaskich i przegubowych, a także wysokiej klasy produkty Denso i Flash.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Strona zabudowy
Rodzaj wycieraczki
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
zamknij