Wycieraczki samochodowe, pióra wycieraczek BOSCH Aerotwin

Linia nowoczesnych wycieraczek dedykowanych do różnych modeli samochodów dostępna jest w ofercie producenta już od 1999 roku. Wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin to jedne z najpopularniejszych propozycji na rynku motoryzacyjnym wśród płaskich, aerodynamicznych piór. Zastosowana w nich technologia sprawia, że konstrukcja akcesorium jest nie tylko trwała i skuteczna, ale i dobrze wygląda. Ten nowoczesny design jest dziś elementem wyposażenia większości wyjeżdżających z fabryk samochodów.

Dedykowane zestawy wycieraczek Bosch Aerotwin idealnie współgrają z typem mocowania w danym pojeździe, pracują cicho i doskonale oczyszczają powierzchnię szyby z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jak dobrać komplet przeznaczony dla konkretnej marki i modelu samochodu? To proste! Wystarczy skorzystać z naszej niezawodnej i łatwej w obsłudze wyszukiwarki, która po zweryfikowaniu odpowiednich danych przedstawi wszystkie możliwe opcje dostępne w sklepie. Szeroki zakres produktów daje możliwość porównania cen i parametrów idealnie wpisujących się w potrzeby użytkowników.

W ofercie prezentowanej na naszej stronie internetowej znajdą Państwo zestawy dedykowane oraz pojedyncze wycieraczki w wielu rozmiarach. Polecamy również dostępne w różnych konfiguracjach wycieraczki serii Bosch Eco i Bosch Aerotwin Plus.

Poznaj markę Bosch

Firma Bosch powstała w 1886 roku. Początkiem jej działalności było założenie w Stuttgarcie przez Roberta Boscha zakładu mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki. Już wtedy jego właściciel kładł ogromny nacisk na jakość prezentowanych produktów i ciągłe ich udoskonalanie. Ta chęć rozwoju i dążenia do perfekcji zaowocowała wynalazkami, które stały się podwaliną wielu nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych dziś w gospodarstwach domowych, warsztatach, na budowach czy w przemyśle motoryzacyjnym. Kamieniem milowym w działalności marki było wynalezienie i skonstruowanie zapłonu iskrowego, stanowiącego punkt zwrotny dla wielu innowacyjnych projektów, które zrewolucjonizowały branżę automotive i nie tylko. Marce Bosch zawdzięczamy między innymi wprowadzenie na rynek systemu wtrysku paliwa ograniczającego emisję spalin oraz opracowanie wynalazków w zakresie bezpieczeństwa jazdy samochodem takich jak ABS czy ESP.

Firma Roberta Boscha budowała swoją pozycję stopniowo, ale zawsze z najwyższą dbałością o jakość prezentowanych akcesoriów. Jej wyjątkowy charakter tworzony był w oparciu o wysokie standardy poszanowania i optymalnego wykorzystania potencjału pracownika. Przedsiębiorstwo w szerokim zakresie realizuje też politykę proekologiczną, a drobiazgowe systemy kontroli na każdym etapie produkcji gwarantują wygodne i skuteczne użytkowanie artykułów Bosch.

Wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin dostępne w naszej ofercie to efekt wielu modyfikacji i podnoszenia standardów zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak i komfortu użytkowania produktów. Pierwsze mechanizmy napędzane silnikiem elektrycznym dały początek nowoczesnym seriom na miarę XXI wieku.

Czym wyróżniają się wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin?

Płaskie wycieraczki Bosch Aerotiwn to produkty stanowiące alternatywę dla fabrycznego zestawu piór. Komplet dwóch dedykowanych akcesoriów zapewnia doskonałe rezultaty oczyszczania i osuszania szyby nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Idealnie dopasowane do szyby pióra zbierają wilgoć i brud, pozostawiając ją perfekcyjnie przejrzystą i gładką. Indywidualny dobór wycieraczek Bosch Aerotwin jest uproszczony do maksimum. Odpowiednie zestawy wyposażone są w adaptery właściwe rodzajowi mocowania w danym pojeździe.

Niewątpliwą zaletą piór Bosch Aerotwin jest ich zwarta konstrukcja oparta na aerodynamicznym spojlerze zapewniającym odpowiedni docisk wycieraczki do szyby. Akcesoria testowane przy prędkościach do 160 km/h są niezwykle wydajne i trwałe. W przypadku wycieraczek pojedynczych testy wykonywano przy prędkości ok. 130 km/h.

Zarówno w dedykowanych zestawach, jak i pojedynczych wycieraczkach Aerotwin zastosowano dwa rodzaje syntetycznej gumy EPDM. Twardsza mieszanka wykorzystana w dolnej części pióra zapewnia odpowiednie przyleganie, miękka na górze wycieraczki gwarantuje jej płynną pracę bez przeskakiwania i przykrych efektów dźwiękowych.

Wszystkie wycieraczki Bosch serii premium Aerotwin wykorzystują technologię PPP - Power Protection Plus, której zadaniem jest redukcja tarcia, zwiększenie poślizgu i wydłużenie żywotności produktów.

Dlaczego warto wybrać wycieraczki Bosch Aerotwin? Zalety produktu

Zakup wycieraczek Bosch Aerotwin to inwestycja w nowoczesne technologie i niezawodne konstrukcje o znacznie wydłużonym czasie użytkowania. Dedykowane zestawy płaskich piór doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach pogodowych. Wykonane z najwyższej klasy materiałów akcesoria spełniają wygórowane standardy branży, zdobywając uznanie kierowców na całym świecie.

Aerodynamiczna konstrukcja i oszczędna forma to połączenie, które doskonale sprawdza się w nowoczesnych modelach zarówno popularnych, jak i bardziej ekskluzywnych marek pojazdów. Wycieraczki z typem mocowania dedykowanym do konkretnego samochodu to rozwiązanie, które sprawdza się zwłaszcza w przypadku niestandardowych projektów technologicznych.

Zarówno zestawy dedykowane Bosch Aerotwin, jak i należące do tej serii wycieraczki pojedyncze odznaczają się cichą pracą realnie wpływającą na komfort użytkowania. Produkty dedykowane wyposażone są w inteligentne adaptery Multi-Clip zapewniające łatwą i szybką wymianę piór. Artykuły pojedyncze posiadają w zestawie kilka adapterów kompatybilnych do różnych rodzajów mocowań.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin?

Wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin wykonane są z najwyższej jakości materiałów testowanych w ekstremalnych warunkach pogodowych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Trwałe struktury płaskiej konstrukcji idealnie wpisują się w dynamiczny charakter piór, tworząc dobrze pomyślaną wydajną i efektywną całość.

Pracę aerodynamicznego spoilera wspomaga dedykowana szyna stabilizująca Evodium wykonana ze stali odpornej na korozję, zapewniająca odpowiedni docisk pióra do powierzchni szyby oraz stabilne działanie nawet przy dość dużych prędkościach.

Pióro wycieraczki samochodowej Bosch Aerotwin wykonane jest z gumy syntetycznej EPDM wykazującej dużą odporność na ścieranie, niekorzystne działanie promieni UV, wysoką i niską temperaturę oraz wilgoć. Struktura syntetycznego granulatu pozwala na indywidualne dopasowanie właściwości tworzywa. Dla optymalizacji rezultatów pracy w piórach Aerotwin zastosowano dwa rodzaje gumy. Dzięki miękkiej mieszance wycieraczka pracuje równo nawet w skrajnych pozycjach. Twardszy materiał zapewnia właściwe przyleganie i zbieranie wilgoci z szyby. Na powierzchni pióra zastosowano technologię polimerowej powłoki zapewniającej doskonałe rezultaty pracy i zwiększoną żywotność akcesoriów.

Pióra wycieraczek Bosch Aerotwin – do jakich marek i modeli samochodów pasują?

Dostępne na naszej stronie internetowej dedykowane zestawy wycieraczek Bosch Aerotwin mogą zastąpić wyposażenie wielu popularnych i ekskluzywnych pojazdów, w których fabrycznie zastosowano płaskie bezprzegubowe rozwiązania.

W naszej ofercie posiadamy wycieraczki tej serii do: Audi 80, Hondy Civic, Dacii Duster, Seata Leona, Hyundaia i30, BMW serii 3, Hondy Jazz, Skody Superb, Suzuki Swift, Toyoty RAV4, Volvo V40 i wielu innych.

Szeroki asortyment produktów pozwala na wyposażenie w wycieraczki Bosch Aerotwin również mniej popularnych modeli, takich jak: Dodge Magnum, Acura TL, Saab 9000, Tata Safari czy Tesla Roadster.

Wycieraczki do szyb samochodowych Bosch Aerotwin – długość piór

Długość piór w kompletach Bosch Aerotwin jest idealnie dopasowana do danego pojazdu, co gwarantuje oczyszczanie optymalnej powierzchni szyby. W zestawach dedykowanych dostępne są wymiary piór, których nie znajdziemy w ofercie pojedynczych akcesoriów, np. 680 mm czy 555 mm. Długość piór ma szczególne znacznie w przypadku samochodów wyposażonych w czujnik deszczu. Nieoczyszczony mechanizm może wskazywać nieprawidłowe odczyty.

Dzięki łatwej w obsłudze dostępnej w naszym sklepie internetowym wyszukiwarce szybko znajdą Państwo produkt o odpowiednich parametrach. Każdy artykuł posiada szczegółowy opis, w którym zawarte zostały najważniejsze informacje. Przykładowo dla pojazdu Honda Jazz z rocznika 2015 prezentujemy płaskie wycieraczki Aerotwin na przednią szybę w rozmiarach:

  • od strony kierowcy: 26” 650 mm
  • od strony pasażera: 14” 350 mm

Posiadamy też pojedyncze wycieraczki tej serii w rozmiarach 13” 330 mm, 16” 400 mm, 18” 450 mm, 19” 480 mm, 20” 500 mm, 21” 530 mm, 22” 550 mm, 24” 600 mm, 26” 650 mm.

W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestii prawidłowego dobrania piór zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Rodzaj mocowań piór wycieraczek Bosch Aerotwin

Wycieraczki Bosch Aerotwin dedykowane do różnych marek i modeli samochodów posiadają na wyposażeniu specjalny adapter Muli-Clip, który pozwala na szybki montaż akcesorium do konkretnego typu mocowania przewidzianego dla danego pojazdu. Najczęściej spotykanym jest rodzaj haka typu U.

Wycieraczki pojedyncze o uniwersalnym charakterze dostępne są w zestawach z kilkoma adapterami do różnego typu mocowań.

Opinie o wycieraczkach Bosch Aerotwin

Użytkowcy podkreślają skuteczność wycieraczek Bosch Aerotwin oraz ich wydajność w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Prosta forma akcesoriów dobrze prezentuje się w samochodach o dynamicznej sylwetce, nadając jednocześnie niepowtarzalnego charakteru nieco starszym modelom.

Ile kosztują wycieraczki Bosch Aerotwin?

Pojedyncze wycieraczki samochodowe serii Bosch Aerotwin kosztują od ok. 40 do 80 zł za sztukę. Za zestaw dedykowanych akcesoriów trzeba zapłacić średnio ok. 110 zł. Zakup kompletu wycieraczek tej serii do Citroena C4 Picasso czy Forda Transita to wydatek nieco ponad 180 zł.

Jak dobrać wycieraczki Bosch Aerotwin?

Wybierając wycieraczkę do konkretnego modelu samochodu, nie zawsze musimy znać jej rozmiar. Jest to informacja, która przydaje się w przypadku zakupu piór pojedynczych. Dedykowane akcesoria dobierzemy za pomocą dostępnej na stronie naszego sklepu internetowego intuicyjnej wyszukiwarki. Wystarczy jedynie wybrać markę, model i rocznik interesującego nas pojazdu, by system wskazał wszystkie możliwe opcje. Dodatkowe filtry pomogą szybko znaleźć zestaw płaskich wycieraczek marki Bosch segmentu premium Aerotwin.

Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami, którzy udzielą profesjonalnej porady i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące optymalnego doboru akcesoriów do Państwa pojazdu. Wszystkich, którzy preferują kontakt osobisty, zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Czyszczenie i konserwacja wycieraczek samochodowych Bosch Aerotwin

Najtrudniejszym sprawdzianem wydajności i skuteczności wycieraczek Bosch Aerotwin jest surowa zimowa aura. Mróz i ciężki śnieg zalegający na szybie mogą zaburzyć prawidłową pracę piór. Dlatego też o tej porze roku powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na sposób użytkowania tych akcesoriów. Gwałtowne odrywanie przymarzniętej gumy, praca wycieraczek bez zimowego płynu do spryskiwaczy i oblodzona powierzchnia pióra to sytuacje, których powinniśmy kategorycznie unikać. Na rynku zimowych akcesoriów samochodowych dostępne są dobrej jakości skrobaczki i szczotki, za pomocą których w łatwy sposób oczyścimy szybę i przygotujemy jej powierzchnię pod bezpieczne użycie wycieraczek.

W pozostałej części roku największym problemem jest deszcz i zasychający brud. Z uporczywymi zabrudzeniami poradzi sobie wydajny letni preparat do spryskiwaczy. Dbajmy o to, by zawsze odpowiedni jego rodzaj znajdował się w układzie.

Często oczyszczenia wymagają również same pióra wycieraczek. Te najlepiej przecierać wilgotną szmatką z odrobiną detergentu. Regularne usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni gumy zapobiega pojawianiu się smug brudu na tafli szyby samochodowej i skutecznie przedłuża żywotność wycieraczek.

Technologia wykorzystana w akcesoriach Bosch Aerotwin przystosowana jest do działania w różnych warunkach. Powłoki ochronne zabezpieczają pióra przed niekorzystnymi czynnikami. Nie warto jednak zaniedbywać prostych czynności pielęgnacyjnych i konserwujących, które skutecznie odwleką termin wymiany wycieraczek na nowe. Więcej o tym, jak dbać o wycieraczki na naszym blogu. Zachęcamy do lektury.

Inne godne polecenia serie płaskich wycieraczek samochodowych dostępne w naszym sklepie.

Wśród najpopularniejszych płaskich wycieraczek dostępnych na naszej platformie znajdą Państwo dedykowane akcesoria marki Denso, bezprzegubowe pióra na przednią i tylną szybę samochodu Flash, odporne na niekorzystne warunki pogodowe akcesoria Heyner serii All Seasons, niezawodne pióra marki Negotti, a także trwałe i wydajne elementy podstawowego wyposażenia pojazdu marki AMiO oraz Bloom.

Polecamy również bezszkieletowe, odpowiednio wyprofilowane wycieraczki samochodowe serii Alca Super Flat oraz szeroką gamę płaskich piór Valeo Silencio i Valeo First.

Zapraszamy do sprawdzenia i opiniowania naszych produktów!

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Strona zabudowy
Rodzaj wycieraczki
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
zamknij