Wycieraczki samochodowe do Citroen C4 Picasso

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości wycieraczek samochodowych dedykowanych specjalnie do modelu Citroen C4 Picasso. Wyróżniamy się także bogatym asortymentem wycieraczek płaskich, które zapewniają doskonałą wydajność czyszczenia oraz długą żywotność.

Wycieraczki płaskie to obecnie najnowsza technologia w dziedzinie akcesoriów samochodowych, zapewniająca optymalne usuwanie wody i brudu z szyb. W naszej ofercie znajdziesz renomowane marki wycieraczek płaskich, w tym:

 • Bloom - Wycieraczki Bloom to gwarancja doskonałej jakości i trwałości. Dzięki innowacyjnemu designowi zapewniają skuteczne oczyszczanie szyb nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.
 • Bosch Aerotwin Plus - Wycieraczki Bosch Aerotwin Plus charakteryzują się perfekcyjnym dopasowaniem do powierzchni szyb, co zapewnia bezszmerową pracę oraz niezrównaną skuteczność czyszczenia.
 • Denso - Wycieraczki Denso to połączenie japońskiej precyzji z najwyższą jakością materiałów, co sprawia, że są one niezawodne nawet przy intensywnym użytkowaniu.
 • Flash - Wycieraczki Flash cechuje nowoczesny design i wyjątkowa elastyczność, dzięki czemu doskonale przylegają do powierzchni szyb, zapewniając klarowną widoczność podczas jazdy.
 • Negotti - Wycieraczki Negotti to solidność i skuteczność w jednym. Specjalnie zaprojektowane, by sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających kierowców.
 • Valeo Silencio - Wycieraczki Valeo Silencio to połączenie cichej pracy z doskonałą wydajnością. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów gwarantują one długotrwałą ochronę przed zabrudzeniami.

Wybierając wycieraczki płaskie z naszej oferty, masz pewność, że otrzymujesz produkty najwyższej jakości, które zapewnią Ci bezpieczną i komfortową jazdę nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Zadbaj o klarowną widoczność na drodze i wybierz wycieraczki płaskie dostosowane do Twojego Citroen C4 Picasso już dziś!

Citroen C4 Picasso

Citroen C4 Picasso to minivan produkowany przez francuski koncern PSA. Pierwsza generacja zadebiutowała w 2006 roku i konstrukcyjnie była oparta na modelu C4. Citroen wystąpił od razu w wersji 5-drzwiowej dla pięciu osób lub siedmiu (C4 Grand Picasso). Generacja ta została doceniona już na początku swojej kariery, zajmując 3 miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku. Zaraz po premierze drugiej generacji w 2013 roku pojawiła się nowa siedmioosobowa wersja C4 Grand Picasso. Różnica pomiędzy pierwszą i drugą odmianą to przede wszystkim inaczej zaprojektowany tył oraz dodatkowe dwa miejsca w wersji Grand.

Citroen C4 Picasso charakteryzuje opływowy, nieco jajowaty kształt z maską bez grilla, wyraźnym logo, ogromnymi, przednimi światłami w kształcie wyoblonych trójkątów, niespotykanie wysoką przednią szybą oraz bardzo wąskimi, ułatwiającymi widoczność słupkami.

Wycieraczki Citroen C4 Picasso – jakich producentów polecamy?

Wycieraczki Citroen C4 Picasso przeznaczone do szyb tylnych są produktami firm:

 • Negotti - wykonane z wysokiej jakości gumy pokrytej grafitem, który niweluje tarcie, zmniejsza hałas i poprawia jakość pracy,
 • Flash - z gumy silikonowo-grafitowej z domieszką polimeru - wycieraczki nie piszczą nawet podczas pracy na sucho.

Wycieraczki płaskie Citroen C4 Picasso proponowane przez nas do szyb przednich pojazdu wyprodukowane zostały przez marki:

 • Flash - metalowy rdzeń, który umieszczono w piórze pozwala dopasować się do krzywizny szyby pojazdu, natomiast gumowy spojler poprawia aerodynamikę oraz siłę docisku gumy do szyby,
 • Negotti - długoletnia obecność w sportach samochodowych to najlepsza weryfikacja jakości i niezawodności tych piór,
 • Bloom - pióra wycieraczek samochodowych wyprodukowane zostały z zastosowaniem najwyższych standardów środowiskowych ISO, nadają się więc do recyklingu. Umieszczona w nich stalowa wkładka z efektem pamięci krzywizny szyby pomaga efektywnie wyeliminować smużenie,
 • Denso - elegancki, opływowy kształt i innowacyjny system mocowania bez konieczności stosowania adaptera.

Wycieraczki płaskie Citroen C4 Picasso, które szczególnie możemy polecić właścicielom tej marki samochodów:

 • wycieraczki serii Bosch Aerotwin Plus - doskonale oczyszczają powierzchnię szyby dzięki szynie stabilizującej Evodium i aerodynamicznemu profilowi. Wysoką jakość pracy pióra z tej serii zawdzięczają technologii łączenia gumy miękkiej z twardą i pokryciu ich powierzchni specjalną powłoką poślizgową,
 • wycieraczki serii Valeo Silencio - zastosowano w nich nowy rodzaj gumy VisioRubber. Jest to materiał kompozytowy powstały w wyniku połączenia naturalnego kauczuku w ostrzu pióra z gumą syntetyczną znajdującą się w jego podstawie.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki samochodowe Citroen C4 Picasso?

Wycieraczki samochodowe Citroen C4 Picasso wykonane zostały z  materiałów odpornych na ścieranie oraz niskie i wysokie temperatury. Najbardziej eksploatowaną ich częścią, która jednocześnie decyduje o jakości pracy wycieraczek, jest listwa gumowa. Przeważnie wykonuje się ją z materiału dwuskładnikowego, często producenci pokrywają powierzchnię dodatkowo grafitem lub teflonem, aby polepszyć właściwości poślizgowe wycieraczek.

Wycieraczki szkieletowe Citroen C4 Picasso posiadają konstrukcję metalową pokrytą galwanicznie cynkiem. Taka warstwa zapewnia długoletnią odporność na korozję spowodowaną działaniem wody lub urazami mechanicznymi. Natomiast wycieraczki płaskie Citroen C4 Picasso często zaopatrzone są w wewnętrzną wkładkę stalową z pamięcią krzywizny szyby samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pióra dokładnie przylegają do czyszczonej powierzchni, pracując dokładnie i szybko.

Wycieraczki Citroen C4 Picasso – dostępne rodzaje

W sklepie piorawycieraczek.pl oferujemy szeroki wybór piór do modeli Picasso w wersji klasycznej i Grand. Jako wycieraczki szyb tylnych obu modeli i generacji stosowane są pióra szkieletowe. Najczęściej używa się tu produktów marki Negotti i Flash. Do szyby przedniej montuje się wycieraczki płaskie Flash, Negotti, Bloom i Denso.

Najczęściej polecanymi wycieraczkami Citroen C4 Picasso są znane z wysokiej jakości produkty z serii Bosch Aerotwin Plus i Valeo Silencio.

Wycieraczki samochodowe Citroen C4 Picasso – długość pióra

Najważniejszym warunkiem, który spełnić powinno pióro wycieraczki w określonym modelu samochodu, jest długość zgodna z zaleceniami producenta auta. Dzięki mechanizmom wyszukiwania produktów w naszym sklepie nie musisz pamiętać tej wartości, gdyż po podaniu kilku podstawowych danych o samochodzie wyszukiwarka samodzielnie wybierze pióra odpowiedniej długości dla Twojego pojazdu.

Wycieraczki samochodowe Citroen C4 Picasso przeznaczone dla modeli I i II generacji posiadamy w następujących rozmiarach:

 • wycieraczki tylne - 350mm, 360mm,
 • wycieraczki przednie kierowcy - 800mm
 • oraz wycieraczki przednie pasażera - 700mm i 750mm.

Wycieraczki samochodowe Citroen C4 Picasso i ich żywotność. Jak często trzeba je zmieniać?

Rzeczoznawcy samochodowi zgodnie twierdzą, że wymiana wycieraczek powinna odbywać się co pół roku - przed i po sezonie zimowym. W zależności od jakości użytych do produkcji materiałów i prowadzenia przez właściciela pojazdu zabiegów konserwacyjnych, okres ten może ulec znacznemu wydłużeniu. Wycieraczki samochodowe Citroen C4 Picasso, które znajdują się w naszym sklepie, wyprodukowane zostały przez uznane na świecie marki, znane z solidności i trwałości swoich wyrobów: Bloom, Bosch, Denso, Flash, Negotti i Valeo.

Istnieje kilka objawów wadliwej pracy wycieraczek, które powinny skłonić nas do dokonania natychmiastowego zakupu nowych:

 • pozostawianie smug na szybie,
 • hałaśliwa praca i szarpanie,
 • pozostające na szybie zamglone pola,
 • całkowicie niewytarte miejsca.

Wszystko to są oznaki świadczące o pilnej potrzebie wymiany wycieraczek.

Jak wymienić pióra wycieraczek Citroen C4 Picasso?

Wymieniając pióra wycieraczek Citroen C4 Picasso należy przede wszystkim wiedzieć, że dołączony jest do nich specjalny adapter, który umożliwia dopasowanie pióra do niemal każdego modelu auta. Oto czynności, które należy wykonać:

 1. Ramię wycieraczki podnosimy nad szybę i demontujemy stare pióro.
 2. Do bazy mocującej wycieraczki dołączamy odpowiedni dla naszego modelu samochodu adapter.
 3. Kiedy umieścimy wycieraczkę w adapterze, mocno ciągniemy w górę ramienia aż do usłyszenia kliknięcia.
 4. Teraz możemy już opuścić ostrożnie ramiona na szybę.
Zachęcamy również do zapoznania się na naszym blogu z artykułem pt. "Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik", który krok po kroku wyjaśnia procedurę wymiany m.in. piór wycieraczek Citroen C4 Picasso.

Pióra wycieraczek Citroen C4 Picasso - często występujące problemy

Pióra wycieraczek Citroen C4 Picasso, tak jak podobne akcesoria przeznaczone do wszystkich marek samochodów, są intensywnie eksploatowane i z tego powodu ulegają zużyciu. Oferowane przez nas produkty wykonane zostały z doskonałej jakości, często innowacyjnych materiałów. Mimo to z upływem czasu jakość pracy wycieraczek obniża się i jest to całkowicie naturalny proces, na który wpływ mają przede wszystkim warunki atmosferyczne. Stan wycieraczek powinien być regularnie monitorowany, gdyż ich prawidłowe działanie nie tylko decyduje o komforcie jazdy, ale również o naszym bezpieczeństwie.

Wysokiej klasy materiały, z których wykonane są oferowane przez nas pióra wycieraczek  Citroen C4 Picasso, zapewniają im długą żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Ile kosztują wycieraczki Citroen C4 Picasso?

Dobrej jakości wycieraczki płaskie Citroen C4 Picasso marki Bloom, Negotti i Flash kosztują w naszym sklepie od ok. 55 do 80 zł. Znacznie droższe są produkty z serii Valeo Silencio oraz wycieraczki marki Denso, za które zapłacisz w granicach 150 - 200 zł.

Wycieraczki szkieletowe Citroen C4 Picasso stosowane do tylnej szyby wszystkich modeli reprezentują marki Negotti oraz Flash i kosztują od 25 zł do 50 zł.

Przy tej okazji stwierdzić trzeba zdecydowanie, że na zakupie wycieraczek Citroen C4 Picasso nie należy oszczędzać, gdyż dobrej jakości pióra gwarantują nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów. 

Znając jednak realia życia, nasz sklep wyodrębnił ze swoich zasobów grupę dobrej jakości wycieraczek samochodowych po niskich, atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony z tanimi wycieraczkami, gdzie między innymi znajdziesz wycieraczki Citroen C4 Picasso.

Które wycieraczki samochodowe Citroen C4 Picasso wybrać?

Wycieraczki samochodowe Citroen C4 Picasso należy dobierać na podstawie informacji o roku produkcji i typie nadwozia pojazdu. W naszym sklepie za pomocą mechanizmu wyszukującego bez trudu znajdziecie odpowiednie wycieraczki do każdego modelu. Interesujące nas pióra to zarówno wycieraczki płaskie do przedniego okna, jak i wycieraczki szkieletowe Citroen C4 Picasso do tylnej szyby.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie wycieraczki kupić do Twojego Picassa, proponujemy wybór tylnych wycieraczek szkieletowych marki Negotti lub Flash. Do przedniego okna dysponujemy wycieraczkami Flash, Negotti, Bloom lub Denso.

Jeżeli interesują Cię wycieraczki samochodowe Citroen C4 Picasso z wyższej półki, zaproponować możemy pióra z dwóch znakomitych serii Bosch Aerotwin Plus i Valeo Silencio.

Pióra wycieraczek Citroen C4 Picasso - opinie klientów

Istnieje opinia, że pióra wycieraczek Citroen C4 Picasso zakupione w naszym sklepie cechuje wysoka jakość i długa żywotność. Odnosi się to zarówno do wycieraczek szkieletowych, jak i płaskich.

Picasso produkowany jest od kilkunastu lat w wersji minivana i w wersji Grand. Klienci naszego sklepu chwalą sobie system wyszukiwania i filtrowania produktów, który umożliwia bezstresowy wybór wycieraczek do ich modelu samochodu.

W razie jakichkolwiek trudności ze znalezieniem odpowiedniego pióra wycieraczek Citroen C4 Picasso prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Tych klientów, którzy preferują osobiste dokonywanie zakupów, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij