Wycieraczki samochodowe do Audi

Wycieraczki samochodowe do Audi

Dostępne na stacjach benzynowych czy w supermarketach wycieraczki kuszą przystępną ceną. Czy na tego typu elementach wyposażenia pojazdu warto jednak oszczędzać? Naszym zdaniem dobre i właściwie dobrane wycieraczki samochodowe to kluczowa składowa bezpiecznej i komfortowej podróży, dlatego w katalogu sklepu zgromadziliśmy wiele ciekawych i niezawodnych propozycji produktowych. Spory fragment naszego asortymentu stanowią wycieraczki do Audi. Posiadamy różnorodne technologicznie zestawy piór dedykowanych do wielu modeli aut tej dobrze znanej i docenianej w świecie motoryzacji niemieckiej marki.

W trosce o wygodę zakupów oraz łatwość doboru wycieraczek przeznaczonych dokładnie do Twojego samochodu na stronie naszego sklepu udostępniamy intuicyjną w obsłudze wyszukiwarkę. Po wyborze marki, modelu i rocznika system przedstawi wszystkie możliwe opcje produktowe dotyczące interesującego Cię pojazdu. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zachęcamy również do kontaktu telefonicznego. Nasi konsultanci chętnie udzielą wszelkich niezbędnych wskazówek, które ułatwią nie tylko etap decyzyjny, ale i przeprowadzą przez cały proces zakupów. Na stronie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór wycieraczek na przednią i tylną szybę do Audi renomowanych producentów takich jak Bosch, Denso czy Valeo. Rekomendujemy również doskonale spisujące się w codziennym użytkowaniu tanie wycieraczki marek AMiO czy Bloom. Wszystkie dostępne w naszej ofercie pióra warte są uwagi.

Audi – informacje o marce

Audi to niemieckie przedsiębiorstwo produkujące samochody od 1909 roku. Już na początku swojej działalności marka stawiała na jakość i luksus, a sportowe modele Audi wygrywały rajdy i wyścigi. Idąc z duchem czasu, Audi prezentowało w swoich autach nowoczesne rozwiązania technologiczne, których doskonałym przykładem jest stosowany z powodzeniem od 1980 roku do dziś napęd na cztery koła quattro. Obecnie samochody marki Audi są jednymi z najczęściej spotykanych na europejskich drogach. Ich właściciele często podkreślają wysoki standard wyposażenia, walory estetyczne oraz technologiczne poszczególnych modeli. W szerokiej gamie oferowanych przez producenta pojazdów znajdziemy miejskie samochody osobowe, wygodne i rodzinne limuzyny, SUV-y, vany oraz szybkie i niezawodne samochody sportowe. Prezentowane w naszym katalogu wycieraczki do Audi doskonale sprawdzą się w różnych okolicznościach drogowych, stanowiąc jednocześnie element wyposażenia realizujący wysokie standardy niemieckiej marki oraz oczekiwania jej klientów.

Wycieraczki Audi – jakich producentów polecamy?

Prezentujemy wycieraczki dedykowane do wielu modeli Audi, idealnie spisujące się w warunkach mniej lub bardziej intensywnej eksploatacji. Polecamy szkieletowe, płaskie i hybrydowe pióra różnych producentów dopasowane pod względem instalacyjnym oraz wymagań technicznych poszczególnych samochodów. Polecamy różne odsłony wycieraczek Bosch, pióra płaskie i klasyczne marki Alca, wysokiej klasy wycieraczki Valeo oraz Denso, a także niezawodne aerodynamiczne wycieraczki Heyner. W precyzyjnie skomponowanej ofercie znajdziecie również pióra na przód i tył samochodu Flash oraz Negotti, a także przystępne cenowo wycieraczki Bloom i AMiO. Wszystkie dobrze pomyślane zestawy piór charakteryzuje wysoka wydajność i skuteczność w zakresie oczyszczania i osuszania szyb samochodowych.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki do Audi?

Zarówno trudna zimowa aura, jak i palące w lecie słońce stanowią ogromne wyzwanie dla wycieraczek samochodowych. Producenci mierzą się z problemem tworzenia produktów odpornych i wytrzymałych na różne zewnętrzne czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Rekomendowane przez nas wycieraczki do Audi wykonane są z wysokiej klasy materiałów wykazujących dużą odporność na uszkodzenia. Do produkcji piór firmy wykorzystują najlepszej jakości tworzywo pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Elastyczne i trwałe gumy skutecznie wydłużają okres eksploatacji wycieraczek do Audi. Wzmocnione stelaże wykonane z ocynkowanej stali są odporne na korozję. Solidne wkładki stosowane w piórach bezprzegubowych zapewniają optymalny poziom sztywności i stabilizacji elementów, nawet przy dużych prędkościach. Dodatki grafitu i teflonu poprawiają efektywność piór, eliminując przykre odgłosy tarcia czy piszczenia oraz efekty smużenia. Najwyższej jakości tworzywa zastosowane w wycieraczkach do Audi przekładają się na bezproblemowe działanie, które z kolei stanowi podstawę bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia pojazdu.

Wycieraczki do szyb Audi – dostępne rodzaje

W zależności od tego, jaki model Audi posiadamy, możemy potrzebować do niego wycieraczek na przednią lub tylną szybę wykonanych w różnej technologii. Starsze roczniki Audi A3, Audi 80 czy Audi A8 wyposażone są zazwyczaj w wycieraczki konwencjonalne. W nowszych odsłonach niemieckich samochodów producent rekomenduje akcesoria płaskie, doskonale korespondujące z ich nowoczesną formą i drapieżnym charakterem. Miłośnikom innowacji proponujemy też wycieraczki hybrydowe wyróżniające się oszczędną stylistyką i trwałością.

Wycieraczki na tylną szybę do Audi

W bogatej gamie wycieraczek na tylną szybę do Audi znajdziecie między innymi osadzone na metalowym stelażu wycieraczki Alca Special Graphite dedykowane Audi A6, Audi 100 i wielu innych, a także rewelacyjnie sprawdzające się w trudnej rzeczywistości drogowej wycieraczki na tył marki Negotti i Flash do zastosowania między innymi w Audi RS3 czy Audi Q5.

Wycieraczki szkieletowe do Audi

Wycieraczki, których konstrukcja oparta jest na solidnym metalowym stelażu, wciąż jeszcze znajdują wielu zwolenników, również wśród właścicieli różnych modeli Audi. W naszym katalogu udostępniamy łatwe w montażu wycieraczki serii Bosch Eco, sprawdzone i skuteczne pióra szkieletowe Alca Special Graphite oraz wykazujące najwyższy poziom efektywności wycieraczki Valeo First Conventional. Polecamy również wyposażone w dwa kanały rozprowadzające płyn do spryskiwaczy pióra Valeo Silencio dedykowane do różnych wersji Audi A4 oraz Audi S4.

Płaskie wycieraczki do Audi

Największą część oferty naszego sklepu stanowią wycieraczki bezszkieletowe stosowane obecnie w większości nowoczesnych samochodów. Ich oszczędna, pozbawiona dodatkowych elementów stelażowych forma rewelacyjnie sprawdza się na mrozach. Działanie piór bezprzegubowych opiera się na zasadach aerodynamiki, dlatego wykazują one dużą skuteczność, przy jednoczesnej maksymalnej ochronie podatnej na zarysowania powierzchni szyby i elementów karoserii. Zapewniamy szeroki wybór płaskich wycieraczek do Audi o doskonałych właściwościach aerodynamicznych. Rekomendujemy należące do różnych segmentów cenowych pióra Valeo First Multiconnection, Valeo Hydroconnect czy wycieraczki linii premium Valeo Silencio. Polecamy również stosowane w wyposażeniu fabrycznym płaskie pióra Bosch Aerotwin i Aerotwin Plus, wycieraczki Alca Super Flat, doskonale spisujące się w różnych okolicznościach pogodowych pióra Heyner All Seasons oraz Denso, a także dostępne w atrakcyjnej cenie wycieraczki bezszkieletowe AMiO i Bloom.

Wycieraczki hybrydowe do Audi

W świecie motoryzacji sporą popularnością cieszą się innowacyjne rozwiązania nie tylko usprawniające proces prowadzenia auta, ale i poprawiające jakość i zapewniające maksymalny poziom bezpieczeństwa podróży. Wśród wielu nowoczesnych propozycji dostępnych na rynku automotive znajdziemy również wycieraczki hybrydowe. Ich bogatą gamę prezentujemy na stronie naszego sklepu. Posiadamy wycieraczki hybrydowe do Audi jednego z wiodących producentów tego typu akcesoriów marki Denso, wydajne pióra Heyner Hybrid oraz gwarantujące spektakularne rezultaty oczyszczania szyby wycieraczki hybrydowe serii Valeo First Hybrid.

Wycieraczki do Audi – długość piór

Wybierając wycieraczki do swojego samochodu, szczególną uwagę należy zwracać na długość piór. Te nie mogą być ani za krótkie, ani za długie. Polecamy dedykowane wycieraczki na tylną szybę samochodu oraz zestawy na przód do Audi idealnie dopasowane do wymiarów i kształtu szyby w danym modelu pojazdu. Długość piór wykonanych w różnych technologiach uwzględnia różnice wynikające z położenia elementów po stronie kierowcy i pasażera. W samochodach typu kombi precyzyjnie dobierzemy również wycieraczki na tył. Na przykład w przypadku samochodu Audi RS4 polecamy pióra Alca w rozmiarze 15” 380mm. Komplet płaskich piór Bosch Aerotwin Plus do Audi TT dostępny jest z kolei w rozmiarach 24” 600mm od strony kierowcy oraz 20” 500mm od strony pasażera.

Żywotność wycieraczek do Audi. Co ile i kiedy trzeba je wymieniać?

Niestety nawet najwyższej klasy wycieraczki samochodowe prędzej czy później ulegają zużyciu i należy wymienić je na nowe. Możemy skorzystać z oferty oryginalnych piór lub poszukać równie skutecznych i znacznie tańszych zamienników. Niezależnie od tego, jaki rodzaj akcesoriów wybierzemy, zawsze warto dołożyć wszelkich starań, by mogły służyć nam jak najdłużej. Okazuje się bowiem, że ogromne znaczenie dla żywotności wycieraczek, oprócz jakości użytych materiałów i zastosowanych technologii, ma typ eksploatacji. Jeśli ta zakłada odrywanie przymarzniętych piór od szyby lub pracę na suchej powierzchni możemy mieć pewność, że nawet najlepsze elementy wyposażenia szybko odmówią posłuszeństwa.

Zalecaną przez ekspertów praktyką jest wymiana wycieraczek do Audi mniej więcej dwa razy w roku. Najczęściej wybieranymi okresami są jesień i początek lata. W ramach przygotowań do trudnych warunków kierowcy często wymieniają wycieraczki na te lepiej przystosowane do surowych okoliczności zimowej aury. Po zakończeniu mrozów akcesoria wykazują duże oznaki zużycia, dlatego właśnie w tym czasie ich wymiana też jest wskazana. Starając się przedłużyć nieco żywotność wycieraczek do Audi, stosujmy sezonowy płyn do spryskiwaczy. Precyzyjne działania związane z odmrażaniem wycieraczek przyniosą lepsze rezultaty niż osłabiające strukturę gumy i konstrukcję gwałtowne odrywanie ich od szklanej powierzchni.

Jak wymienić przednie i tylne pióra wycieraczek w Audi?

Jeśli zauważyłeś, że wycieraczki na przednią i tylną szybę w Twoim Audi nie pracują równo, pozostawiają smugi lub niewytarte miejsca, piszczą albo rysują powierzchnię szyby, czas na ich wymianę. W ramach optymalizacji skuteczności i stopnia zużywania się pióra fachowcy doradzają, by akcesoria wymieniać parami, nie zapominając oczywiście o wycieraczce z tyłu auta. Ta zazwyczaj działa nieco dłużej niż narażone na ciągłą walkę z pogodą pióra na przedniej szybie, jednak z czasem również wymaga wymiany.

Montaż nowych wycieraczek do Audi nie jest skomplikowany, Wystarczy jedynie usunąć stare elementy i zastąpić je sprawnymi. Jeśli zdecydujemy się na wymianę całego ramienia, musimy przygotować się na ewentualne trudności z odkręceniem niektórych zapieczonych elementów. W podobnych sytuacjach przydają się specjalne preparaty. W przypadku wycieraczek płaskich wymianie może podlegać jedynie sama gumka. Jej zakup wiąże się z niewielkimi kosztami, jednak pamiętajmy, by elastyczny element precyzyjnie osadzić na listwie. Źle przymocowana guma nie spełni swojej funkcji.

Przy zakupie nowych piór do Audi sprawdźmy kompatybilność elementów mocujących. W zależności od modelu mogą być to klasyczne mocowania typu U lub inne. Do zestawów wycieraczek serii Bosch Aerotwin Plus dołączone są dodatkowe adaptery zwiększające zakres ich możliwości instalacyjnych. Więcej o wymianie wycieraczek dowiecie się z naszego bloga.

Częste problemy z wycieraczkami do Audi

Jako elementy eksploatacyjne wycieraczki do Audi częściej lub rzadziej mogą ulegać drobnym awariom. Te związane są niejednokrotnie z rodzajem ich eksploatacji. Kondycję poszczególnych elementów mogą osłabiać również niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zimą mróz i wilgoć wpływają na metalowe konstrukcje wycieraczek. Uszkodzeniu może ulegać też struktura gumy. Pamiętajmy, by nie dopuszczać do sytuacji, w której wyeksploatowane lub wadliwe wycieraczki utrudniają jazdę. Każda, nawet najdrobniejsza oznaka osłabienia sprawności pióra wymaga natychmiastowej reakcji kierowcy.

Ile kosztują wycieraczki do Audi?

Zakup wycieraczek do Audi nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Jeśli jednak zależy nam na standardzie jakości oryginalnych produktów, oszczędności nie wchodzą w grę. Ceny dostępnych w naszym katalogu wycieraczek na tylną szybę do Audi oscylują w przedziale od 15 do ok. 40zł. Komplety najtańszych piór szkieletowych przeznaczonych na przód pojazdu dostępne są za ok. 30zł. Za najdroższe konwencjonalne konstrukcje Valeo Silencio zapłacicie nieco ponad 100zł.

Zakup dobrej jakości płaskich piór dedykowanych do konkretnego modelu to wydatek średnio 80zł. Najdroższe komplety kosztują nawet 130zł. Podobne wydatki czekają nas przy zakupie wycieraczek hybrydowych do Audi. Ostateczny wybór produktu zawsze należy do klienta. Pamiętajmy jednak, by przy zakupie elementów o tak ważnym wpływie na komfort i bezpieczeństwo jazdy nie sugerować się jedynie ceną.

Które wycieraczki do Audi wybrać? Rekomendowane produkty

Jeśli szukasz dobrych wycieraczek do Audi, postaw na jakość i efektywność. Wycieraczki to elementy wyposażenia auta, które niejednokrotnie mierzą się z trudnymi warunkami pracy. Ich wybór nie powinien być więc kwestią przypadku. Rekomendujemy doskonałe pod wieloma względami wycieraczki do Audi marki Bosch, które od lat cieszą się uznaniem zarówno wśród kierowców, jak i recenzentów branży. Zarówno szkieletowe, jak i płaskie odsłony tych akcesoriów realizują wysokie standardy niezawodności i trwałości. Na szczególną uwagę odbiorców o wygórowanych oczekiwaniach zasługują również różne serie wycieraczek do Audi Valeo oraz Denso. W średnim segmencie cenowym znajdziemy godne polecenia świetnie spisujące się w codziennej eksploatacji pióra marek Alca, Heyner czy Flash.

Opinie naszych klientów o wycieraczkach samochodowych do Audi

Wielu zadowolonych z zakupu klientów dzieli się z nami swoimi opiniami. Kierowcy często podkreślają skuteczność piór do Audi oraz ich wyjątkową trwałość. Niejednokrotnie to właśnie zakup droższych akcesoriów pozwala im znacznie ograniczyć koszty związane z koniecznością częstej wymiany elementów kupionych taniej na przykład w supermarkecie. Jeśli szukasz dobrych wycieraczek do Audi, nasza oferta skierowana jest właśnie do ciebie. Czekamy na zamówienia i opinie.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij