Wycieraczki samochodowe do Audi A4

Pióra wycieraczek samochodowych doceniamy, gdy w czasie jazdy padać zacznie śnieg lub deszcz. Ograniczenie widoczności nie tylko odbiera nam komfort podróżowania, ale też powoduje zagrożenie dla naszego i innych uczestników ruchu drogowego bezpieczeństwa. Dobre wycieraczki samochodowe zagwarantują nam dobrą widoczność nawet w czasie ulewy sprawnie zgarniając wodę z powierzchni szyby. Niestety, nie wymyślono jeszcze wycieraczek wiecznych, więc musimy liczyć się z tym, że pióra od czasu do czasu, jako elementy wyposażenia intensywnie eksploatowane, należy od czasu do czasu wymieniać.

W miejscu, w którym się znajdujesz, możesz wybrać wycieraczki adresowane do modelu Audi A4. Umieszczona na stronie wyszukiwarka umożliwi Ci szybkie odnalezienie właściwego produktu, co jest ułatwieniem o tyle cennym, że model Audi A4 wyprodukowany został aż w pięciu generacjach i czterech typach nadwozia. Pomocny też będzie znajdujący się po lewej stronie filtr, który pozwoli zawęzić wyszukiwania przez określenie długości pióra, konstrukcję, lokalizację wycieraczki oraz jej producenta.

Wszystkie produkty z tej kategorii to wysokiej jakości akcesoria dostępne w dobrych cenach. Każdy właściciel Audi A4 znajdzie tu odpowiednią do swojego auta wycieraczkę.

Złóż zamówienie, a zrealizujemy je w czasie 24 godzin!

Audi A4

Audi A4 to jeden z najpopularniejszych modeli samochodów klasy średniej grupy premium zaliczany do segmentu D. Od 1994 powstało pięć odsłon tego modelu:

 • pierwsza generacja Audi A4 (B5) reprezentowana była przez dwa typy samochodów: sedan i kombi,
 • druga generacja Audi A4 (B6) powstała w 2000 roku. Pojazd otrzymał wówczas po raz pierwszy zawieszenie z aluminium. Rok po sedanie, na rynek wszedł A4 Avant, czyli model kombi, a po nim Audi A4 w wersji cabrio ze składanym, płóciennym dachem,
 • trzecia generacja Audi A4 (B7) zadebiutowała w 2004 roku. Oprócz sedana wypuszczono wówczas na rynek wersję kombi A4 Avant i A4 Cabriolet,
 • czwarta generacja Audi A4 (B8) pojawiła się w 2007 roku. Wyprodukowano wówczas pierwszy model SUV'a tej marki - Audi A4 Allroad,
 • piąta generacja Audi A5 (B9) stworzona została w 2015 roku. Mimo, że auto wizualnie zwiększyło swoje rozmiary, jego waga znacznie spadła, a wszystkie modele stały się bardziej dynamiczne i oszczędne w eksploatacji.

 W zależności od typu nadwozia producent zainstalował w swoich samochodach:

 • wycieraczki szkieletowe Audi A4,
 • wycieraczki płaskie Audi A4,
 • i wycieraczki hybrydowe Audi A4,

które sprawdziły się jako niezawodne w każdych warunkach pogodowych.

Wycieraczki Audi A4 – których producentów polecamy?

Dla samochodów pierwszej generacji (B5) polecamy wycieraczki szkieletowe Audi A4 serii Alca Special Graphite oraz pióra płaskie Bosch Aerotwin Plus, które są liniami cieszącymi się ogromną popularnością i z powodzeniem zastępują fabryczne wyposażenie wielu modeli samochodów.

Do modeli drugiej generacji (B6) o nadwoziu sedan i kombi dobrym wyborem będą wycieraczki płaskie Audi A4 serii Alca Super Flat, a także wycieraczki Negotti, Flash, Bloom, Denso i Bosch.

W modelach czwartej i piątej generacji (B8 i B9) producent zastosował również wycieraczki hybrydowe Audi A4 marki Denso i Heyner, spośród których świetną opinią cieszą się wycieraczki z serii Heyner All Seasons.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki Audi A4?

Pióra wycieraczek Audi A4 wykonane są z materiałów niezwykle odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Najwrażliwszą, a zarazem najmocniej eksploatowaną ich częścią, jest listwa gumowa przeznaczona do zgarniania wody. Producenci stosują do jej wykonania kauczuk naturalny pokryty grafitem. Połączenie tych dwóch materiałów zmniejsza tarcie i zapobiega rysowaniu powierzchni szyby. Wycieraczki szkieletowe Audi A4 i hybrydowe, które posiadają konstrukcję stalową, zabezpieczone są warstwą galwanicznego, odpornego na korozję i niskie temperatury cynku. Natomiast wycieraczki płaskie Audi A4 zaopatrzone są w wewnętrzną metalową wkładkę zapamiętującą kształt szyby, co ma duży wpływ na jakość pracy pióra.

Wycieraczki do szyb Audi A4 – dostępne rodzaje

W sklepie piorawycieraczek.pl oferujemy wycieraczki do szyb Audi A4 o następujących typach nadwozia:

 • kabriolet (generacje: B6, B7),
 • kombi (B5, B6, B7, B8, B9),
 • sedan (B5, B6, B7, B8, B9),
 • i SUV (B8, B9).

Wycieraczki do szyb Audi A4 rozgraniczyć możemy ze względu na ich konstrukcję. Na naszą ofertę składają się następujące typy piór:

Najwyższa jakość produktów dedykowanych do Audi A4 została przetestowana i potwierdzona przez Detroit Testing Laboratory, Inc. U.S.A.

Wycieraczki Audi A4 – długość pióra

Najważniejszym warunkiem, który spełnić powinno pióro wycieraczki w określonym modelu samochodu, jest jego długość zgodna z zaleceniami producenta auta. Dzięki mechanizmom wyszukiwania produktów w naszym sklepie nie musisz pamiętać tej wartości, gdyż po podaniu kilku podstawowych danych o Twoim samochodzie, wyszukiwarka samodzielnie wybierze pióra odpowiedniej długości.

Dla Audi A4 produkowanych w latach 1994-2015 posiadamy pióra w rozmiarach:

 • wycieraczki tylne: 330mm, 350mm, 380mm i 400mm,
 • wycieraczki przednie kierowcy: 530mm, 550mm i 600mm
 • oraz wycieraczki przednie pasażera: 500mm, 530mm i 550mm.

Żywotność wycieraczek Audi A4. Co jaki czas i kiedy wymieniać?

Zasadą, której przestrzegania zalecają eksperci samochodowi, jest wymiana wycieraczek co pół roku - przed i po sezonie zimowym. W zależności od jakości użytych do produkcji materiałów i prowadzenia przez właściciela auta zabiegów konserwacyjnych, okres ten może ulec znacznemu wydłużeniu. Pióra wycieraczek Audi A4, które znajdują się w naszym sklepie, wyprodukowane zostały przez cenione na świecie marki, znane z solidności i trwałości swoich wyrobów: Alca, AMiO, Bloom, Bosch, Denso, Flash, Heyner, Negotti i Valeo.

Istnieje kilka objawów wadliwej pracy wycieraczek, które powinny skłonić nas do dokonania natychmiastowego zakupu nowych produktów. Sygnałami alarmowymi są:

 • smużenie,
 • hałas i szarpanie w czasie pracy,
 • zostawianie na szybie zamglonych obszarów czy całkowicie niewytartych miejsc.

To oznaki świadczące o pilnej potrzebie wymiany Twoich wycieraczek.

Jak wymienić wycieraczki w Audi A4?

Wymieniając wycieraczki w Audi A4 należy przede wszystkim wiedzieć, że dołączony jest do nich specjalny adapter, który umożliwia dopasowanie pióra do niemal każdego modelu auta. Oto czynności, które należy wykonać:

 1. Ramię wycieraczki podnosimy nad szybę i demontujemy stare pióro.
 2. Do bazy mocującej wycieraczki dołączamy odpowiedni dla naszego modelu Audi A4 adapter.
 3. Kiedy umieścimy wycieraczkę w adapterze, mocno ciągniemy w górę ramienia aż do usłyszenia kliknięcia.
 4. Teraz możemy już opuścić ostrożnie ramiona na szybę.

Cała czynność wymiany wycieraczki w Audi A4 zajmuje zaledwie kilka minut.

Zachęcamy również do zapoznania się na naszym blogu z artykułem pt. Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik, który krok po kroku wyjaśnia procedurę wymiany wycieraczek samochodowych.

Częste problemy związane z wycieraczkami do szyb Audi A4

Wycieraczki do szyb Audi A4, tak jak podobne akcesoria przeznaczone do innych marek samochodów, są intensywnie eksploatowane, a przez to ulegają zużyciu. Oferowane przez nas produkty wykonane zostały z doskonałej jakości, często innowacyjnych materiałów, mimo to z upływem czasu wydajność pracy wycieraczek obniża się. Jest to całkowicie naturalny proces, na który wpływ mają przede wszystkim warunki atmosferyczne. Stan wycieraczek powinien być regularnie monitorowany, gdyż ich prawidłowe działanie nie tylko decyduje o komforcie jazdy, ale również o naszym bezpieczeństwie.

Wysokiej klasy materiały, z których wykonane są wycieraczki do Audi A4, zapewniają im długą żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Ile kosztują pióra wycieraczek do Audi A4?

Dobrej jakości wycieraczki płaskie do Audi A4 marki Flash, Negotti, Alca czy Bloom kosztują w naszym sklepie od ok. 25 do 55 zł. Droższe są produkty z markowych serii Alca Super Flat, Heyner All Seasons, Valeo First Multiconnection, Valeo Hydroconnect, Bosch Aerotwin o podwyższonej jakości i odporności na czynniki zewnętrzne. Za nie zapłacisz od ok. 80 do 140 zł.

Tradycyjne wycieraczki szkieletowe do Audi A4 są zdecydowanie najtańsze - za produkty marki Alca, Flash, Negotti czy Valeo zapłacimy od ok. 20 do 60 zł. Do najdroższych należą modele z serii Valeo Silencio, których cena wynosi ok. 110 zł.

Za markowe wycieraczki hybrydowe do Audi A4 Flash, Valeo lub Heyner będziemy musieli zapłacić średnio 75 - 92 zł. Najdroższe w tej grupie akcesoriów są wycieraczki hybrydowe Denso, których cena zawiera się w przedziale 130 - 140 zł.

Na zakupie wycieraczek nie warto przesadnie oszczędzać, gdyż koszty te są niskie w porównaniu np. z wymianą porysowanej przez uszkodzone pióro szyby samochodu. Znając jednak realia życia, nasz sklep wyodrębnił ze swoich zasobów grupę dobrej jakości wycieraczek samochodowych po niskich, atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony z tanimi wycieraczkami.

Które wycieraczki do Audi A4 wybrać?

Wycieraczki do Audi A4 należy dobierać na podstawie informacji o roku produkcji i typie nadwozia pojazdu. W sklepie piorawycieraczek.pl za pomocą mechanizmu wyszukującego bez trudu znajdziecie odpowiednie wyposażenie do znanych modeli. Pióra wycieraczek do Audi A4 to zarówno konstrukcje płaskie, hybrydowe jak i szkieletowe - przeznaczone do starszych aut typu B5 i B6.

Zestawy wycieraczek w naszym sklepie zaopatrzone są w adaptery gwarantujące kompatybilność z każdym modelem Audi A4.

Do Audi A4 generacji B5 i B6 proponujemy wycieraczki szkieletowe Alca Special Graphite z mocnym stelażem z ocynkowanej stali, odporne na najtrudniejsze warunki atmosferyczne oraz Valeo First Conventional. Do modeli trzeciej generacji (B7) o nadwoziu sedan i kombi (Avant) dobrym wyborem okażą się wycieraczki płaskie Valeo Silencio, a także seria Alca Super Flat. Do samochodów Audi A4 z lat 2007-2009 (B8) godne polecenia są wycieraczki płaskie Alca Super Flat i Bosch Aerotwin oraz wycieraczki hybrydowe Heyner Hybrid o podwyższonej wytrzymałości.

Posiadaczom modeli Audi A4 w wersji B9 sedan proponujemy wycieraczki płaskie Bosch Aerotwin oraz Heyner All Seasons.

Opinie naszych klientów o wycieraczkach do Audi A4

Właściciele aut Audi A4 chwalą sobie jakość i długą żywotność wycieraczek szkieletowych, płaskich i hybrydowych marek prezentowanych w naszym sklepie. Model Audi A4 produkowany jest od ponad dwudziestu pięciu lat, doczekał się pięciu generacji i czterech odsłon podwozia: sedan, kombi, SUV i kabriolet.

Klienci naszego sklepu doceniają szeroki wybór produktów, dobry system ich wyszukiwania oraz filtrowania według konkretnych właściwości, co umożliwia im bezstresowy wybór wycieraczek do swojego Audi.

W razie jakichkolwiek trudności ze znalezieniem właściwego modelu wycieraczki prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Tych klientów, którzy preferują osobiste dokonywanie zakupów, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij