Wycieraczki samochodowe do Alfa Romeo

Wycieraczki samochodowe do Alfa Romeo

Wybór dobrych wycieraczek samochodowych, dopasowanych pod względem technologicznym, ale i stylistycznym nie musi być trudny. W naszej bogatej ofercie piór płaskich, akcesoriów szkieletowych oraz nowoczesnych rozwiązań hybrydowych każdy kierowca znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy szeroką gamę artykułów renomowanych producentów. Wycieraczki dedykowane do konkretnych marek i modeli pojazdów doskonale wpisują się w dzisiejsze standardy funkcjonalności, stanowiąc element wyposażenia podnoszący komfort i bezpieczeństwo podróżowania autem w różnych, nawet wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Wśród wielu niezawodnych produktów naszego asortymentu znajdziecie między innymi wycieraczki do Alfy Romeo. Ta włoska marka od lat prezentuje niepowtarzalny styl i charakter, który doskonale sprawdza się zarówno na torach wyścigowych, jak i na ulicach miast i miasteczek. Opływowe sylwetki, elegancja i dopracowane do perfekcji detale samochodów marki Alfa Romeo to wizytówka producenta. W bogatym wyposażeniu różnych modeli Alfy Romeo znajdziemy wycieraczki zarówno na przednią, jak i na tylną szybę samochodu. Jeśli nie jesteś pewien, jakie wycieraczki najlepiej sprawdzą się w Twoim modelu Alfy Romeo, dobierz je z pomocą naszej łatwej w obsłudze wyszukiwarki. Po wybraniu marki, modelu i rocznika pojazdu system wskaże możliwe opcje. Przez proces wyboru i zakupu dobrych wycieraczek przeprowadzą Cię również nasi profesjonalni konsultanci. Prawidłowe dopasowanie piór ma ogromne znaczenie zarówno w kwestiach montażu, jak i późniejszej ich eksploatacji. Nie czekaj zatem i już dziś sprawdź naszą ofertę wycieraczek do Alfy Romeo!

Alfa Romeo – informacje o marce

Każdy, kto choć w niewielkim stopniu orientuje się w temacie motoryzacji, słyszał o Alfie Romeo. Samochody tej włoskiej marki zaliczają się do grupy sportowych, przeznaczonych na tory wyścigowe, bogato wyposażonych aut luksusowych, a także pojazdów użytkowych. Nad wyjątkową stylistyką poszczególnych modeli Alfy Romeo pracują projektanci z biura Carrozzeria Pininfarina specjalizującego się w tworzeniu samochodów koncepcyjnych, projektowaniu aut sportowych i seryjnych. Alfa Romeo to marka z bogatym doświadczeniem w sportach motorowych, a także z osiągnięciami w najważniejszych tego typu zawodach GP F1.

Samochody Alfy Romeo cieszą się uznaniem i popularnością na całym świecie, a miłośnicy tej marki mają możliwość wyboru egzemplarzy z symbolem zielonej koniczyny, którą oznaczane są wersje najlepsze pod względem wyposażenia i osiągów. Wszystkich posiadaczy takich modeli jak Brera, Giulia, Giulietta, GT, Mito, Spider, 145, 146, 147, 156, 159, 164, 166, Stelvio oraz 8C zachęcamy do zakupu dostępnych w naszym katalogu dedykowanych wycieraczek samochodowych do Alfy Romeo. Wyróżniające się trwałością i dopracowaną estetyką tradycyjne, płaskie oraz hybrydowe pióra realizują nawet najbardziej wygórowane oczekiwania użytkowników, a także normy jakościowe przewidziane dla tego typu elementów wyposażenia pojazdów.

Wycieraczki Alfa Romeo – jakich producentów polecamy?

W różnorodnej gamie produktowej naszego sklepu zgromadziliśmy wycieraczki do Alfy Romeo wielu znanych i cenionych w branży producentów i dystrybutorów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Posiadamy oparte na mocnej konstrukcji stelażowej pióra wycieraczek na tylną szybę samochodu Flash i Negotti, a także przeznaczone na przód auta akcesoria w różnych odsłonach technologicznych doskonale spisujące się w trudnych warunkach pogodowych, podczas dużej ulewy czy śnieżycy. Rekomendujemy szkieletowe wycieraczki na przednią szybę marki Alca Special Graphite, Valeo First Conventional oraz Bosch Eco, a także płaskie pióra Bloom, AMiO, Denso, Alca Super Flat, Bosch Aerotwin i Aerotwin Plus, Heyner, Flash, Negotti i Valeo Hydroconnect, First Multiconnection oraz Silencio, jak również nowoczesne serie wycieraczek hybrydowych Denso, Flash, Valeo First Hybrid i Heyner Hybrid.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki do Alfy Romeo?

Zastosowane w poszczególnych seriach wycieraczek do Alfy Romeo materiały gwarantują spektakularne efekty oczyszczania i osuszania powierzchni szyb. Wzmocnione, wykonane z galwanizowanej, cynkowanej stali szkielety tradycyjnych akcesoriów zapewniają trwałość i żywotność elementów. Elastyczna guma piór precyzyjnie zbiera wilgoć, bez obaw o zarysowanie szkła. Zastosowane na gumach grafitowe i teflonowe powłoki zapewniają piórom lepszy poślizg, a co za tym idzie szybsze i dokładniejsze pozbywanie się niechcianej wilgoci czy różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Wykorzystane w wycieraczkach do Alfy Romeo tworzywa wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie promieniowania UV. Stosowane niejednokrotnie w fabrycznym wyposażeniu wycieraczki serii Bosch Aerotwin czy różne odsłony piór marki Valeo to aerodynamiczne rozwiązania reprezentujące najwyższy standard skuteczności. Hybrydowe wycieraczki Heyner oraz Denso wyróżnia z kolei nietuzinkowa forma. Zwarta konstrukcja optymalizuje efektywność piór w zakresie precyzyjnego przylegania, wytrzymałości oraz łatwości montażu.

Wycieraczki Alfa Romeo – dostępne rodzaje

W zależności od tego, jaki model Alfy Romeo posiadasz, możesz potrzebować wycieraczek na przednią i tylną szybę auta. W naszym precyzyjnie skomponowanym katalogu przygotowaliśmy ofertę piór różnorodnych technologicznie. Posiadamy wycieraczki do Alfy Romeo na tylną szybę samochodu marki Negotti dedykowane między innymi do modeli Alfy Romeo z nadwoziem kombi, a także poddawane skrupulatnej kontroli jakości pióra i zestawy z ramieniem przeznaczone na tył stanowiące propozycję asortymentową firmy Flash. Wycieraczki na tylną szybę dedykowane do różnych modeli Alfy Romeo charakteryzują się trwałością, a także bezproblemowym montażem.

Wycieraczki do Alfy Romeo w odsłonie konwencjonalnej

Właścicieli starszych roczników Alfy Romeo zainteresuje oferta opartych na solidnym szkielecie konwencjonalnych wycieraczek na przednią szybę pojazdu. Wśród najchętniej wybieranych przez kierowców i polecanych przez ekspertów akcesoriów znajdziecie dostępne w różnych rozmiarach akcesoria serii Alca Special Graphite, wzmocnione nitowanymi przegubami tradycyjne wycieraczki linii Bosch Eco oraz dedykowane między innymi do modeli Alfa Romeo 146 czy 156 wycieraczki francuskiej marki Valeo First Conventional.

Płaskie pióra wycieraczek do Alfy Romeo

Znaczną część naszego asortymentu wycieraczek do Alfy Romeo stanowią płaskie pióra o lekkiej, aerodynamicznej formie doskonale korespondującej z sylwetkami sportowych i bardziej ekskluzywnych modeli tej marki takich jak Alfa Romeo GT, 8C, Giulia czy Stelvio. Polecamy wydajne i odporne na korozję wycieraczki Alca Super Flat, płaskie pióra AMiO, Flash, Bloom, Denso i Negotti, a także wykorzystujące najnowsze technologie, idealnie dopasowujące się do powierzchni szyby, skuteczne nawet przy dużych prędkościach wycieraczki do Alfy Romeo Bosch serii Aerotwin Plus i Aerotwin oraz płaskie pióra Valeo linii Hydroconnect, First Multiconnection, a także odsłony wycieraczek premium Valeo Silencio.

Wycieraczki Alfa Romeo – nowoczesne rozwiązania hybrydowe

Rzeczywistość motoryzacyjna zmienia się wraz z rozwojem technologii. Modyfikacje w tym zakresie dotyczą również konstrukcji wycieraczek. Te dostosowują się do potrzeb użytkowników, ale i producentów samochodów. Pióra na tylną i przednią szybę samochodu stanowią obecnie nie tylko funkcjonalny element wyposażenia, ale i efektowny dodatek wyróżniający często konkretny pojazd na tle szarej masy. Jeśli cenisz innowacje, wycieraczki hybrydowe z naszej oferty doskonale wpisują się w zakres Twoich potrzeb. Wypróbuj niezawodne i wyjątkowo odporne na działanie czynników zewnętrznych hybrydy dedykowane do różnych modeli Alfy Romeo. Rekomendujemy pionierskie rozwiązania marki Denso, przystępne cenowo hybrydy Flash, dedykowane między innymi do Alfy Romeo 147, 159, 164, Mito i innych wycieraczki Heyner Hybrid oraz realizujące standardy jakości technologii O.E. hybrydowe konstrukcje serii Valeo First Hybrid.

Wycieraczki Alfa Romeo – długość pióra

Dostępne w naszym katalogu wycieraczki do Alfy Romeo występują w różnych rozmiarach dopasowanych do wymogów technologicznych danego modelu. Wybierając dedykowany zestaw piór, nie musisz martwić się o ewentualne niezgodności czy związaną z nimi konieczność docinania piór do odpowiednich wymiarów. Posiadamy szkieletowe, płaskie i hybrydowe wycieraczki do:

 • Alfy Romeo Brery – na tylną szybę w rozmiarach 13” 330mm oraz pióra na przód w rozmiarach od strony kierowcy 23” 580mm i strony pasażera 18” 450mm
 • Alfy Romeo Giulii – na przednią szybę w rozmiarach 24” 600mm od strony kierowcy i 18” 450mm od strony pasażera
 • Alfy Romeo Giulietty – na przednią szybę w rozmiarach 24” 600mm od strony kierowcy i 18” 450mm od strony pasażera
 • Alfy Romeo GT – na przednią szybę w rozmiarach 22” 550mm od strony kierowcy i 16” 400mm od strony pasażera
 • Alfy Romeo Mito – na tył pojazdu w rozmiarze 12” 300mm oraz na przód w rozmiarach 26” 650mm po stronie kierowcy i 16” 400mm po stronie pasażera
 • Alfy Romeo Spider – na przednią szybę, po stronie kierowcy 23” 580mm, po stronie pasażera 18” 450mm
 • Alfy Romeo 145 i Alfy Romeo 146 – na przód w rozmiarach 22” 550mm od strony kierowcy i 19” 480mm od strony pasażera
 • Alfy Romeo 147 – na przednią szybę w rozmiarach 22” 550mm po stronie kierowcy oraz 16” 400mm po stronie pasażera
 • Alfy Romeo 156 – na tylną szybę w rozmiarach 14” 350mm oraz na przód pojazdu w rozmiarach 22” 550mm po stronie kierowcy i 20” 500mm po stronie pasażera
 • Alfy Romeo 159 – na tył o długości 13" 330mm oraz na przednią szybę w rozmiarach 23” 580mm strona kierowcy i 18” 450mm strona pasażera  
 • Alfy Romeo 164 – na przednią szybę w rozmiarze 21” 530mm po obu stronach pojazdu
 • Alfy Romeo 166 – na przód o długości 21” 530mm od strony kierowcy oraz 19” 480mm od strony pasażera
 • Alfy Romeo Stelvio – na przednią szybę w rozmiarach 26” 650mm od strony kierowcy i 18” 450mm od strony pasażera
 • Alfy Romeo 8C – na przód pojazdu w rozmiarach 22” 550mm po stronie kierowcy oraz 20” 500mm po stronie pasażera

Żywotność wycieraczek do Alfy Romeo. Co ile i kiedy wymieniać?

Wykonane z najwyższej jakości materiałów wycieraczki do Alfy Romeo wykazują zwiększoną odporność na intensywną eksploatację w dalekich od sprzyjających warunkach atmosferycznych i drogowych. Na szybkość zużywania się wycieraczek w samochodzie ma jednak wpływ wiele czynników. Ich żywotność przedłużyć może systematyczna i prawidłowa pielęgnacja. Zaniedbane podzespoły trzeba wymieniać zdecydowanie częściej. Eksperci rekomendują zakup i montaż nowych piór dwa razy w roku lub w zależności od potrzeb, częściej lub rzadziej. Wymiany dokonuje się zazwyczaj przed i po sezonie zimowym, najbardziej wymagającym zarówno dla gumy piór, jak i metalowych stelaży.

Jak wymieniać przednie i tylne pióra wycieraczek w Alfie Romeo?

Wymiana wycieraczek, w zależności od typu mocowania to proces, który w większości pojazdów zajmuje dosłownie kilka minut. Mowa oczywiście o wymianie samego pióra. Instalacja całego ramienia bywa nieco bardziej czasochłonna, zwłaszcza gdy w trakcie pracy zdiagnozujemy na przykład problem zapieczonych elementów. W niektórych wycieraczkach istnieje możliwość samodzielnej wymiany gumy. Polecamy między innymi wycieraczki do Alfy Romeo serii Alca Super Flat, których konstrukcja umożliwia wymianę elastycznego elementu, a także dostępne w naszym asortymencie dodatkowe gumki do piór wycieraczek marki Flash.

Przed montażem nowego elementu należy sprawnie usunąć zużyte akcesorium. Wybierając wycieraczki dedykowane, mamy pewność, że dołączone do nich adaptery są w pełni kompatybilne z podzespołami instalacyjnymi pojazdu. Mocowanie typu U to najpopularniejszy typ elementu montażowego w samochodach marki Alfa Romeo. Adaptery typu Quick-Clip ułatwiają i przyspieszają czynności instalacyjne. Pióra serii Bosch Aerotwin Plus dostępne są w dedykowanych zestawach z dodatkowymi adapterami, dlatego to klient dokonuje wyboru elementu, który zapewni szybkie i trwałe mocowanie wycieraczki na ramieniu. Więcej o tym, jak prawidłowo wymienić wycieraczki samochodowe znajdziecie na naszym blogu.

Częste problemy z wycieraczkami do Alfy Romeo

Solidne materiały gwarantują komfort eksploatacji wycieraczek dedykowanych do różnych modeli Alfy Romeo. W zależności jednak od jej intensywności oraz panujących warunków atmosferycznych pióra, podobnie jak inne podzespoły i elementy wyposażenia mogą ulegać awariom lub zużyciu. Rodzaj użytkowania w dużej mierze decyduje o częstotliwości wymiany. Struktura piór odrywanych od powierzchni szyby w czasie mrozów może słabnąć. Większość akcesoriów źle znosi również pracę na suchej i zanieczyszczonej szybie, dlatego nieodzownym sprzymierzeńcem wycieraczek jest dobrej jakości dostosowany do sezonu płyn do spryskiwaczy. Starajmy się by zbiornik z preparatem był zawsze pełny. Negatywny wpływ na materiały, z których wykonane są wycieraczki do Alfy Romeo mają zarówno niskie, jak i wysokie temperatury, a także promieniowanie UV. Powłoki ochronne zabezpieczają elementy przed ich uszkodzeniem, jednak z biegiem czasu oznaki wyeksploatowania jak smugi na szybach czy nierówna praca mogą dopaść nawet najlepsze produkty.

Ile kosztują wycieraczki do Alfy Romeo?

Fachowcy zgodnie potwierdzają, że wycieraczki najlepiej wymieniać parami. Tak, by zoptymalizować i zrównoważyć stopień ich zużycia. Często jedno uszkodzone pióro ma negatywny wpływ na pracę drugiego, dlatego dwa elementy o podobnej wydajności gwarantują najlepsze rezultaty oczyszczania i osuszania szyby. Takie podejście generuje oczywiście większe koszty, jednak wydatek ten zwraca się w postaci efektywności akcesoriów. Dostępne w naszej ofercie wycieraczki do Alfy Romeo na tylną szybę to produkty przystępne cenowo, za które zapłacimy od 20 do ok. 40zł. Koszt zakupu zestawów dedykowanych na przód auta jest oczywiście nieco wyższy, jednak doświadczenie pokazuje, że na bezpieczeństwie i komforcie prowadzenia pojazdu nie warto oszczędzać. Zestaw wycieraczek szkieletowych do Alfy Romeo w zależności od producenta kosztuje w naszym sklepie od 30 do ok. 50zł. Wśród tanich wycieraczek płaskich znajdziemy między innymi zestawy AMiO za ok. 30zł. Średnia cena aerodynamicznych wycieraczek do Alfy Romeo wynosi ok. 50zł, jednak za produkty takich marek jak Bosch czy Valeo zapłacicie nawet ok. 130zł. Podobnie sprawa wygląda z hybrydami. Te tańsze kosztują ok. 50zł, konstrukcje hybrydowe marki Denso do Alfy Romeo to wydatek nawet ok. 130zł.

Które wycieraczki do Alfy Romeo wybrać? Rekomendowane produkty

Wybierając wycieraczki do swoich samochodów, kierowcy często sugerują się ceną. Nie jest to jednak wyznacznik, któremu można ufać bezgranicznie. Stawiajmy więc na produkty sprawdzone, niekoniecznie najtańsze. Rekomendujemy wycieraczki do Alfy Romeo renomowanych producentów takich jak Bosch, Denso czy Valeo. Wycieraczki serii premium doskonale sprawdzą się w autach sportowych i ekskluzywnych. Pióra wycieraczek Bosch Aerotwin czy Valeo Silencio to produkty dla wymagających użytkowników. Wśród hybryd najlepsze opinie na rynku motoryzacyjnym zbierają wycieraczki marki Denso. W codziennym użytkowaniu swoje zadanie doskonale realizują też wycieraczki do Alfy Romeo marek Heyner czy Flash.

Opinie naszych klientów o wycieraczkach samochodowych do Alfy Romeo

Posiadacze samochodów włoskiej marki Alfa Romeo wybierają często wycieraczki płaskie o rewelacyjnych właściwościach aerodynamicznych oraz stylistyce dopasowanej do charakternej sylwetki. Dużą popularnością cieszą się pióra takich marek jak Alca, Bosch, Flash czy Valeo. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku dostępność różnych serii technologicznych, od konstrukcji szkieletowych, przez pióra płaskie, aż po rozwiązania hybrydowe. Jeśli jesteś kierowcą Alfy i zauważyłeś, że Twoje wycieraczki odmawiają posłuszeństwa, zachęcamy do kontaktu. Na naszej stronie udostępniamy opinie zadowolonych z zakupu klientów, które pomogą w podjęciu najtrafniejszej decyzji.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij