Wybierz samochód:

Wycieraczki samochodowe do Alfa Romeo Spider

Wycieraczki samochodowe do Alfa Romeo Spider to szeroki wybór wycieraczek hybrydowych i płaskich, który umożliwi dokonanie szybkiego zakupu interesujących Cię akcesoriów. Pióra są bardzo ważnym elementem każdego pojazdu, zapewniającym komfort w czasie jazdy i bezpieczeństwo na drodze podczas opadów deszczu i śniegu. Nic więc dziwnego, że producenci kładą duży nacisk na to, aby wycieraczki samochodowe do Alfa Romeo Spider gwarantowały wysoką jakość pracy i długą żywotność. W tym celu stosują w produkcji nowoczesne materiały i często innowacyjne technologie. W naszym sklepie zamówisz komplet idealnie dopasowanych do Twojego auta wycieraczek bez wychodzenia z domu. Pomoże w tym umieszczona na stronie wyszukiwarka, która pozwoli Ci na odnalezienie właściwego modelu samochodu. Dzięki wbudowanym w mechanizm sklepu filtrom masz możliwość określenia zakresu cenowego, typu konstrukcji wycieraczki, jej producenta oraz szeregu innych parametrów.

Wycieraczki samochodowe do Alfa Romeo Spider to produkty znanych i cenionych na rynku marek, takich jak: Alca, Bloom, Bosch, Flash, Negotti, Heyner i Valeo. Są wśród nich wycieraczki płaskie i hybrydowe na przednią szybę naszego cabrio. Z nami wymienisz pióra do modeli produkowanych w latach 2006-2010.

Warto skorzystać z naszej oferty, gdyż wycieraczki ze sklepu piorawycieraczek.pl wyróżnia wysoka funkcjonalność, doskonała stylistyka oraz jakość i długa żywotność.

Alfa Romeo Spider

Alfa Romeo Spider to sportowe cabrio, które jest jednym z najdłużej produkowanych aut tego typu w prawie niezmienionej formie. Pierwsza generacja pojawiła się w 1966 roku jako następca Giulii Spider i stanowi kwintesencję prawdziwego, włoskiego auta, pełnego stylu, elegancji i dynamiki.

W 1970 roku pojawiła się druga odsłona, która otrzymała przydomek Coda Tronca, co oznacza ścięty ogon. Było to spowodowane pionowym ścięciem tylnej części auta. Przód natomiast zdominowały plastikowe zderzaki, jedynie przyozdobione chromowanymi wstawkami.

Ostatnia odsłona klasycznego Spider'a pojawiła się w 1989 roku i otrzymała przydomek Ultima. Ta odmiana najbardziej różniła się od swoich poprzedników. O ile zachowano design przodu oraz ścięty tył, o tyle wzbogacono auto dużą ilością plastikowych nakładek oraz zderzaków. Pas tylny przypominał nieco ten stosowany w modelu Alfa Romeo 164.

Produkcję Spidera w tej wersji zakończono w 1993 roku, a 2 lata później pojawiła się jego II generacja (seria 916). Tym razem, obok 2-drzwiowego cabrio, dostępne było także coupe o nazwie GTV. Nadwozie w porównaniu do poprzednika uległo powiększeniu, a w wersji GTV zabierało na pokład nawet 4 osoby. Bagażnik z kolei miał bardzo skromną pojemność – jedynie 110 litrów.

Alfa Romeo Spider III został zaprezentowany po raz pierwszy w 2006 roku. Auto posiada agresywny przód oraz zwartą, silną sylwetkę nadwozia zamykaną niewielkim, pięciowarstwowym dachem. Paletę silnikową stanowią dwie benzynowe jednostki z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności 2.2 i 3.2 l. Pod koniec 2006 roku oprócz sześciostopniowej, manualnej skrzyni biegów do oferty wprowadzono automatyczną przekładnię.

Wycieraczki Alfa Romeo Spider – jakich producentów polecamy?

Polecamy wycieraczki płaskie Alfa Romeo Spider następujących marek:

 • Negotti - długoletnia obecność w sportach samochodowych to najlepsza weryfikacja jakości i niezawodności tych piór,
 • Flash - metalowy rdzeń, który umieszczono w piórze pozwala dopasować się do krzywizny szyby pojazdu, natomiast gumowy spojler poprawia aerodynamikę oraz siłę docisku gumy do szyby,
 • Bloom - pióra wycieraczek samochodowych wyprodukowane z zastosowaniem najwyższych standardów środowiskowych ISO, nadają się więc do recyklingu. Umieszczona w nich stalowa wkładka z efektem pamięci krzywizny szybypomaga efektywnie wyeliminować smużenie,
 • Alca Super Flat - bezprzegubowe, wykazują dużą odporność na skrajne warunki,
 • Bosch Aerotwin Plus - doskonale oczyszczają powierzchnię szyby m.in. dzięki szynie stabilizującej Evodium,
 • Valeo Silencio - połączenie naturalnego kauczuku w ostrzu pióra z gumą syntetyczną w jego podstawie.

Wycieraczki hybrydowe Alfa Romeo Spider:

 • wycieraczki serii Heyner Hybrid - łączą zalety piór stelażowych i płaskich. Wszystkie metalowe elementy wykonane są z galwanizowanej, ocynkowanej stali szlachetnej.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki samochodowe Alfa Romeo Spider?

Wycieraczki samochodowe Alfa Romeo Spider wykonane zostały z materiałów odpornych na ścieranie oraz działanie wysokich i niskich temperatur. Najbardziej eksploatowaną ich częścią, która jednocześnie decyduje o jakości pracy wycieraczek, jest listwa gumowa. Przeważnie wykonuje się ją z materiału dwuskładnikowego, często producenci pokrywają powierzchnię dodatkowo grafitem, teflonem lub silikonem, aby wycieraczki samochodowe Alfa Romeo Spider miały lepsze właściwości poślizgowe.

Wycieraczki płaskie Alfa Romeo Spider często zaopatrzone są w wewnętrzną wkładkę stalową z pamięcią krzywizny szyby samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pióra dokładnie przylegają do czyszczonej powierzchni, pracując przy tym dokładnie i szybko.

Wycieraczki Alfa Romeo Spider – dostępne rodzaje

Oferujemy szeroki wybór wycieraczek do modelu Alfa Romeo Spider. Posiadamy pióra znanych marek:

 • wycieraczki płaskie Negotti, Flash, Bloom, Alca Super Flat, Bosch Aerotwin Plus i Valeo Silencio,
 • wycieraczki hybrydowe z linii Heyner Hybrid.

Wycieraczki samochodowe Alfa Romeo Spider – długość pióra

Warunkiem, który powinno spełnić pióro wycieraczki, aby mogło być skutecznie stosowane w określonym modelu samochodu, jest jego właściwa długość. Musi być to wartość zgodna z wymaganiami producenta. Dzięki mechanizmom wyszukiwania produktów w naszym sklepie nie trzeba o tym pamiętać, gdyż po podaniu kilku podstawowych danych o samochodzie wyszukiwarka samodzielnie wybierze pióra odpowiedniej długości dla Twojego auta.

Wycieraczki samochodowe Alfa Romeo Spider I, II i III generacji posiadają następujące wymiary:

 • wycieraczki przednie kierowcy - 580mm,
 • wycieraczki przednie pasażera - 450mm.

Wycieraczki Alfa Romeo Spider i ich żywotność. Jak często trzeba zmieniać pióra wycieraczek?

Wycieraczki należy wymieniać co pół roku, najlepiej przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu zimowego. Okres ten jednak może być dłuższy, decyduje o tym jakość użytych do produkcji piór materiałów, a także częstotliwość zabiegów konserwacyjnych przeprowadzanych przez właściciela pojazdu. Wycieraczki Alfa Romeo Spider, które znajdują się w naszym sklepie, wyprodukowane zostały przez marki znane z solidności i trwałości swoich wyrobów: Alca, Bloom, Bosch, Flash, Negotti, Heyner i Valeo.

Istnieje kilka oznak wadliwej pracy wycieraczek, które powinny skłonić nas do dokonania natychmiastowego zakupu nowych:

 • pozostawianie smug na szybie,
 • hałaśliwa praca i szarpanie,
 • pozostające na szybie zamglone pola,
 • całkowicie niewytarte miejsca.

Gdy dostrzeżesz któryś z wyżej wymienionych objawów, zaopatrz się w naszym sklepie w nowe wycieraczki Alfa Romeo Spider!

Jak wymienić pióra wycieraczek Alfa Romeo Spider?

Wymieniając pióra wycieraczek Alfa Romeo Spider należy wiedzieć, że dołączony jest do nich specjalny adapter, który umożliwia dopasowanie wycieraczki do niemal każdego modelu auta. Oto czynności, które należy wykonać:

 1. Ramię wycieraczki podnosimy nad szybę i demontujemy stare pióro.
 2. Do bazy mocującej wycieraczki dołączamy odpowiedni dla naszego modelu samochodu adapter.
 3. Kiedy umieścimy wycieraczkę w adapterze, mocno ciągniemy w górę ramienia aż do usłyszenia kliknięcia.
 4. Teraz możemy już opuścić ostrożnie ramiona na szybę.

Zachęcamy również do zapoznania się na naszym blogu z artykułem pt. "Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik". Dzięki niemu dowiesz się dokładnie, krok po kroku, jak zamontować pióra wycieraczek Alfa Romeo Spider.

Wycieraczki Alfa Romeo Spider - często występujące problemy

Wycieraczki Alfa Romeo Spider, tak jak inne tego typu akcesoria przeznaczone do wszystkich marek samochodów, są intensywnie eksploatowane i z tego powodu ulegają zużyciu. Oferowane przez nas produkty wykonane zostały z doskonałej jakości, często opartych na innowacyjnych technologiach materiałów. Mimo to z upływem czasu jakość pracy wycieraczek obniża się, dlatego ich stan powinien być regularnie monitorowany. Nie zapominajmy, że prawidłowe działanie wycieraczek nie tylko decyduje o komforcie jazdy, ale również o naszym bezpieczeństwie.

Wysokiej klasy materiały, z których wykonane są oferowane przez nas wycieraczki Alfa Romeo Spider, zapewniają im długą żywotność nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

Ile kosztują wycieraczki samochodowe Alfa Romeo Spider?

Dobrej jakości wycieraczki samochodowe Alfa Romeo Spider możesz kupić w naszym sklepie za cenę w przedziale od ok. 60 do 90 zł. To produkty znanych marek: Negotti, Flash, Bloom i pochodzące z serii: Alca Super Flat oraz Heyner Hybrid.

Posiadamy też produkty o podwyższonej jakości o wartości w granicach ok. 130 - 140 zł - pióra Bosch Aerotwin Plus i Valeo Silencio.

Na zakupie wycieraczek samochodowych nie należy oszczędzać, gdyż dobrej jakości pióra gwarantują nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów. Znając jednak realia życia, nasz sklep wyodrębnił ze swoich zasobów grupę dobrej jakości wycieraczek samochodowych po niskich, atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony „tanie wycieraczki”.

Które wycieraczki Alfa Romeo Spider wybrać?

Wycieraczki Alfa Romeo Spider należy dobierać na podstawie informacji o roku produkcji pojazdu. W naszym sklepie za pomocą mechanizmu wyszukującego bez trudu znajdziesz odpowiednie wycieraczki do każdego modelu. Interesujące nas pióra to wycieraczki płaskie i hybrydowe.

Jeżeli nie wiesz, jakie wycieraczki kupić do Twojego Spidera i zależy Ci na ich długotrwałej, bezawaryjnej pracy, proponujemy wybór produktów o podwyższonej jakości z serii: Alca Super Flat, Bosch Aerotwin Plus, Valeo Silencio i Heyner Hybrid.

Pióra wycieraczek Alfa Romeo Spider - opinie klientów

Według opinii klientów pióra wycieraczek Alfa Romeo Spider zakupione w naszym sklepie cechuje wysoka jakość i długa żywotność. Odnosi się to zarówno do wycieraczek hybrydowych, jak i płaskich.

Alfa Romeo Spider produkuje się od kilkudziesięciu lat w trzech generacjach wersji cabrio. Znalezienie odpowiednich akcesoriów nie jest więc łatwą sprawą. Ale klienci naszego sklepu chwalą sobie system wyszukiwania i filtrowania produktów, który umożliwia bezstresowy wybór wycieraczek do ich modelu Alfy. Dużym zainteresowaniem cieszy się również nasza propozycja dobrych jakościowo, tanich wycieraczek.

W razie jakichkolwiek trudności ze znalezieniem właściwego produktu prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Tych klientów, którzy preferują osobiste dokonywanie zakupów, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Podkategorie

Ciekawe artykuły

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

W związku z pojawianiem się na rynku motoryzacyjnym coraz większej ilości nowinek, jak grzyby po deszczu piętrzą się wątpliwości i rodzą pytania, na które czujemy się w obowiązku odpowiadać.

Czytaj więcej
Jak prawidłowo wymienić wycieraczki?

Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik

Wycieraczki, jako części eksploatacyjne pojazdu podlegają sezonowej wymianie. Wielu kierowców wciąż bagatelizuje podstawowe oznaki ich zużycia. Tymczasem montaż nowych w pełni sprawnych i wydajnych piór to zwykle kwestia chwili, która realnie przekłada się na bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Czytaj więcej
Jak włączyć wycieraczki samochodowe?

Jak włączyć wycieraczki samochodowe?

Włączenie wycieraczek samochodowych wydaje się czynnością dość prostą. Jednak wielu kierowców miewa z nią problemy, zwłaszcza w pojazdach nowych lub pożyczonych. Szybko zmieniające się warunki pogodowe w trakcie jazdy często nie gwarantują wystarczającej ilości czasu potrzebnego na przyswojenie zasad funkcjonowania poszczególnych mechanizmów. Warto więc zapoznać się z nimi odpowiednio wcześniej.

Czytaj więcej
Wycieraczki płaskie czy tradycyjne?

Wycieraczki płaskie czy tradycyjne? Oto jest pytanie!

Stoisz przed trudnym wyborem nowych wycieraczek do swojego samochodu? Przeczytałeś różne opinie i nadal nie wiesz czy wybrać wycieraczki tradycyjne czy płaskie? Zapraszamy, ten tekst powstał właśnie dla Ciebie! Miłej lektury!

Czytaj więcej
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij