Wycieraczki samochodowe, pióra wycieraczek BOSCH Aerotwin Plus

Seria Bosch Aerotwin Plus to połączenie wszystkiego, co najlepsze w wycieraczkach samochodowych odpowiadających na zróżnicowane potrzeby użytkowników oraz spełniających wysokie standardy jakości i funkcjonalności. Płaskie pióra o uniwersalnym charakterze wprowadzają powiew świeżości i nowego spojrzenia na elementy podstawowego wyposażenia pojazdów. Szereg udoskonaleń w zakresie konstrukcji oraz dynamicznej linii pozwolił stworzyć akcesoria wydajne i skuteczne, jedne z najlepszych w swojej klasie.

Wycieraczki Bosch Aerotwin Plus podobnie jak serie Eco i Aerotwin cieszą się ogromną popularnością, z powodzeniem zastępując fabryczne wyposażenie wielu modeli samochodów. Cały program dedykowanych oraz pojedynczych uniwersalnych akcesoriów Bosch Aerotwin Plus stworzony został, by jak najlepiej dopasować produkt do indywidualnych wymagań kierowców nastawionych na precyzję działania i efektywność.

W bogatym asortymencie naszego sklepu posiadamy wycieraczki Bosch Aerotwin Plus dedykowane do różnych marek i modeli pojazdów. Korzystając z dostępnej na stronie wyszukiwarki, szybko znajdziemy pióra idealnie dobrane do danego pojazdu pod kątem długości i typu mocowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości i problemów zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego. Nasi konsultanci chętnie udzielą wszelkich odpowiedzi i doradzą w wyborze najlepszego produktu.

Bosch – najważniejsze informacje o marce

Firma Bosch powstała w 1886 roku. Początkiem jej działalności było założenie w Stuttgarcie przez Roberta Boscha zakładu mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki. Już wtedy jego właściciel kładł ogromny nacisk na jakość prezentowanych produktów i ciągłe ich udoskonalanie. Ta chęć rozwoju i dążenia do perfekcji zaowocowała wynalazkami, które stały się podwaliną wielu nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych dziś w gospodarstwach domowych, warsztatach, na budowach czy w przemyśle motoryzacyjnym. Kamieniem milowym w działalności marki było wynalezienie i skonstruowanie zapłonu iskrowego, stanowiącego punkt zwrotny dla wielu innowacyjnych projektów, które zrewolucjonizowały branżę automotive i nie tylko. Marce Bosch zawdzięczamy między innymi wprowadzenie na rynek systemu wtrysku paliwa ograniczającego emisję spalin oraz opracowanie wynalazków w zakresie bezpieczeństwa jazdy samochodem takich jak ABS czy ESP.

Firma Roberta Boscha budowała swoją pozycję stopniowo, ale zawsze z najwyższą dbałością o jakość prezentowanych akcesoriów. Jej wyjątkowy charakter tworzony był w oparciu o wysokie standardy poszanowana i optymalnego wykorzystania potencjału pracownika. Przedsiębiorstwo w szerokim zakresie realizuje też politykę proekologiczną, a drobiazgowe systemy kontroli na każdym etapie produkcji gwarantują wygodne i skuteczne użytkowanie artykułów Bosch.

Wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin Plus dostępne w naszej ofercie to efekt wielu modyfikacji i podnoszenia standardów zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak i komfortu użytkowania produktów. Pierwsze mechanizmy napędzane silnikiem elektrycznym dały początek nowoczesnym seriom na miarę XXI wieku.

Wycieraczki Bosch Aerotwin Plus – czym się wyróżniają?

Wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin Plus to akcesoria o bezprzegubowej konstrukcji doskonale wpisujące się w obowiązujące na rynku trendy estetyczne i technologiczne. Nowoczesna forma i dynamiczna linia precyzyjnie wyprofilowanych elementów wyposażenia to coś, czego poszukują dziś kierowcy zarówno nowoczesnych modeli samochodów, jak i tych nieco starszych. Wycieraczki dostępne w zestawach z czterema dodatkowymi adapterami zapewniają większe możliwości dotarcia do odbiorców o różnych potrzebach. Dedykowane komplety zawierają wycieraczki precyzyjnie dopasowane do kształtu szyby i ramienia wycieraczki. W pełni kompatybilne mechanizmy tworzą niezwykle wydajną i dobrze zgraną całość.

Płaskie pióra doskonale zbierają wilgoć i wszelkie zabrudzenia pozostawiając taflę szyby idealnie czystą i gładką. Technologia PPP – Power Protection Plus zapewnia perfekcyjny poślizg, zapobiega powstawaniu smug na wycieranej powierzchni oraz przedłuża żywotność akcesoriów.

Solidny spoiler stanowiący integralną część dobrze pomyślanej konstrukcji zapewnia odpowiedni równomierny docisk wycieraczki do szyby i precyzyjne zbieranie uporczywych zanieczyszczeń dla osiągnięcia efektu całkowicie przejrzystej powierzchni.

Zestawy Bosch Aerotwin Plus dostępne są w opakowaniach, na których zamieszczono najważniejsze informacje o produkcie, łatwą do odczytania skalę funkcjonalności i żywotności przy uwzględnieniu intensywności użytkowania w skrajnych warunkach atmosferycznych oraz link do filmu instruktażowego.

Dlaczego warto wybrać wycieraczki do szyb Bosch Aerotwin Plus? Zalety produktu

Wycieraczki Bosch Aerotwin Plus to produkty innowacyjne, stworzone, by podnosić komfort i bezpieczeństwo podróżowania samochodem w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Akcesoria poddane zostały licznym testom i udoskonaleniom, które w realny sposób przekładają się na jakość użytkowania i perfekcyjne rezultaty pracy.

Dzięki zastosowaniu technologii Power Protection Plus wycieraczki Bosch wykazują dużą skuteczność i efektywność działania. Specjalna powłoka ochronna minimalizuje przykre efekty dźwiękowe oraz ryzyko powstawania smug i zarysowań na szybie. Płaska konstrukcja wycieraczki idealnie dopasowuje się do powierzchni docelowej, optymalizując zakres czyszczenia. Wybór odpowiedniego adaptera umożliwia szybki i bezproblemowy montaż wycieraczek do ramion o różnych typach mocowań.

Materiały wykorzystane w wycieraczkach Bosch Aerotwin Plus są odporne na ścieranie i niekorzystne czynniki. Specjalna struktura gumy pióra umożliwia bezproblemowe działanie akcesoriów nawet w skrajnych temperaturach, w dużym słońcu i podczas intensywnych opadów deszczu lub śniegu.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin Plus?

O jakości i efektywności wycieraczek Bosch Aerotwin Plus decydują również wykorzystane do ich stworzenia najwyższej klasy materiały. Spoiler z wbudowaną stalową szyną Evodium to elementy odporne na korozję i drobne uszkodzenia mechaniczne. Idealnie wyprofilowane trwałe części wspierają pracę gumy najbardziej narażonej na działanie czynników zewnętrznych. Bezpośredni kontakt tworzywa z oblodzoną, mokrą lub zanieczyszczoną szybą wymaga zastosowania materiałów o podwyższonej odporności i żywotności. W wycieraczkach wykorzystano dwa rodzaje gumy o wzmocnionej strukturze. Twardsza w dolnej części zapewnia mocny docisk pióra do szyby i precyzyjne czyszczenie, miękka gwarantuje jego równą pracę nawet w skrajnych pozycjach. Ochronna powłoka pokrywająca tworzywo przedłuża żywotność akcesoriów, realnie odwlekając termin ich wymiany.

Pióra wycieraczek Bosch – do jakich marek i modeli samochodów pasują?

Rozbudowany system adapterów precyzyjnie dopasowanych do różnych typów mocowań sprawia, że pióra wycieraczek Bosch Aerotwin Plus znajdują zastosowanie jako elementy wyposażenia wielu marek i modeli pojazdów. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo płaskie akcesoria dedykowane do: BMW serii 2, Citroena C3, Fiata Grande Punto, Iveco Daily, Mercedesa klasy A, Forda Focusa, Skody Roomster, Seata Ibizy, Jaguara XF, Volvo V50 i wielu innych.

Niezawodne produkty dobrze sprawdzą się również w nowoczesnych i mniej popularnych modelach: Aston Martina DBS Vantage Volante, Tesli Model S czy Porsche Macan.

Wycieraczki do szyb Bosch Aerotwin Plus – długość piór

Kupując nowy komplet wycieraczek, dobrze jest sprawdzić ich długość. Ta zmienia się najczęściej w zależności od modelu pojazdu. Dobranie akcesoriów o nieodpowiednich parametrach powoduje, że nie spełniają one swojej funkcji w pełnym zakresie, szybciej się zużywają i mogą mieć negatywny wpływ na działanie innych elementów wyposażenia samochodu. Jeśli zdecydujemy się na wycieraczki o charakterze uniwersalnym, warto zasięgnąć porady konsultanta lub zaufanego eksperta.

System Bosch Aerotwin Plus obejmuje 15 różnych długości wycieraczek z powodzeniem zastępujących oryginalne elementy wyposażenia.

Najwygodniejszym sposobem dobierania piór jest zakup opcji zestawów dedykowanych. Wchodzące w ich skład wycieraczki są idealnie dopasowane do powierzchni szyby danego pojazdu, a ich długość optymalizuje rezultaty pracy. Każdy dedykowany produkt dostępny w naszym sklepie opatrzony jest szczegółowym opisem, w którym podane zostały między innymi długości piór z uwzględnieniem różnic dla prawej i lewej strony pojazdu. Dla przykładu w Volvo XC40 z rocznika 2017 długość piór wynosi:

  • od strony kierowcy: 24” 600 mm
  • od strony pasażera: 20” 500 mm

Rodzaj mocowań piór wycieraczek Bosch Aerotwin Plus

Koncepcja wycieraczek Bosch Aerotwin Plus opiera się na innowacyjnym systemie czterech dodatkowych adapterów dopasowanych do 10 różnych rodzajów ramion. Wycieraczki wyposażone w podzespoły o uniwersalnym charakterze doskonale zastępują oryginalne komplety piór. Każdy adapter posiada przypisany numer. Opisy zestawów dedykowanych dostępnych w naszym sklepie zwierają informację o tym, którego adaptera należy użyć w danym modelu pojazdu. W przypadku Mercedesa Vito z rocznika 2010-2014 będzie to adapter nr 2 do mocowania pióra typu B, a w Volkswagenie Polo z rocznika 2017 – adapter nr 4 kompatybilny z typem mocowania CS. Poszczególne adaptery umożliwiają łatwy i szybki montaż pióra wycieraczki do ramienia.

Opinie o wycieraczkach Bosch Aerotwin Plus

Wycieraczki Bosch Aerotwin Plus cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Kierowy, którzy zdecydowali się na zakup akcesoriów, podkreślają ich uniwersalny charakter, niezawodność oraz zastosowanie nowoczesnych technologii, które realnie przekładają się na poprawę bezpieczeństwa i komforty jazdy samochodem.

Ile kosztują wycieraczki Bosch Aerotwin Plus?

Za dedykowane zestawy piór Bosch Aerotwin Plus w naszym sklepie internetowym trzeba zapłacić ponad 100 zł. Ceny różnią się w zależności od marki i modelu samochodu. Pióra na przednią szybę samochodu do Fiata Cromy produkowanego w latach 2005-2010 to wydatek ok. 125 zł, natomiast akcesoria do Forda Grand C-Maxa rocznika 2015 kosztują ok. 175 zł.

Jak dobrać wycieraczki Bosch Aerotwin Plus?

Dobór odpowiednich wycieraczek ma kluczowe znaczenie w kwestii jakość i komfortu ich użytkowania. Parametrem najczęściej branym pod uwagę jest długość pióra. Tymczasem trzeba uwzględnić również sposób montażu oraz rodzaj akcesorium. Czasem nie warto ingerować w fabryczne koncepcje elementów wyposażenia. Szukajmy tych, które najlepiej sprawdzą się w danym modelu auta.

Dostępna na naszej stronie internetowej łatwa w obsłudze wyszukiwarka na podstawie kilku podstawowych informacji dotyczących marki, modelu i rocznika pojazdu pomoże wybrać odpowiednie akcesoria. W przypadku ewentualnych wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia punktu stacjonarnego w Katowicach. Nasi konsultanci zarekomendują produkt najbardziej odpowiadający Państwa potrzebom.

Czyszczenie i konserwacja wycieraczek samochodowych Bosch Aerotwin Plus

Technologie zastosowane w wycieraczkach samochodowych Bosch Aerotwin Plus przedłużają ich żywotność i zapewniają doskonałe efekty pracy. Każdy tego rodzaju element wyposażenia pojazdu wymaga jednak prostych zabiegów konserwujących, wspomagających jego prawidłowe działanie.

Zarówno sezon letni, jak i zimowy wymuszają na kierowcach nieco inne standardy zachowań. Ważnym dodatkiem współgrającym z pracą wycieraczek jest płyn do spryskiwaczy. Preparat o odpowiednich właściwościach zwiększa poślizg pióra oraz zmiękcza zaschnięty bród, pozostawiając szybę gładką i przejrzystą. Pamiętajmy, by w układzie spryskiwaczy zawsze znajdował się środek dostosowany do panujących warunków atmosferycznych. Wymiany płynu na zimowy warto dokonać jeszcze przed nadejściem pierwszych mrozów. Można robić to stopniowo, używając na przykład koncentratu, lub jednorazowo, wlewając do pustego zbiornika preparat odporny na niskie temperatury.

W zimie największym problemem są zazwyczaj oblodzenia szyb i gumy wycieraczek. Ta narażona na bezpośrednie działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne może szybko stracić swoje właściwości. Przymarzniętej wycieraczki nigdy nie odrywamy od szklanej powierzchni zbyt gwałtownie. Lód zebrany na piórze można delikatnie zebrać szczotką, wcięciem w skrobaczce lub szmatką. Na rynku zimowych akcesoriów samochodowych dostępne są również specjalne pokrowce chroniące wycieraczki przed skutkami mrozu.

Brudne pióra Bosch Aerotwin Plus wystarczy przetrzeć lekko wilgotną szmatką. Nie zapominajmy o tym podczas mycia całego samochodu.

Inne godne polecenia serie płaskich wycieraczek samochodowych dostępne w naszym sklepie

Wielu producentów wycieraczek samochodowych zdecydowało się na wprowadzenie do swojej oferty płaskich aerodynamicznych piór. Na rynku automotive akcesoria te dostępne są w formie pojedynczych produktów lub dobrze pomyślanych dedykowanych zestawów. W sklepie piorawycieraczek.pl posiadamy niezawodne wycieraczki Denso, bezprzegubowe pióra na przednią i tylną szybę samochodu Flash, odporne na niekorzystne warunki pogodowe akcesoria Heyner serii All Seasons, pióra wycieraczek marki Negotti, a także pojedyncze egzemplarze i dedykowane zestawy AMiO oraz Bloom.

Wśród artykułów godnych polecenia znajdą Państwo bezszkieletowe, odpowiednio wyprofilowane wycieraczki samochodowe serii Alca Super Flat, a także szeroką gamę płaskich piór Valeo Silencio oraz Valeo First.

Zapraszamy na zakupy!

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Strona zabudowy
Rodzaj wycieraczki
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
zamknij