Wycieraczki samochodowe do Citroen

Wycieraczki samochodowe do Citroen

Sprawne i efektywne wycieraczki to jeden z podstawowych elementów wyposażenia pojazdu. Jakość ich pracy przekłada się bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Tym bardziej, że warunki drogowe i atmosferyczne bywają bardzo trudne i wymagają od kierowcy skupienia oraz precyzji, a od pojazdu dobrego przygotowania i wyposażenia. Niezależnie od wieku samochodu, warto stawiać na akcesoria wysokiej jakości, trwałe i niezawodne. W szerokiej gamie prezentowanych przez nas produktów znajdziecie między innymi wycieraczki do Citroena w różnych odsłonach technologicznych dedykowane do wielu modeli samochodów tej popularnej francuskiej marki. Poszczególne pióra charakteryzują się doskonałym dopasowaniem podzespołów montażowych oraz precyzyjnie dobranym do danej szyby rozmiarem, co przekłada się na rewelacyjne rezultaty ich działania.

Posiadamy klasyczne, płaskie i hybrydowe wycieraczki na przednią i tylną szybę do Citroena wykonane z najlepszej klasy materiałów, realizujące zróżnicowane oczekiwania odbiorców. Wykorzystywany przez nas nowoczesny system wyszukiwania artykułów idealnie dobiera pióra do marki, modelu i rocznika pojazdu. Wyszukiwarka wyposażona jest też w filtry pozwalające dobrać elementy pod kątem producenta, typów technologicznych, ich wymiarów, a także interesującego przedziału cenowego. W przypadku ewentualnych wątpliwości wycieraczki do Twojego Citroena dobierzemy na miejscu w naszym sklepie stacjonarnym lub udzielimy telefonicznej konsultacji.

Citroen – informacje o marce

Citroen to francuski producent samochodów osobowych, dostawczych i sportowych, którego historia rozpoczęła się między innymi od produkcji przekładni. Doskonałej jakości podzespoły mechaniczne wytwarzane przez firmę Citroen wykorzystane zostały między innymi w sterze legendarnego Titanica. Do swoich luksusowych samochodów kupował je także Rolls-Royce. Działania przedsiębiorstwa od początków istnienia nastawione były na rozwój oraz wprowadzanie usprawnień zarówno w aspekcie produkcji, jak i samych konstrukcji. Wśród pierwszych modeli francuskiej marki sporą popularnością i uznaniem cieszył się Citroen DS. Auto zachwycało opływową sylwetką, dość obszernym wnętrzem oraz wyjątkowym komfortem jazdy. Kolejne modele takie jak Citroen CX, Citroen GS czy Citroen BX prezentowały rozwiązania, które na dobre zadomowiły się w motoryzacyjnej rzeczywistości. Najpopularniejsze to między innymi hamulce tarczowe, zawieszenie hydropneumatyczne oraz wspomaganie kierownicy.

Samochody Citroena produkowane i sprzedawane są obecnie w różnych krajach na całym świecie, wyróżniając się funkcjonalnością, wygodną, dobrze pomyślaną przestrzenią i bogatym wyposażeniem, w którego skład wchodzą między innymi wycieraczki do szyb. W naszej ofercie znajdziecie propozycje oryginalnych części renomowanych producentów oraz trwałe i niezawodne zamienniki dobrze ocenianych na rynku marek.

Wycieraczki do Citroena – jakich producentów polecamy?

W bogatej gamie wielu produktów dedykowanych do różnych modeli Citroena znajdziemy zarówno akcesoria klasyczne, pióra płaskie, jak i nowoczesne rozwiązania hybrydowe. Solidne konstrukcje oparte na wzmacnianych metalowych stelażach, posiadają doskonałe właściwości aerodynamiczne oraz zabezpieczone zostały na wypadek działania czynników takich jak skrajne temperatury, obciążenia mechaniczne oraz promieniowanie UV. W zależności od potrzeb, kierowcy mogą zaopatrzyć się w naszym sklepie w wycieraczki na przednią i tylną szybę Flash i Negotti dedykowane między innymi do Citroena Berlingo, Citroena C4, Citroena Saxo czy Citroena Nemo.

Rekomendujemy również realizujące najwyższy standard skuteczności szkieletowe i płaskie pióra Bosch, nowoczesne aerodynamiczne konstrukcje wycieraczek Denso, płaskie pióra Bloom oraz przystępne cenowo pióra AMiO, wyjątkowo wydajne wycieraczki tradycyjne i bezszkieletowe Alca, precyzyjne akcesoria marki Heyner oraz rewelacyjnie wyprofilowane, dostępne w różnych typach technologicznych serie wycieraczek Valeo.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki do Citroena?

Swoją wyjątkową skuteczność oraz doskonałe efekty oczyszczania i osuszania szyby samochodowej różne serie wycieraczek do Citroena zawdzięczają między innymi dobrze dobranym materiałom. Trwałe i odporne na uszkodzenia tworzywa zapewniają długą żywotność podzespołów. Do produkcji wycieraczek szkieletowych do różnych modeli Citroena wykorzystano galwanizowaną ocynkowaną stal. Gumki piór pokryte są teflonowymi i grafitowymi powłokami ochronnymi. Zastosowane mieszanki zapewniają doskonały poślizg wycieraczek po szybie, eliminując jednocześnie irytujące odgłosy piszczenia i zgrzytania. Wycieraczki zabezpieczono też przed wilgocią i mrozem, których wpływ odczuwają zazwyczaj metalowe elementy konstrukcji. Odporne na korozję wycieraczki do Citroena świetnie sprawdzają się zarówno w sezonie mrozów, upałów, jak i nasilonych opadów deszczu.  

Wycieraczki do Citroena – dostępne konstrukcje

W ofercie naszego sklepu posiadamy wiele różnorodnych serii technologicznych wycieraczek do Citroena. Udostępniamy pióra na przednią szybę do starszych modeli jak Citroen AX, Citroen ZX czy Citroen Xantia oraz nowoczesne konstrukcje płaskie i hybrydowe dedykowane do Citroena DS7 czy Citroena C4 Cactus. Do Citroena C1, Citroena Jumpy oraz Citroena C5 rekomendujemy też usprawniające prowadzenie pojazdu wycieraczki na tylną szybę Negotti i Flash oraz szkieletowe konstrukcje serii Alca Special Graphite.

Wycieraczki do Citroena – konstrukcje konwencjonalne

Dostępne w naszej ofercie szkieletowe wycieraczki do Citroena wyposażone są w wytrzymały stelaż stabilizujący, zapewniający piórom odpowiednią siłę docisku do powierzchni szyby. Metalowe elementy akcesoriów zostały zabezpieczone na okoliczność korozji oraz innych ewentualnych uszkodzeń. Polecamy klasyczne serie wycieraczek Bosch Eco, rewelacyjnie sprawdzające się w codziennej eksploatacji pióra Alca Special Graphite oraz spisujące się w ekstremalnych warunkach pogodowych wycieraczki Valeo First Conventional. Do Citroena C8 produkowanego w latach 2002 do 2005 polecamy dedykowane akcesoria szkieletowe Valeo Silencio.

Płaskie wycieraczki do Citroena

W ramach podnoszenia standardów jazdy oraz użytkowania poszczególnych elementów wyposażenia producenci akcesoriów samochodowych oferują nowoczesne rozwiązania w zakresie skutecznego oczyszczania szyb w aucie. Płaskie konstrukcje wycieraczek wykazują doskonałe właściwości aerodynamiczne. Ich prosta forma idealnie komponuje się z sylwetkami nowych modeli Citroena. Posiadamy wyposażone w trwałe podzespoły wycieraczki bezszkieletowe Heyner All Seasons, pokryte powłoką Liquid-Fix pióra serii Alca Super Flat, oryginalne wycieraczki serii Bosch Aerotwin i Aerotwin Plus, płaskie wycieraczki Valeo Hydroconnect, serii First Multiconnection oraz pióra Valeo Silencio, a także akcesoria innych popularnych marek.

Hybrydowe wycieraczki do Citroena

Wycieraczki hybrydowe stanowią swoiste połączenie oryginalnego designu z konstrukcją przekładającą się na dużą skuteczność oczyszczania szyby samochodowej. Schowane w obudowie z mocnego tworzywa elementy metalowe nie korodują i nie wyginają się, co znacznie przedłuża okres eksploatacji piór. Prosta forma akcesoriów zapewnia doskonałe wrażenia estetyczne i świetnie komponuje się z sylwetkami różnych modeli aut marki Citroen. Serie akcesoriów hybrydowych w naszym sklepie reprezentują jedne z najlepszych na rynku piór hybrydowych marki Denso, wycieraczki Heyner Hybrid i Flash, a także testowane w różnych warunkach atmosferycznych pióra Valeo First Hybrid.

Wycieraczki do Citroena – długość piór

Wycieraczki dedykowane do różnych modeli Citroena to gwarancja idealnego dopasowania przede wszystkim pod względem długości piór. Parametr ten ma istotne znaczenie dla prawidłowej pracy elementów, dlatego przy ich zakupie powinniśmy zwrócić na niego szczególną uwagę. Jeśli decydujemy się na wybór wycieraczek uniwersalnych, ich wymiar należy skonfrontować z tym charakterystycznym dla akcesoriów fabrycznych. Niezależnie od typu technologicznego pióra wycieraczek do Citroena nie mogą być ani za długie, ani za krótkie. Każde odstępstwo od zakładanej normy niesie za sobą ewentualność gorszej jakości pracy i mniejszej efektywności produktów. W asortymencie posiadamy wycieraczki o różnych długościach. Komplety piór dopasowane są odpowiednio do strony montażu. Oferujemy między innymi wycieraczki na przednią szybę do Citroena C4 Aircross w rozmiarach 24” 600mm od strony kierowcy oraz 21” 530mm od strony pasażera, a także pióro na tył do Citroena Xsary kombi o długości 16” 410mm.

Żywotność wycieraczek do Citroena. Co ile i kiedy trzeba je wymieniać?

Na kwestię żywotności piór składa się wiele aspektów takich jak typ eksploatacji oraz wpływ czynników zewnętrznych pogodowych oraz tych związanych niejednokrotnie z nieprzewidzianymi okolicznościami rzeczywistości drogowej. Najczęściej powtarzanym przez kierowców schematem, a także rekomendowanym przez ekspertów minimum jest wymiana piór do Citroena i innych pojazdów mniej więcej dwa razy w roku. Zakup nowych akcesoriów determinowany jest zwykle zbliżającą się porą jesienną oraz zakończeniem sezonu zimowego, który znacznie osłabia kondycję elementów. Częstotliwość wymiany piór w gruncie rzeczy jest jednak indywidualną sprawą kierowcy. W dużej mierze od niego zależy też, czy komplet piór zarówno na przednią, jak i na tylną szybę będzie nadawał się do wymiany. Systematyczna pielęgnacja akcesoriów oraz wspomaganie pracy piór dobrymi płynami do spryskiwaczy mają kluczowe znaczenie dla przedłużenia ich żywotności. Gumki gwałtownie odrywane od zamarzniętej szyby tracą swoje właściwości, dlatego rekomendujemy ich zabezpieczanie, a także stosowanie dedykowanych do mroźnej pory odmrażaczy do szyb, mat i pokrowców ochronnych oraz dobrej jakości skrobaczek i szczotek.

Jak wymienić przednie i tylne pióra w Citroenie?

Wymiany wycieraczek samochodowych z reguły nie trzeba zlecać fachowcom. Dzięki idealnej kompatybilności podzespołów montażowych cała procedura wymontowania zużytych elementów oraz instalacji nowych nie trwa dłużej niż kilka minut. Specjalny system Quick-Clip oraz adaptery dopasowane do wymaganych typów mocowań w różnych modelach Citroena optymalizują proces instalacji nowych piór zarówno na przednią, jak i tylną szybę. Polecamy wycieraczki Bosch Aerotwin Plus z zestawem dodatkowych adapterów zwiększających zakres ich możliwości montażowych.

Wymianie mogą podlegać również całe ramię wycieraczki lub jedynie gumka. W przypadku demontażu metalowych konstrukcji musimy zaopatrzyć się w odpowiedni klucz do śruby mocującej. Jeśli elementy pod wpływem oddziaływania przez dłuższy czas niekorzystnych czynników skorodowały i uległy zapieczeniu, konieczne może okazać się zastosowanie specjalnego preparatu. Wymiana gumy w piórze wymaga z kolei dużej precyzji. Pamiętajmy również o zamontowaniu wszystkich niezbędnych zabezpieczeń i ograniczników tak, by podczas pracy element nie wysunął się z szyny.

Częste problemy związane z wycieraczkami do Citroena

Niestety, jak większość elementów eksploatacyjnych w pojeździe, także i wycieraczki mogą ulegać awariom, a w konsekwencji zużyciu. Niesprawne pióra powinny być wymienione najszybciej jak to możliwe, by nie generować innych problemów, jak porysowana szyba czy uszkodzone elementy karoserii. Częstą przyczyną pogorszenia kondycji akcesoriów jest bezpośredni wpływ surowych czynników pogodowych takich jak mróz czy wilgoć. Utrzymujące się przez długi czas niskie temperatury powodują sztywnienie gumy piór. Twardy element nie przylega idealnie do szyby, a co za tym idzie nie wyciera dobrze jej powierzchni. Sporym problemem jest również korozja elementów metalowych lub wyginanie konstrukcji pod wpływem obciążeń dynamicznych. Rozsądna eksploatacja wycieraczek w Citroenie polegająca na systematycznej pielęgnacji i ochronie podzespołów przed niekorzystnymi czynnikami pomaga zachować je w dobrym stanie na dłużej, jednak w przypadku poważnych awarii lub uszkodzeń jedynym wyjściem zawsze pozostaje wymiana.

Ile kosztują wycieraczki do Citroena?

Kupowane często na stacjach lub w marketach uniwersalne pióra nie dają gwarancji skuteczności. Zwłaszcza jeśli okaże się, że zakupione przez nas produkty nie odpowiadają wymaganiom technologicznym danego modelu auta. Dla pewności warto więc zaopatrzyć się w wycieraczki dedykowane. Te dostępne są pojedynczo lub w kompletach po dwie sztuki akcesoriów. Posiadamy wycieraczki do Citroena na tylną szybę, za które zapłacicie średnio 25zł oraz pojedyncze pióra na przednią szybę Citroena C-Zero czy Citroena Evasion, których koszt zakupu to w zależności od rodzaju ok. 35zł za akcesoria szkieletowe, od 25 do ok. 80zł za pióra płaskie oraz średnio 60zł za hybrydy. Nasza oferta to również bogaty wybór kompletów wycieraczek w cenach ok. 30zł za konstrukcje tradycyjne, średnio 90zł za elementy bezszkieletowe, do nawet 160zł za rozwiązania hybrydowe.

W katalogu sklepu piorawycieraczek.pl znajdziecie wiele propozycji w różnym przedziale cenowym, realizujących najwyższe standardy skuteczności i trwałości. Rekomendujemy zarówno nieco droższe pióra gwarantujące spektakularne rezultaty pracy oraz tanie wycieraczki sprawdzone i dobrze opiniowane przez klientów oraz ekspertów branży.

Które wycieraczki do Citroena wybrać? Rekomendowane produkty

W trosce o najwyższy poziom zadowolenia klientów w naszym asortymencie zgromadziliśmy wiele rodzajów i serii wycieraczek do Citroena. Ich jakość potwierdzono licznymi testami, a wiele z proponowanych przez nas rozwiązań wykorzystywanych jest przez producentów w oryginalnym wyposażeniu aut. Rekomendujemy między innymi wykonane z najlepszych materiałów, wydajne i trwałe wycieraczki Denso, zaliczające się do segmentu premium, idealnie dopasowane do krzywizny szyby wycieraczki Valeo Silencio, a także wykorzystujące najnowsze technologie Power Protection Plus, skuteczne w każdych warunkach płaskie wycieraczki Bosch Aerotwin. Wśród klasycznych serii na uwagę zasługują również akcesoria Alca Special Graphite. Te i wiele innych linii szkieletowych, płaskich i hybrydowych piór bez problemu dobierzecie do swojego Citroena z pomocą naszej funkcjonalnej i łatwej w obsłudze wyszukiwarki.

Opinie klientów o wycieraczkach do Citroena

Jeśli szukasz dobrych wycieraczek do Citroena, w naszym sklepie znajdziesz bogatą gamę produktów dopasowanych technologicznie zarówno do starszych, jak i nowszych modeli aut tej francuskiej marki. Kierowcy, którzy dokonali zakupu tych elementów wyposażenia, nierzadko podkreślają wysoką jakość i efektywność produktów. Istotną i często poruszaną w opiniach kwestią jest precyzyjne dopasowanie piór do szyby oraz podzespołów montażowych. Wśród wielu dobrze ocenianych akcesoriów znajdziecie wycieraczki do Citroena znanych marek takich jak Bosch, Negotti czy Valeo, jak również pióra o nowoczesnej stylistyce wykonane z solidnych materiałów firm Denso, Heyner, Bloom czy Alca. Zachęcamy do przeglądania naszego katalogu wycieraczek do Citroena i opiniowania produktów.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij