Wycieraczki samochodowe do Audi A3

Pióra wycieraczek samochodowych to niezwykle ważny element wyposażenia pojazdu, który doceniamy podczas opadów deszczu, gdy skutecznie usuwając z szyb wodę umożliwiają nam dobrą widoczność w czasie jazdy. Sprawne wycieraczki zapewniają Ci komfort jazdy, a Twojej rodzinie poczucie bezpieczeństwa. Śnieg, deszcz i słońce sprawiają, że wycieraczki samochodowe z czasem tracą swoją sprawność. Należy wówczas bezzwłocznie je wymienić.

W miejscu, w którym się znajdujesz, masz okazję wybrać wycieraczki samochodowe do Audi A3. Umieszczona na stronie wyszukiwarka umożliwi szybkie odnalezienie właściwego produktu, co jest ułatwieniem o tyle cennym, że model Audi A3 wyprodukowany został aż w trzech generacjach i kilku odmianach. Pomocny też będzie znajdujący się po lewej stronie filtr, który pozwoli zawęzić wyszukiwania przez określenie długości pióra, budowę, lokalizację wycieraczki na nadwoziu czy jej producenta.

Wszystkie produkty z tej kategorii to skuteczne akcesoria dostępne w niskich cenach. Każdy właściciel Audi A3 znajdzie w tej kategorii odpowiednią do swojego auta wycieraczkę.

Złóż zamówienie, a zrealizujemy je w 24 godziny!

Audi A3

Kompaktowe Audi A3 od chwili swojej premiery jest najpopularniejszym modelem aut tego producenta. Audi A3 ukazało się na rynku w 1996 roku jako trzydrzwiowy i pięciodrzwiowy hatchback. Drugą generację zbudowano na zupełnie nowej płycie PQ35. Tak jak w poprzedniej najpierw zadebiutowała odmiana trzydrzwiowa, ale już rok później dołączyła pięciodrzwiowa wersja pojazdu. W 2012 roku powstała trzecia generacja Audi A3 Sportback, a także odmiana sedan (A3 Limousine) i model z otwieranym dachem (A3 Cabriolet). W 2014 r. na wystawie w Nowym Jorku Audi A3 zostało uhonorowane prestiżowym tytułem Światowego Samochodu Roku 2014.

W zależności od typu nadwozia do Audi A3 zaprojektowano wycieraczki szkieletowe, płaskie i hybrydowe, które są niezawodne w każdych warunkach pogodowych.

Wycieraczki Audi A3 – jakich producentów polecamy?

Jak pisaliśmy wyżej, od 1996 roku pojawiły się trzy generacje Audi A3 i kilka różniących się od siebie modeli. W związku z tym przeznaczono do nich wycieraczki samochodowe o różnej konstrukcji, których budowa z czasem ewoluowała na rzecz polepszenia ich aerodynamiki i skuteczności działania.

Do Audi A3 pierwszej generacji proponujemy wycieraczki szkieletowe Alca Special Graphite. Mocny stelaż z galwanizowanej i ocynkowanej stali jest odporny na trudne warunki atmosferyczne i korozję. Do modeli drugiej generacji o nadwoziu hatchback i kabriolet dobrym wyborem okażą się płaskie wycieraczki Alca Super Flat, a spośród innych marek polecamy również płaskie wycieraczki firmy Negotti, wycieraczki Flash, pióra Bloom, Denso i płaskie wycieraczki Bosch.

Oprócz wycieraczek płaskich w modelach Audi A3 trzeciej generacji stosowane są wycieraczki hybrydowe, spośród których dobrą opinią cieszy się linia hybrydowych wycieraczek do Audi A3 Heyner Hybrid.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki do Audi A3?

Pióra wycieraczek do Audi A3 wykonane są z materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Producenci najczęściej stosują do piór kauczuk naturalny pokryty grafitem. Połączenie tych dwóch składników zmniejsza tarcie i hałas związany z przesuwaniem się pióra po szybie, a także zapobiega rysowaniu jej powierzchni. Metalowe elementy wycieraczek hybrydowych i szkieletowych pokryte zostały warstwą cynku odpornego na wilgoć i niskie temperatury. W wycieraczkach Flash do produkcji piór stosuje się bardzo odporną gumę silikonowo-grafitową z domieszką polimeru, co sprawia, że są one niezwykle elastyczne i dobrze przylegają do szyby.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowana m.in. w wycieraczkach Bloom stalowa wkładka z pamięcią krzywizny, dzięki czemu płaskie wycieraczki do Audi A3 doskonale przylegają do szyby, oczyszczając powierzchnię dokładnie i szybko.

Wycieraczki do szyb Audi A3 – dostępne rodzaje

W sklepie piorawycieraczek.pl oferujemy szeroki wybór wycieraczek do modeli samochodów Audi A3:

Do najstarszej generacji posiadamy szkieletowe wycieraczki do Audi A3 do szyby przedniej z mocowaniem typu U oraz do szyby tylnej. W sklepie dysponujemy również piórami płaskimi bez szkieletu. Innowacyjna konstrukcja wewnętrznej listwy stalowej zapewnia równomierny docisk i idealne dopasowanie do krzywizny szyby. Dla Audi A3 znajdziecie też konstrukcje hybrydowe wycieraczek Heyner do modeli cabriolet, hatchback, sportback i sedan, posiadające najlepsze cechy wycieraczek płaskich oraz szkieletowych. Akcesoria z tej linii, a także produkty marki Flash i Valeo, cechują się elastycznym, wzmocnionym stelażem, który doskonale dopasowuje pióro do powierzchni szyby.

Wszystkie wycieraczki adresowane do samochodów Audi A3 pokryte są warstwą grafitu. Sprawia ona, że pióra zachowują długo swoje właściwości nawet przy intensywnym użytkowaniu. 

Najwyższa jakość produktów dedykowanych do Audi A3 została przetestowana i potwierdzona przez Detroit Testing Laboratory, Inc. U.S.A.

Wycieraczki Audi A3 – długość pióra

Najważniejszym warunkiem, który spełnić musi pióro wycieraczki samochodowej, jest jego długość, zgodna z zaleceniami producenta auta. Dzięki mechanizmom wyszukiwania produktów w naszym sklepie nie musisz jej pamiętać, gdyż po podaniu kilku podstawowych danych wyszukiwarka samodzielnie wybierze pióra odpowiedniej długości dla Twojego auta.

Dla Audi A3 produkowanych w latach 1996-2013 posiadamy pióra w rozmiarach: tylne - 330mm, 350mm i 360mm, przednie kierowcy: 530mm, 600mm i 650mm oraz pasażera: 450mm i 480mm.

Żywotność wycieraczek Audi A3. Co jaki czas i kiedy wymieniać?

Producenci i eksperci samochodowi twierdzą, że wycieraczki najlepiej działają przez okres około pół roku od momentu zamontowania. Przez kolejne miesiące ich skuteczność obniża się. Nic w tym dziwnego - przez pół roku wykonują około pół miliona cykli wycierania szyby!

Zastosowanie dobrej jakości materiałów wpływa na przedłużenie żywotności wycieraczek do Audi A3 i skutecznie przedłuża czas ich eksploatacji. Jednak nawet najlepsze pióra należy w jakimś momencie wymienić na nowe. Kiedy to zrobić? Termin ten daje się dokładnie określić na podstawie dostrzeżonych symptomów:

  • smużenie - na szybie pozostają wąskie smugi,
  • hałaśliwa, szarpana praca - wycieraczka podskakuje i hałasuje,
  • na szybie pozostają niewytarte miejsca - prawdopodobnie styk ruchomy ramienia utracił część nacisku,
  • zamglona szyba - wskutek zbyt długiej eksploatacji guma pióra straciła elastyczność.

Pojawienie się któregoś z wymienionych wyżej objawów powinno być sygnałem dla właściciela samochodu, że przyszedł już czas wymiany wycieraczek.

Jak wymienić wycieraczki w Audi A3?

W celu wymiany wycieraczek Audi A3 należy na wstępie usunąć zniszczone. Trzeba odgiąć ich ramiona w górę i zablokować w tej pozycji. Wymiana pióra nie zawsze wygląda tak samo. Wiele zależy od modelu. Aby usunąć zużytą wycieraczkę, należy nacisnąć dźwignię zaczepu, a następnie - przy użyciu niewielkiej siły - usunąć ją delikatnie przesuwając ku dołowi ramienia.

W naszym sklepie dostępne są różnego typu wycieraczki samochodowe. Jak je założyć? Do każdej wycieraczki do Audi A3 dołączony jest specjalny adapter, który trzeba umieścić na bazie mocującej. Wycieraczkę wystarczy w nim umieścić i zdecydowanie pociągnąć w górę ramienia. Powinniśmy usłyszeć ciche kliknięcie, które świadczy o prawidłowym montażu.

Cała czynność wymiany wycieraczki w Audi A3 zajmuje zaledwie kilka minut, a sposób działania podany został w instrukcji producenta modelu.

Zachęcamy również do zapoznania się na naszym blogu z artykułem pt. Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik, który krok po kroku wyjaśnia procedurę wymiany wycieraczek samochodowych.

Częste problemy związane z wycieraczkami do szyb w modelu Audi A3

Wycieraczki do szyb Audi A3, tak jak do innych marek samochodów, są dość intensywnie zużywającym się akcesorium. Ich stan powinien być regularnie monitorowany, gdyż prawidłowe działanie wycieraczek nie tylko decyduje o komforcie jazdy, ale również o naszym bezpieczeństwie. Wysokiej klasy materiały, z których wykonane są wycieraczki do Audi A3, zapewniają im długą żywotność nawet przy dość intensywnym użytkowaniu.

Ile kosztują pióra wycieraczek do Audi A3?

Za dobrej jakości płaskie wycieraczki do Audi A3 lub szkieletowe pióra wycieraczek do Audi A3 dostępne w naszym sklepie zapłacą Państwo od około 30 do 60 zł, w zależności od producenta oraz typu elementu. Płaskie pióra wycieraczek Alca, wycieraczki do Audi A3 Flash czy pióra wycieraczek Bloom są zdecydowanie najtańsze. Wycieraczki do modeli z lat 2003 - 2012 (sportback i hatchback) cechują się trochę wyższą ceną, zawierającą się w przedziale 70 - 120 zł.

Na zakupie wycieraczek nie warto przesadnie oszczędzać, gdyż koszty te są niskie w porównaniu np. z wymianą porysowanej przez uszkodzone pióro szyby samochodu. Znając jednak realia życia nasz sklep wyodrębnił ze swoich zasobów grupę dobrej jakości wycieraczek samochodowych po niskich, atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony z tanimi wycieraczkami.

Które wycieraczki do Audi A3 wybrać?

Wycieraczki do Audi A3 należy dobierać na podstawie informacji o roku produkcji i typie nadwozia pojazdu. W sklepie piorawycieraczek.pl za pomocą mechanizmu wyszukującego bez trudu znajdziecie odpowiednie wycieraczki znanych na rynku marek. Wśród piór do Audi A3 posiadamy zarówno wycieraczki płaskie, hybrydowe, jak i szkieletowe, przeznaczone do najstarszych odsłon auta. Wiele zestawów zaopatrzonych jest w adapter, który gwarantuje idealne dopasowanie do konkretnego modelu samochodu.

Niżej zamieszczamy wykaz serii produktów różnych producentów przeznaczonych do konkretnych modeli samochodów Audi A3:

Opinie naszych klientów o wycieraczkach do Audi A3

Zdecydowana większość naszych klientów zadowolona jest z jakości i szerokiego wyboru piór do Audi A3. Samochód ten produkuje się od ponad dwudziestu lat, przeszedł trzy gruntowne przemiany, które obejmowały cztery typy tych aut. Mimo to w naszym sklepie bez trudu zaopatrzyć się można w wycieraczki do modeli zarówno najstarszych, jak i nowszych, opartych na nowoczesnych technologiach XXI wieku. W razie jakichkolwiek trudności ze znalezieniem właściwego modelu wycieraczki prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Tych klientów, którzy preferują osobiste dokonywanie zakupów zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij