Wybierz samochód:

Wycieraczki samochodowe do Audi RS6

Wycieraczki w Twoim Audi RS6 nie działają tak jak powinny? Duży wybór akcesoriów w różnych odsłonach technologicznych znajdziesz w naszym internetowym katalogu. Oferujemy pióra do Audi RS6 trzech generacji w wariantach kombi oraz sedan. Nie musisz być fachowcem, by dobrać właściwy zestaw wycieraczek na przednią i tylną szybę. Wystarczy, że zdecydujesz się na pióra dedykowane. Produkty tego typu są idealnie dopasowane do konkretnej wersji Audi RS6. Do starszych roczników rekomendujemy różne pióra od szkieletowych, po płaskie. W nowszych odsłonach Audi RS6 zalecaną opcją są pióra aerodynamiczne.

Wszystkie rodzaje piór od konwencjonalnych po nowoczesne kupisz w naszym sklepie internetowym. Zachęcamy do składania zamówień. Gwarantujemy pomoc wyborze odpowiednich elementów wyposażenia oraz szybką dostawę zakupionych towarów. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem. Nasze wycieraczki sprzedajemy też w sklepie stacjonarnym w Katowicach. Zapraszamy na zakupy!

Audi RS6

Audi RS6 to usportowiona odsłona Audi A6, która miała swój debiut w 2002 roku. Samochód wyposażony został w silnik V8 o pojemności 4,2l wspomagany przez układ bi-turbo, generujący moc 450KM. Kolejne generacje prezentują mocniejsze jednostki, unowocześnioną linię nadwozia oraz bogaty pakiet wyposażenia. Audi RS6 nie tylko świetnie wygląda, ale i doskonale się prowadzi. Auto zarówno w wariancie sedan, jak i kombi cieszy się wielką popularnością i budzi sporo emocji wśród entuzjastów szybkiej, dynamicznej i komfortowej jazdy.

Audi RS6 to również zaawansowane systemy bezpieczeństwa, dzięki którym kierowca może czuć się pewnie w różnych sytuacjach. O komforcie podróżowania w dużej mierze decydują również dobrze dopasowane, sprawne i skuteczne wycieraczki do szyb. Polecamy pióra na przednią i tylną szybę do Audi RS6 w wariantach:

Wycieraczki do Audi RS6 – jakich producentów polecamy?

Wybierz wycieraczki do Audi RS6 w odsłonie tradycyjnej lub nowoczesnej i ciesz się nieskazitelnie przejrzystą szybą w nawet bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Bogata gama produktów pozwala na wyposażenie trzech generacji modelu w doskonałej jakości pióra różnych marek oraz serii. Solidne akcesoria stelażowe, wycieraczki płaskie oraz niezawodne i trwałe hybrydy realizują oczekiwania użytkowników w bardzo szerokim zakresie. Poszczególne konstrukcje idealnie dopasowują się do kształtu szyby. Różne parametry piór odpowiadają wymogom technicznym Audi RS6 I, II i III generacji. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie elementy wyposażenia. Dla optymalnej efektywności procesu wymiany i późniejszej eksploatacji polecani przez nas producenci prezentują wycieraczki do Audi RS6 w dobrze pomyślanych zestawach. W asortymencie posiadamy niezawodne, jedne z najlepszych w swojej klasie wycieraczki Valeo, świetnie spisujące się w ekstremalnych sytuacjach pióra Negotti, płaskie i hybrydowe wycieraczki Denso, wielosezonowe pióra Heyner, sprawdzone w trudnych warunkach wycieraczki Flash, łatwe w montażu pióra Bloom, wysokiej jakości wycieraczki Bosch, przystępne cenowo pióra AMiO, a także dedykowane na przednią i tylną szybę Audi RS6 wycieraczki Alca.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki do Audi RS6?

O niezawodności auta świadczy również standard jego wyposażenia. Zwłaszcza to eksploatacyjne powinno prezentować się pod tym względem nienagannie. Wycieraczki do Audi RS6, jako jedne z ważniejszych elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i komfort jazdy wykonane zostały z wysokiej klasy materiałów. Poszczególne serie prezentują wysoki poziom przygotowania do intensywnej eksploatacji w warunkach dalekich od sprzyjających. Różnice konstrukcyjne klasycznych i nowoczesnych piór wymuszają na twórcach wykorzystanie nieco innych podzespołów, jednak wytrzymałość i skuteczność to zdecydowanie cechy łączące odmienne technologie. Stabilne stelaże konwencjonalnych piór wykonane zostały z odpornej na korozję galwanizowanej i ocynkowanej stali. Ich podzespoły wykazują sprawność zarówno latem, jak i zimą. Zabezpieczone na wypadek mrozów i wilgoci gumki zostały przetestowane w wielu wymagających cyklach, wykazując efektywność i doskonałe przygotowanie.

Równie korzystną opcją wyposażenia są hybrydy. Zabudowane stelaże pozwalają wydłużyć żywotność akcesoriów. Bardziej opływowa forma piór świetnie sprawdza się w jeździe wyczynowej. Jeśli od wycieraczek wymagasz wiele, do Audi RS6 wybierz wzbogacane grafitem wycieraczki hybrydowe. Powłoka ułatwiająca poślizg oraz chroniąca gumy przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych i mechanicznych zastosowana została również w wycieraczkach bezszkieletowych. Uproszczone konstrukcje to obecnie najczęściej wybierany typ wyposażenia. Wykonane z elastycznego kauczuku lub odpornych syntetycznych mieszanek wycieraczki zapewniają najwyższy poziom wsparcia niezależnie od okoliczności.

Wycieraczki do Audi RS6 dostępne w naszym katalogu to zaawansowane formy stworzone w oparciu o innowacyjne technologie i systemy montażu. Maksymalną skuteczność oczyszczania szyby gwarantują mocne stalowe elementy, tworzywa kauczukowe i silikonowe wzbogacane teflonem lub grafitem, opatentowane mieszanki surowców wykorzystywanych dla zwiększenia efektywności, precyzyjne profile, oraz dopracowane konstrukcje odpowiedzialne za prawidłowe prowadzenie pióra i właściwy docisk gumy do powierzchni szyby. Jeśli szukasz wyjątkowych wycieraczek do Audi RS6, u nas z pewnością znajdziesz odpowiadające Twoim potrzebom wyposażenie.

Wycieraczki do Audi RS6 – dostępne konstrukcje

Do zaprezentowanego po raz pierwszy w 2002 roku i prezentującego się obecnie w znacznie nowocześniejszej odsłonie Audi RS6 rekomendujemy różne typy wycieraczek, od tych klasycznych szkieletowych, przez płaskie, aż po hybrydy stanowiące połączenie solidnej konstrukcji i nienagannej formy dwóch poprzednich wariantów technologicznych. Nasza oferta obejmuje pióra zarówno na przód, jak i tył sportowego wozu.

Wycieraczki szkieletowe do Audi RS6

Solidne konstrukcje szkieletowe to klasyka w najlepszym wydaniu dedykowana również do samochodów marki Audi. Równo rozmieszczone punkty docisku pióra do szyby, wytrzymałe podzespoły i najlepsze materiały gwarantują wysoką jakość eksploatacji akcesoriów oraz ich długą żywotność. Dobrze zabezpieczone elementy metalowe oraz odporne na uszkodzenia gumki stanowią niezawodne wsparcie podczas dużej ulewy i zawsze wtedy, gdy chcesz usunąć z szyby nagromadzone pyły i brud. Ten typ wycieraczek rekomendujemy do roczników pierwszej generacji Audi RS6. Wśród najbardziej polecanych serii znalazły się pióra Alca Special Graphite, dedykowane do Audi w wariancie kombi i sedan wycieraczki Bosch Eco, a także  trwałe metalowe wycieraczki Valeo First Conventional.

Wycieraczki płaskie do Audi RS6

Płaskie wycieraczki do Audi RS6 są lekkie i aerodynamiczne, dzięki czemu pracują praktycznie bezszelestnie i równo. Dopełniające konstrukcje stalowe listwy stabilizujące odpowiadają za równomierny docisk gumek do szyby i idealne zbieranie z jej powierzchni wody i zanieczyszczeń. Bezszkieletowe wycieraczki to również elegancki i dopasowany do współczesnych standardów stylistycznych design. Oszczędna estetyka stanowi doskonałe dopełnienie dynamicznej sylwetki sportowego Audi RS6 w wariancie kombi i sedan, dlatego postaw na wycieraczki bezprzegubowe Valeo serii Silencio, Hydroconnect oraz First Multiconnection, funkcjonalne pióra Heyner All Seasons, wytrzymałe wycieraczki Alca Super Flat, dynamiczne i nowoczesne pióra Bosch Aerotwin oraz Aerotwin Plus, a także wycieraczki takich marek jak AMiO, Flash, Bloom, Denso czy Negotti.

Hybrydowe wycieraczki do Audi RS6

Dość popularną wśród kierowców poszukujących ekstremalnej trwałości grupą produktów są wycieraczki hybrydowe do Audi RS6. Innowacyjne konstrukcje czerpiące z klasycznych cech wyposażenia dostępne są w ofercie najpopularniejszych w branży marek. Pióra zintegrowane z ramieniem składają się na bardzo estetyczną formę wyposażenia, które doskonale komponuje się z sylwetką szybkiego przestronnego kombi oraz dynamicznego sedana Audi RS6. W tej kategorii akcesoriów prezentujemy rewelacyjne wycieraczki Heyner Hybrid, wyróżniające się wyrafinowaną stylistyką hybrydowe pióra Denso, świetnie zabezpieczone wycieraczki Flash oraz odpowiadające technologii O.E., wyposażone w specjalny spoiler pióra Valeo First Hybrid.

Wycieraczki na tylną szybę do Audi RS6

Zabezpieczenie tylnej szyby dobrej jakości wycieraczką to ważny aspekt eksploatacji pojazdu. Do Audi RS6 w wariancie kombi proponujemy wydajne i sprawdzone w wymagających warunkach wycieraczki marek Alca, Flash oraz Negotti w różnych odsłonach technologicznych.

Wycieraczki do Audi RS6 – długość piór

Do Audi w różnych wariantach nadwozia proponujemy wycieraczki o długości idealnie dopasowanej do rozmiarów przedniej i tylnej szyby. Parametr długości wpływa bezpośrednio na jakość eksploatacji piór, dlatego dla osiągnięcia maksymalnej wydajności warto wybierać dedykowane elementy wyposażenia. Rekomendujemy wycieraczki na tylną szybę Audi RS6:

  • I i II generacji o długości 15” 380mm
  • III generacji o długości 400mm/410mm

Na przedniej szybie optymalne wsparcie w trudnych warunkach atmosferycznych i drogowych zapewnią pióra przeznaczone do Audi RS6:

  • pierwszej generacji w rozmiarach 22” 550mm od strony kierowcy, 21” 530mm od strony pasażera
  • drugiej generacji w rozmiarach 22” 550mm od strony kierowcy i pasażera
  • trzeciej generacji w rozmiarach 26” 650mm od strony kierowcy oraz 21” 530mm od strony pasażera

Żywotność wycieraczek do Audi RS6. Co ile i kiedy trzeba je wymieniać?

Jak często wymieniasz wycieraczki w swoim samochodzie? Odpowiedzi na to pytanie w przypadku większości kierowców będą zapewne zbliżone. Dobre pióra do Audi RS6 wytrzymują mniej więcej 6 miesięcy, dlatego eksperci zalecają wymianę wyposażenia przynajmniej dwa razy w roku. W dużej mierze ten aspekt zależy również od intensywności i charakteru eksploatacji. Na kondycję wycieraczek do Audi RS6 wpływ mają zarówno ulewne deszcze, jak i susza oraz gromadzące się na powierzchni szyby zanieczyszczenia. Nawet najlepiej zabezpieczone elementy z czasem tracą sprawność i trzeba zastąpić je nowymi. O konieczności wymiany świadczą pojawiające się na szybie smugi, nierówna szarpana praca, niewytarte fragmenty szyby oraz wyraźne rysy. Wczesna diagnoza stanu piór zapobiega poważnym uszkodzeniom szyby, a nawet karoserii, dlatego wszystkich kierowców przekonujemy do regularnej kontroli wycieraczek oraz bezzwłocznej wymiany w razie ewentualnych nieprawidłowości.

Jak wymienić przednie i tylne pióra do Audi RS6?

Wymiana wycieraczek to jedna z prostszych czynności serwisowych, którą możesz wykonać samodzielnie bez kosztownej ingerencji fachowca. Wystarczy odpowiednie wyposażenie dedykowane pod względem parametrów oraz systemu montażu. W Audi RS6 poszczególnych generacji producent zastosował różne typy mocowań. Pióra przeznaczone zarówno na przednią, jak i tylną szybę instalowane są na ramionach. Odpowiednio skonstruowane kompatybilne zaczepy stanowią łatwy sposób na bezpieczne łączenie elementów. Klasyczne pióra do Audi RS6 pierwszej generacji mocujemy w systemie typu U. Forma prostego i solidnego haka gwarantuje skuteczność działania akcesoriów w nawet bardzo wymagających okolicznościach.

W Audi RS6 drugiej generacji wycieraczki montowane są poprzez mechanizm typu K. Specjalnie wyprofilowane ząbki na końcówce ramienia wchodzą w otwory adaptera pióra. Element mocowany jest z pozycji mniej więcej 45° względem ramienia, a następnie układany do niego równolegle. Instalacja kompatybilnych piór zajmuje niewiele czasu i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Nowoczesne systemy umożliwiające montaż piór do Audi RS6 trzeciej generacji oparte są na precyzyjnie wykonanych i estetycznie prezentujących się podzespołach.  O prawidłowym zamocowaniu elementów świadczy charakterystyczne kliknięcie.

Również instalacja tylnych piór do Audi RS6 nie sprawia problemów nawet mniej doświadczonym kierowcom. Pamiętaj, że wycieraczki należy wymieniać parami, a najlepiej kompleksowo na obu szybach. Działają one wtedy na optymalnym poziomie sprawności i zapewniają odpowiednie wsparcie w różnych sytuacjach. Ciekawe porady oraz instrukcję montażu wycieraczek krok po kroku znajdziecie w naszych artykułach blogowych:

Częste problemy z wycieraczkami do Audi RS6

Konstrukcje piór szkieletowych i płaskich mogą ulegać różnym awariom. By uniknąć pewnych problemów z nieprawidłowym działaniem wycieraczek dedykowanych do Audi RS6, warto poddawać je systematycznym przeglądom i regularnym prostym zabiegom pielęgnacyjnym. Pojawiające się na szybie smugi bardzo często zniwelować można prostym zabiegiem przetarcia gumy wilgotną szmatką. Na powierzchni elastycznego materiału zbierają się kurz, pyły i zanieczyszczenia, które osłabiają efektywność działania elementów. Niedokładnie wytarta szyba to brak odpowiedniej widoczności niezbędnej dla bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia auta.

Wiele czynników atmosferycznych i drogowych wpływa na pogorszenie kondycji piór do Audi RS6. Wilgoć to spore wyzwanie dla nieodpowiednio zabezpieczonych konstrukcji szkieletowych. Pod wpływem oddziaływań mechanicznych w strukturze gumy mogą pojawiać się ubytki. Gwałtowne zmiany temperatur obniżają elastyczność mieszanki, co sprawia, że pióra nie przylegają równo do szyby, a ich praca staje się chaotyczna i niedoskonała. W przypadku zauważenia jakichkolwiek problemów z wycieraczkami do Audi RS6 należy podjąć stanowcze kroki. By uniknąć kosztów związanych z częstą wymianą piór, warto dołożyć wszelkich starań, by na dłużej zachować ich pełną sprawność. W praktyce wiąże się to najczęściej ze stosowaniem dobrych sezonowych płynów do spryskiwaczy oraz rozsądną eksploatacją piór w zimie. Rekomendujemy między innymi odmrażacze do szyb oraz maty i pokrowce ochronne.

Ile kosztują wycieraczki do Audi RS6?

Zakup wycieraczek do szyb nie jest może największym kosztem, z jakim musimy się liczyć, eksploatując samochód, jednak dla wielu kierowców cena poszczególnych akcesoriów ma kluczowe znaczenie. Dedykowane wycieraczki to zawsze nieco większy wydatek niż marketowa opcja zamienna. Jakość, jaką oferują jednak zestawy idealnie dobranych piór, warta jest swojej ceny. Należące do różnych segmentów cenowych akcesoria stanowią korzystne rozwiązanie dla odbiorców ze zróżnicowanym budżetem. Pojedyncze pióra na tylną szybę Audi RS6 to wydatek średnio 35zł. Najtańsze wycieraczki płaskie do pierwszych roczników Audi RS6 kosztują u nas niespełna 40zł. Za klasyczne szkieletowe konstrukcje właściciele Audi RS6 zapłacą ok. 55zł. Koszt zakupu kompletu najdroższych wycieraczek to od ok. 120 do ponad 160zł. Wybierając wycieraczki postaw na trwałość i skuteczność. Półśrodki często okazują się opcją niewystarczającą, generującą dodatkowe wydatki.

Które wycieraczki do Audi RS6 wybrać? Rekomendowane produkty

Każdy kierowca ma swoje własne oczekiwania względem dobieranego wyposażenia. Wycieraczki jako elementy niezbędne w procesie bezpiecznego prowadzenia pojazdu muszą spełniać wiele wymogów zarówno w zakresie wykorzystanych technologii, jak i nowoczesnej estetyki. Produktami, które świetnie się prezentują i działają niezawodnie w różnych okolicznościach, są pióra Valeo Silencio. Lekki, najbardziej aerodynamiczny dostępny na rynku wariant wyposażenia wpisuje się w indywidualne wymagania użytkowników, realizując jednocześnie współczesne trendy stylistyczne. Wycieraczki do Audi RS6 linii premium oferują zwiększoną efektywność wycierania dzięki opatentowanym rozwiązaniom jak struktura kompozytowa VisioRubber. Idealnie dopasowane wycieraczki to gwarancja maksymalnej przejrzystości szyby niezależnie od okoliczności.

Ciekawą propozycją  do Audi RS6 są również wycieraczki Bloom. Rozbudowana seria elementów zaspokaja potrzeby właścicieli zarówno starszych, jak i nowszych modeli sportowego Audi dostępnych w różnych wariantach nadwozia. Najlepsze materiały realizujące wymogi standardów środowiskowych ISO wydłużają okres eksploatacji piór, przy jednoczesnym zachowaniu ich najwyższej skuteczności.

Wycieraczki do Audi RS6 – opinie klientów

Eksploatacja piór pozwala rzetelnie ocenić ich sprawność oraz jakość wykonania. Na naszej stronie internetowej prezentujemy opinie użytkowników o wycieraczkach do Audi RS6. Poszczególne pióra wyróżnia nowoczesny design, trwałość podzespołów oraz wydajność w nawet bardzo wymagających warunkach. Już dziś dobierz własne wyposażenie i przekonaj się o jego skuteczności.

Ciekawe artykuły

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

W związku z pojawianiem się na rynku motoryzacyjnym coraz większej ilości nowinek, jak grzyby po deszczu piętrzą się wątpliwości i rodzą pytania, na które czujemy się w obowiązku odpowiadać.

Czytaj więcej
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij