Wycieraczki samochodowe do Seat Leon

Wycieraczki samochodowe do Seat Leon w naszym sklepie to szeroki wybór wysokiej jakości produktów wielu znanych marek: Alca, AMiO, Bloom, Bosch, Denso, Flash, Heyner, Negotti i Valeo. Wśród wycieraczek szkieletowych, hybrydowych i płaskich, dzięki sklepowej wyszukiwarce, bez trudu odnajdziesz model swojego auta, a specjalny filtr pozwoli określić konstrukcję, przeznaczenie i cenę pióra.

Wycieraczki samochodowe do Seat Leon należą do bardzo ważnych akcesoriów pojazdu. Zapewniają wygodne warunki jazdy i czynią ją bezpieczniejszą w czasie deszczu czy opadów śniegu. Oparte na innowacyjnych technologiach gwarantują doskonałą jakość pracy i długą żywotność. W sklepie zamówisz komplet idealnie dopasowanych piór: do szyby tylnej posiadamy wycieraczki szkieletowe, natomiast do okna przedniego Leona proponujemy, oprócz szkieletowych, również wycieraczki płaskie i hybrydowe.

Z nami wymienisz pióra zarówno do modeli najstarszej generacji z 1998 roku, jak i do nowych, produkowanych od 2013 roku do dnia dzisiejszego. Wycieraczki samochodowe do Seat Leon ze sklepu piorawycieraczek.pl wyróżnia wysoka funkcjonalność i doskonała stylistyka. Są trwałe i niezawodne nawet przy najgorszej pogodzie.

Seat Leon

Seat Leon to samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany pod hiszpańską marką Seat od 1999 roku. Po raz pierwszy został oficjalnie zaprezentowany w 1998 roku. Samochód został oparty na płycie podłogowej, na której zbudowano również Audi A3 oraz Volkswagen Golf IV. Leon to pierwszy klasyczny kompaktowy hatchback przedstawiony przez Seata od czasu, gdy przejęty został przez Volkswagena. Powstał jako konkurent takich modeli, jak Renault Megane czy Fiat Brava.

II  generacja powstała w 2005 roku. Był to kolejny model oparty o nową estetykę marki. Podobnie jak pozostałe, Leon II wyróżniał się owalnymi reflektorami, okrągłymi tylnymi lampami, wyrazistymi przetłoczeniami na linii bocznej i okrągłą atrapą chłodnicy.

W 2009 roku Seat Leon przeszedł delikatny face lifting. Przeprojektowane zostały m.in. zderzaki, atrapa chłodnicy oraz reflektory. Zmieniono także kształt tylnych lamp, na których pojawiło się charakterystyczne ścięcie.

Seat Leon III został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany podczas targów w Paryżu w 2012 roku. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich generacji modelu, auto produkowane jest oprócz 5-drzwiowej wersji hatchback także jako 3-drzwiowy hatchback (Leon SC) oraz kombi (Leon ST). Charakterystycznym elementem pojazdu są ostre krawędzie nadwozia z wyraźnymi przetłoczeniami, a także w pełni ledowe przednie reflektory.

Wycieraczki Seat Leon – jakich producentów polecamy?

Polecamy wycieraczki Seat Leon szkieletowe przeznaczone do szyb tylnych marki Negotti, Flash oraz serię Alca Special Graphite.

Do szyb przednich oferujemy wycieraczki płaskie Seat Leon wyprodukowane przez:

 • AMiO - odporne na mróz z powodu braku metalowego stelaża,
 • Flash - posiadające metalowy rdzeń umieszczony w piórze,
 • Negotti - wycieraczki od wielu lat stosowane w sportach samochodowych,
 • Bloom - pióra nadające się do recyklingu,
 • Denso - posiadające elegancki kształt i system mocowania bez adaptera,
 • wycieraczki z serii Alca Super Flat z gumką pokrytą grafitem Luquid-Fix, która zapewnia cichą pracę,
 • wycieraczki z serii Bosch Aerotwin Plus z piórami wykonanymi z 2 rodzajów gumy - miękkiej i twardej,
 • wycieraczki z serii Bosch Aerotwin - z powodzeniem zastępujące fabryczne wyposażenie wielu modeli samochodów,
 • wycieraczki z serii Heyner All Seasons wyposażone w aerodynamiczny spoiler,
 • wycieraczki z serii Valeo First Multiconnection, w których zastosowano innowacyjny kształt spoilera Pyramid,
 • wycieraczki z serii Valeo Hydroconnect z piórami z trwałej, syntetycznej gumy,
 • wycieraczki z serii Valeo Silencio, w których zastosowano nowy rodzaj gumy VisioRubber - materiał kompozytowy powstały w wyniku połączenia naturalnego kauczuku z gumą syntetyczną.

Wycieraczki szkieletowe Seat Leon proponowane przez nas do szyb przednich samochodu:

Wycieraczki hybrydowe Seat Leon do szyb przednich samochodu:

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki samochodowe Seat Leon?

Wycieraczki samochodowe Seat Leon wykonane zostały z materiałów odpornych na ścieranie oraz działanie wysokich i ekstremalnie niskich temperatur. Najbardziej eksploatowaną ich częścią jest listwa gumowa. Przeważnie wykonuje się ją z materiału dwuskładnikowego, często producenci pokrywają jej powierzchnię dodatkowo grafitem, teflonem lub silikonem, aby wycieraczki samochodowe Seat Leon miały lepsze właściwości poślizgowe.

Wycieraczki samochodowe Seat Leon szkieletowe posiadają konstrukcję metalową pokrytą galwanicznie cynkiem. Taka warstwa zapewnia długoletnią odporność na korozję spowodowaną działaniem wody lub uszkodzeniami mechanicznymi. Natomiast wycieraczki samochodowe Seat Leon płaskie zaopatrzone są w wewnętrzną wkładkę stalową z pamięcią krzywizny szyby samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pióra dokładnie przylegają do czyszczonej powierzchni, pracując sprawnie i szybko.

Wycieraczki Seat Leon– dostępne rodzaje

Oferujemy szeroki wybór wycieraczek do modelu Seat Leon. Jako wycieraczki szyb tylnych wszystkich generacji samochodu posiadamy pióra szkieletowe znanej marki Negotti, Flash i Alca Special Graphite.

Do szyby przedniej natomiast proponujemy:

 • wycieraczki płaskie AMiO, Flash, Negotti, Bloom i Denso oraz wycieraczki z serii: Alca Super Flat, Bosch Aerotwin Plus, Heyner All Seasons, Valeo First Multiconnection, Valeo Hydroconnect, Valeo Silencio,
 • wycieraczki szkieletowe: z serii Alca Special Graphite, Valeo First Conventional, Bosch Eco,
 • wycieraczki hybrydowe: Flash oraz pióra z linii Heyner Hybrid, Denso hybrydowe i Valeo First Hybrid.

Wycieraczki samochodowe Seat Leon – długość pióra

Dzięki mechanizmom wyszukiwania produktów w naszym sklepie nie musisz pamiętać, jaką długość powinny mieć wycieraczki do Twojego Leona, gdyż po podaniu kilku podstawowych danych o samochodzie wyszukiwarka samodzielnie wybierze odpowiednie pióra.

Wycieraczki samochodowe Seat Leon posiadają następujące wymiary:

 • wycieraczki tylne - 280mm, 330mm, 360mm, 400mm, 450mm,
 • wycieraczki przednie kierowcy - 530mm, 650mm,
 • wycieraczki przednie pasażera - 400mm, 480mm i 650mm.

Wycieraczki Seat Leon i ich żywotność. Jak często trzeba zmieniać pióra wycieraczek?

Zasadą jest wymienianie wycieraczek co pół roku - przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu zimowego. Okres ten jednak może być dłuższy, decyduje o tym jakość zainstalowanych piór. Wycieraczki Seat Leon, które znajdują się w naszym sklepie, wyprodukowane zostały przez marki znane z solidności i trwałości swoich wyrobów: Alca, AMiO, Bloom, Bosch, Denso, Flash, Heyner, Negotti i Valeo.

Istnieje kilka oznak wadliwej pracy wycieraczek, które powinny skłonić nas do dokonania natychmiastowego zakupu nowych: pozostawianie smug na szybie, hałaśliwa praca i szarpanie, pozostające na szybie zamglone pola czy całkowicie niewytarte miejsca.

Gdy dostrzeżesz któryś z wyżej wymienionych objawów, koniecznie zaopatrz się w naszym sklepie w nowe wycieraczki Seat Leon.

Jak wymienić pióra wycieraczek Seat Leon?

Wymieniając pióra wycieraczek Seat Leon należy wiedzieć, że dołączony jest do nich specjalny adapter, który umożliwia dopasowanie wycieraczki do niemal każdego modelu auta. Zachęcamy do zapoznania się na naszym blogu z artykułem pt. "Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik". Dzięki niemu poznasz dokładnie, krok po kroku sposób, w jaki montuje się pióra wycieraczek Seat Leon.

Wycieraczki Seat Leon - często występujące problemy

Wycieraczki Seat Leon, tak jak wszystkie tego typu akcesoria przeznaczone do innych marek samochodów, są intensywnie eksploatowane. Nic więc dziwnego, że po jakimś czasie ulegają zużyciu, co jest jak najbardziej powszechne i naturalne. Ich żywotność w dużej mierze zależy od jakości produktu. Oferowane przez nas wycieraczki Seat Leon wykonane zostały z doskonałych materiałów, często opartych na innowacyjnych technologiach. Ich stan powinien być regularnie monitorowany, gdyż prawidłowe działanie piór decyduje nie tylko o komforcie jazdy, ale również o naszym bezpieczeństwie.

Ile kosztują wycieraczki samochodowe Seat Leon?

Dobrej jakości wycieraczki samochodowe Seat Leon do tylnej szyby kosztują w naszym sklepie od ok. 20 do 50 zł. Są to produkty znanych marek: Negotti, Flash i Alca Special Graphite.

W granicach od ok. 40 do 100 zł zapłacimy za wycieraczki do szyb przednich następujących marek i serii produktowych: Heyner Hybrid, Flash, Negotti, Bloom i Alca Supet Flat, Alca Special Graphite, Valeo First Conventional,Valeo First Multiconnection, Valeo First Hybrid, Valeo Hydroconnect, Bosch Eco, Heyner All Seasons. Powyżej tej sumy, od 100 zł do ok. 180 zł, posiadamy pióra marki: Denso, Bosch Aerotwin, Valeo Silencio, Denso hybrydowe, Bosch Aerotwin Plus.

Kupując wycieraczki nie należy oszczędzać, gdyż dobre wycieraczki samochodowe Seat Leon odpowiedniej jakości i o dużej niezawodności to doskonała inwestycja - nie tylko ustrzegą nas przed rysami na szybie, ale również zapewnią bezpieczeństwo na drodze. Znając jednak realia życia nasz sklep wyodrębnił grupę dobrej jakości wycieraczek samochodowych po niskich, atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony z tanimi wycieraczkami.

Które wycieraczki Seat Leon wybrać?

Wycieraczki Seat Leon należy dobierać na podstawie informacji o roku produkcji pojazdu i rodzaju nadwozia. W naszym sklepie za pomocą mechanizmu wyszukującego bez trudu znajdziecie odpowiednie wycieraczki do każdego modelu:

 • Hatchback: 10.1998-06.2006, 07.2005-02.2009, 03.2009-12.2012, 09.2012-,
 • SC 01.2013-,
 • ST 08.2013-.

Jeżeli zależy Ci na długotrwałej, bezawaryjnej pracy wycieraczek, proponujemy wybór produktów o podwyższonej jakości z serii: Bosch Eco, Bosch Aerotwin, Bosch Aerotwin Plus, Denso hybrydowe, Heyner Hybrid, Heyner All Seasons, Alca Supet Flat, Alca Special Graphite, Valeo First Conventional, Valeo First Multiconnection, Valeo First Hybrid, Valeo Hydroconnect i Valeo Silencio.

Pióra wycieraczek Seat Leon - opinie klientów

Według opinii klientów pióra wycieraczek Seat Leon zakupione w naszym sklepie odznaczają się wysoką jakością i długą żywotnością. Odnosi się to zarówno do wycieraczek szkieletowych, hybrydowych, jak i płaskich.

Klienci chwalą sobie system wyszukiwania i filtrowania produktów, który umożliwia bezstresowy wybór piór do ich modelu Leona. Dużym zainteresowaniem cieszy się również nasza propozycja dobrych jakościowo, tanich wycieraczek.

W razie jakichkolwiek trudności ze znalezieniem właściwego produktu prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Tych klientów, którzy preferują osobiste dokonywanie zakupów, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij