Wybierz samochód:

Czy żywotność wycieraczek samochodowych można przedłużyć?


Zastanawiasz się, czy można przedłużyć żywotność wycieraczek samochodowych? Oczywiście jest to możliwe! Wystarczy, że wykorzystasz sprawdzone metody. W tym wpisie wyjaśnimy jak to zrobić. 


Po pierwsze nie szkodzić…


Wiedziałeś, że nieprawidłowe użytkowanie wycieraczek może znacznie skrócić ich życie na przedniej szybie Twojego samochodu? Najlepszym sposobem na posiadanie trwałych wycieraczek jest zakup tych pochodzących od renomowanych i znanych producentów. Dobrej jakości pióra wycieraczek oraz ich stabilna konstrukcja gwarantują dłuższe użytkowanie tych akcesoriów samochodowych. Ponadto, wycieraczki do samochodów zużywają się w zależności od tego, w jaki sposób są eksploatowane przez samego właściciela pojazdu.

Kardynalnym błędem jest uruchamianie wycieraczek do oczyszczania całkowicie suchej albo mocno zmrożonej szyby. Konieczne jest w takiej sytuacji użycie płynu do spryskiwaczy. Posiadając słabej jakości wycieraczki, warto jest je wymontować, gdy zostawiamy pojazd pod chmurką na kilka tygodni i narażamy go na negatywne działanie promieni UV czy przymrozków.


Dłuższe życie Twoich wycieraczek to… wysokiej jakości płyn do spryskiwaczy


Aby przedłużyć żywotność produktów, takich jak wycieraczki do samochodów, warto korzystać z dobrej jakości płynów do spryskiwaczy. Błędem jest inwestowanie w preparaty nieznanych producentów, ponieważ zazwyczaj dodają oni do składu chemicznego swoich artykułów związki, które bardzo negatywnie wpływają na pióra wycieraczek i powodują szybsze rozdwajanie czy pękanie kauczuku.

Najgorszym pomysłem jest uruchamianie wycieraczek na sucho. Tego typu działanie, nie tylko rysuje powierzchnię szyby, ale również szkodzi kondycji pióra do wycieraczek, ponieważ współczynnik tarcia na suchej powierzchni jest aż 25 - krotnie większy niż w przypadku działania wycieraczek na zwilżonej powierzchni. Obfite spryskiwanie szyby płynem do spryskiwaczy powoduje, że wycieraczki ślizgają się po jej powierzchni i sprawnie wykonują swoje zadanie.


Pamiętaj o prawidłowym montażu wycieraczek


Wycieraczki samochodowe szybciej podlegają zużyciu, gdy pracują na uszkodzonej powierzchni szyby. Warto jest zadbać o to, aby była ona nieporysowana czy niepęknięta. Nawet drobne pęknięcia powodują uszkodzenia mechaniczne kauczuku i negatywnie wpływają na kondycję piór. Rysy na powierzchni szyby przyczyniają się do odrywania się cząstek tworzywa sztucznego z piórek.

Na uszkodzenie wycieraczki do samochodu wpływa także sposób jej montażu. Pośpiech lub brak wiedzy na temat poprawnego montowania powoduje, że wycieraczka jest najczęściej źle usadowiona w mocowaniu i szybciej może ulec odkształceniu lub wyłamaniu, szczególnie w trakcie dynamicznej jazdy z dużą prędkością lub też gwałtownego skręcania samochodu przy włączonych wycieraczkach. Jeśli chcesz dłużej cieszyć się z posiadania swoich wycieraczek, to zabezpiecz je w trakcie mycia samochodu oraz polerowania szyby. Wiele osób nieprawidłowo myje pióra wycieraczek lub zupełnie pomija tę kwestię. Piór wycieraczki nie można oczyszczać przy pomocy szamponu z woskiem, jak również wycierać ścierkami o chropowatej powierzchni. Gumowy brzeg należy delikatnie czyścić przy pomocy lekko zwilżonej, bawełnianej szmatki lub gładkiej gąbki i odrobiny rozcieńczonego płynu do naczyń. Do mycia piór wycieraczek nie należy używać wody o bardzo wysokiej temperaturze ani pary wodnej.

Właściwa troska o stan wycieraczek gwarantuje ich dłuższą pracę. Jednakże akcesoria te muszą być regularnie wymieniane, ponieważ nawet przy odpowiedniej eksploatacji i konserwacji, z czasem ulegają one całkowitemu zużyciu.  
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Zamknij