Wycieraczki samochodowe do Ford Mondeo

Witamy w sklepie internetowym piorawycieraczek.pl – Twoim specjalistycznym źródle wysokiej jakości wycieraczek samochodowych do Ford Mondeo! Nasza oferta obejmuje trzy główne kategorie wycieraczek: płaskie, hybrydowe i szkieletowe, abyś mógł znaleźć idealne rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb.

Wycieraczki płaskie:

W tej kategorii proponujemy Ci różnorodność wycieraczek płaskich, które cechują się nowoczesnym designem i doskonałą skutecznością. Oferujemy między innymi:

Dzięki naszej szerokiej gamie marek i modeli, znajdziesz wycieraczki dostosowane do indywidualnych preferencji i potrzeb Twojego Forda Mondeo.

Wycieraczki hybrydowe:

W kategorii hybrydowej oferujemy wycieraczki, które łączą w sobie zalety różnych typów konstrukcji. Proponujemy między innymi:

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom hybrydowym, te wycieraczki zapewnią Ci skuteczne usuwanie deszczu i brudu, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Wycieraczki szkieletowe:

W kategorii szkieletowej znajdziesz wycieraczki, które charakteryzują się solidną konstrukcją i niezawodnością. Oferujemy między innymi:

Te wycieraczki są idealne do codziennego użytku, zapewniając klarowne widzenie podczas jazdy w różnych warunkach pogodowych.

Z nami znajdziesz nie tylko wycieraczki o najwyższej jakości, ale także bogactwo opcji dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Dlatego nie czekaj, sprawdź naszą ofertę już teraz i zadbaj o doskonałą widoczność podczas każdej podróży!

Ford Mondeo

Ford Mondeo ukazał się na rynku w 1993 jako następca modelu Sierra. Prace nad modelem pochłonęły około 6 mld dolarów, co było wtedy najdroższym takim programem w historii i trwały aż 7 lat. Auto w roku 1994 wybrano Samochodem Roku. Powstały trzy wersje Mondeo: sedan, kombi i hatchback.

II generacja modelu, będąc mocno zmodernizowaną wersją Mondeo I, pojawiła się na rynku w roku 1996. Od swojego poprzednika odróżniała się atrakcyjną sylwetką z ciekawym wyglądem przednich reflektorów. Model powtórzył sukces pierwszej generacji, a nawet został okrzyknięty najładniejszym samochodem w ofercie Forda.

III generacja Mondeo zadebiutowała w 2000 roku i była od swoich poprzedników autem dużo większym. Projektując model skorzystano częściowo z New Edge - koncepcji stylistycznej Forda, którą wcześniej zastosowano w modelach Ka, Focus i Cougar

IV generacja Mondeo produkowano w latach 2007-2014. Był to pierwszy model marki projektowany zgodnie z Kinetic Design - kolejną koncepcją stylistyczną Forda. Powstał na płycie podłogowej EUCD opracowanej we współpracy z Volvo, na której bazują również m.in. Fordy S-Max i Galaxy. Mondeo IV był również wielokrotnie nagradzany.

V generacja wprowadzona została w roku 2014 i produkuje się ją do dnia dzisiejszego. Jest to pierwszy europejski Ford, który powstał na platformie podłogowej Ford CD4 Platform. Jego design ujednolicono zarówno w Europie, jak i w Ameryce, choć tam występuje jako Ford Fusion.

Wycieraczki Ford Mondeo – jakich producentów polecamy?

Wśród proponowanych przez nas produktów znajdują się wycieraczki płaskie Ford Mondeo przeznaczone do szyb przednich pojazdu, stworzone przez marki:

 • Alca - bezszkieletowa konstrukcja odporna na korozję,
 • AMiO - odporne na mróz przez brak metalowego stelaża,
 • Bloom - pióra nadające się do recyklingu,
 • Bosch - wycieraczki bez klasycznych przegubów,
 • Denso - system mocowania bez konieczności stosowania adaptera,
 • Flash - metalowy rdzeń z pamięcią krzywizny szyby,
 • Heyner - aerodynamiczny spoiler i bezszkieletowa konstrukcja odporna na korozję,
 • Negotti - wycieraczki niezawodne w sportach samochodowych,
 • Valeo - listwy zgarniające wykonane z kompozytowej gumy.

Wycieraczki hybrydowe Ford Mondeo do szyb przednich:

 • Denso - całkowicie osłonięte pióro zintegrowane z ramieniem,
 • Flash - zbudowane z mieszanki polimerów zawierające włókna carbonu,
 • Heyner - wycieraczki wykonane ze specjalnego kauczuku,
 • Valeo - listwy z kompozytowej gumy.

Wycieraczki szkieletowe Ford Mondeo do szyb tylnych to produkty marek Flash, Negotti oraz z serii Alca Special Graphite i Bosch Eco, które charakteryzują się doskonałym dociskiem listwy gumowej do szyby i pewnym zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej.

Wycieraczki Ford Mondeo, które szczególnie polecamy właścicielom samochodów, to serie produktowe najlepszych marek: Alca Special Graphite, Alca Super Flat, Bosch Eco, Bosch Aerotwin, Bosch Aerotwin Plus, Heyner Hybrid, Heyner All Seasons, Valeo First Conventional, Valeo First Multiconnection, Valeo First Hybrid, Valeo Hydroconnect i Valeo Silencio.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki samochodowe Ford Mondeo?

Wycieraczki samochodowe Ford Mondeo wykonano z wytrzymałych, wysokiej jakości materiałów odpornych na ścieranie i niskie oraz wysokie temperatury. Najbardziej eksploatowanym elementem jest listwa zgarniająca wodę z powierzchni szyby. Od jej skuteczności zależą efekty pracy wycieraczki. Producenci stosują różnego rodzaju mieszanki kauczuku naturalnego z innymi materiałami, aby guma jak najlepiej spełniała swoje zadanie. Wycieraczki samochodowe Ford Mondeo przeważnie wykonuje się z materiału dwuskładnikowego, a w celu zmniejszenia tarcia pokrywane są grafitem, silikonem lub teflonem.

Wycieraczki szkieletowe Ford Mondeo o konstrukcji stalowej pokrywane zostają galwanicznie cynkiem w celu zabezpieczenia metalu przed korozją. Z kolei wycieraczki płaskie Ford Mondeo zaopatrzone są w wewnętrzną wkładkę stalową z pamięcią krzywizny szyby samochodu, która sprawia, że pióro dokładnie do niej przylega.

Wycieraczki Ford Mondeo – dostępne rodzaje

W sklepie piorawycieraczek.pl oferujemy szeroki wybór piór do modeli Ford Mondeo w wersji sedan, kombi i hatchback każdej z pięciu generacji. Do szyby przedniej polecamy stosowanie wycieraczek płaskich lub hybrydowych od Alca, AMiO, Bloom, Bosch, Denso, Flash, Heyner, Negotti i Valeo, do szyby tylnej - wycieraczki szkieletowe Flash i Negotti lub z serii Alca Special Graphite i Bosch Eco.

Najczęściej poszukiwanymi w naszym sklepie wycieraczkami Ford Mondeo są produkty o podwyższonej trwałości z serii Alca Special Graphite, Alca Super Flat, Bosch Eco, Bosch Aerotwin, Bosch Aerotwin Plus, Heyner Hybrid, Heyner All Seasons, Valeo First Conventional, Valeo First Multiconnection, Valeo First Hybrid, Valeo Hydroconnect i Valeo Silencio.

Wycieraczki samochodowe Ford Mondeo – długość pióra

Wycieraczki samochodowe Ford Mondeo skutecznie pełnią swoją funkcję pod warunkiem, że ich długość dopasowana jest ściśle do modelu i wersji auta. Dzięki mechanizmom wyszukiwania produktów w naszym sklepie nie musisz pamiętać tej wartości, gdyż po podaniu kilku podstawowych danych o samochodzie wyszukiwarka samodzielnie wybierze pióra o odpowiedniej długości.

Wycieraczki samochodowe Ford Mondeo przeznaczone dla wersji sedan, hatchback i kombi I, II, III, IV i V generacji posiadamy w następujących rozmiarach:

 • wycieraczki tylne - 280mm, 300mm, 350mm i 480mm,
 • wycieraczki przednie kierowcy - 530mm, 550mm, 650mm i 680mm,
 • wycieraczki przednie pasażera - 480mm, 500mm, 650mm i 680mm.

Wycieraczki samochodowe Ford Mondeo i ich żywotność. Jak często trzeba je zmieniać?

Zgodnie z sugestiami producentów wycieraczki powinno wymieniać się przed rozpoczęciem i po zakończeniu każdego sezonu zimowego. W przypadku stosowania piór o wysokiej jakości i odporności na niskie temperatury okres ten może ulec znacznemu wydłużeniu. Wycieraczki samochodowe Ford Mondeo, które znajdują się w naszym sklepie, wyprodukowane zostały przez uznane na świecie marki, słynące z solidności i trwałości swoich wyrobów: Alca, AMiO, Bloom, Bosch, Denso, Flash, Heyner, Negotti i Valeo. Jednak mimo wysokiej jakości piór z czasem i one tracą swoją niezawodność. Istnieje kilka objawów wadliwej pracy piór: pozostawianie smug na szybie, hałaśliwa praca i szarpanie, pozostające na szybie zamglone pola czy całkowicie niewytarte miejsca. Gdy zauważysz takie objawy powinieneś bezzwłocznie wymienić wycieraczki na nowe.

Jak wymienić pióra wycieraczek Ford Mondeo?

Przystępując do wymiany pióra wycieraczek Ford Mondeo trzeba wiedzieć, że dołączony jest do nich specjalny adapter, umożliwiający dopasowanie pióra do niemal każdego modelu auta. Czynności, które należy wykonać, aby zmienić pióro, opisaliśmy na naszym blogu w artykule pt. "Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik", który krok po kroku wyjaśnia, jak zmienić m.in. pióra wycieraczek Ford Mondeo.

Pióra wycieraczek Ford Mondeo - często występujące problemy

Pióra wycieraczek Ford Mondeo, tak jak wszystkie tego typu akcesoria przeznaczone do innych marek samochodów, są intensywnie eksploatowane i z tego powodu ulegają zużyciu. Oferowane przez nas produkty wykonane zostały z doskonałej jakości innowacyjnych materiałów. Szczególnie odnosi się to do gumowych listew zgarniających. Jednak z upływem czasu wydajność pracy wycieraczek obniża się, na co wpływ mają przede wszystkim warunki atmosferyczne. Stan wycieraczek powinien być regularnie monitorowany, gdyż ich prawidłowe działanie nie tylko decyduje o komforcie jazdy, ale również o naszym bezpieczeństwie.

Ile kosztują wycieraczki Ford Mondeo?

Dobrej jakości wycieraczki Ford Mondeo marki Negotti, Flash, AMiO, Bloom i Alca Spacial Graphite kosztują w naszym sklepie od ok. 20 do 50 zł.

Trochę droższe są produkty z serii Bosch Eco, Alca Super Flat, Flash, Bloom, Heyner Hybrid, Heyner All Seasons, Valeo First Conventional, za które zapłacisz w granicach ok. 55 - 100 zł.

W przedziale cenowym ok. 100 - 170 zł znajdują się niezawodne wycieraczki Ford Mondeo Denso, Bosch Aerotwin Plus, Heyner All Seasons i Valeo Silencio.

Na zakupie wycieraczek Ford Mondeo nie należy oszczędzać, gdyż dobrej jakości pióra gwarantują nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów.

Znając jednak realia życia, nasz sklep wyodrębnił ze swoich zasobów grupę dobrej jakości wycieraczek samochodowych po niskich, atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony z tanimi wycieraczkami, gdzie między innymi znajdziesz wycieraczki Ford Mondeo.

Które wycieraczki samochodowe Ford Mondeo wybrać?

Wycieraczki samochodowe Ford Mondeo należy dobierać na podstawie informacji o roku produkcji i typie nadwozia pojazdu. Za pomocą wyszukiwarki w naszym sklepie bez trudu znajdziecie odpowiednie wycieraczki do każdego modelu i rocznika Mondeo. Interesujące nas pióra to zarówno wycieraczki płaskie i hybrydowe do przedniego okna, jak też wycieraczki szkieletowe Ford Mondeo do tylnej szyby.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie wycieraczki kupić do Twojego Mondeo, proponujemy wybór doskonałej jakości piór z serii produktowych znanych marek: Alca Special Graphite, Alca Super Flat, Bosch Eco, Bosch Aerotwin, Bosch Aerotwin Plus, Heyner Hybrid, Heyner All Seasons, Valeo First Conventional, Valeo First Multiconnection, Valeo First Hybrid, Valeo Hydroconnect lub Valeo Silencio.

Pióra wycieraczek Ford Mondeo - opinie klientów

Nasi klienci uważają, że pióra wycieraczek Ford Mondeo zakupione w sklepie piorawycieraczek.pl są produktami wysokiej jakości, które cechuje wysoka wytrzymałość i długa żywotność. Odnosi się to zarówno do wycieraczek szkieletowych, jak i płaskich oraz hybrydowych. W związku z tym, że auto doczekało się pięciu generacji i występuje w trzech typach nadwozi, niektórzy mogą mieć kłopot ze znalezieniem odpowiedniego pióra wycieraczek Ford Mondeo. W razie jakichkolwiek trudności prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Tych klientów, którzy preferują osobiste dokonywanie zakupów, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij