Wybierz samochód:

Czy przy zakupie wycieraczek warto dopłacić?


Wycieraczki w Twoim samochodzie uległy zniszczeniu i stajesz przed trudnym dylematem – jakie nowe wycieraczki wybrać do samochodu, aby być w pełni usatysfakcjonowanym?  Zostań na dłużej, postaramy się pomóc.


Kusząca oferta zakupu tanich wycieraczek


Kierowcy, zastanawiający się nad kwestią, czy przy zakupie wycieraczek warto jest dopłacić do wycieraczek czołowych producentów, powinni poznać najpierw cechy tanich i tych droższych wyrobów tego typu.

Wycieraczki samochodowe są najczęściej wymienianymi akcesoriami w aucie. Zaniedbanie regularnego sprawdzania stopnia ich zużycia oraz brak ich wymiany, negatywnie wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Na rynku pojawiło się wiele ofert sprzedaży wycieraczek, pochodzących od mało znanych producentów, którzy starają się przyciągnąć jak magnes klientów oferując bardzo niskie ceny zakupy.

Z drugiej strony, klient na szczęście ma możliwość wyboru wycieraczek i może przecież zdecydować się na te od renomowanych producentów, którzy od wielu lat istnieją na rynku i oferują wysokiej jakości, solidne markowe produkty. W przypadku oferty znanych marek cena jest oczywiście relatywnie wyższa niż w kwestii wycieraczek pochodzących z nowo powstałych firm, specjalizujących się w produkcji tego typu akcesoriów samochodowych. Niestety niska cena wycieraczek zazwyczaj nie idzie w parze z wysoką jakością wykonania tych produktów. Wyroby renomowanych producentów nigdy zaś nie zawodzą osób je kupujących.


Niska cena niska jakość


Ale nie chodzi o sam znaczek marki, istotne są zastosowane materiały. Słabej jakości, tanie wycieraczki do samochodu zazwyczaj wykonane są z nietrwałych oraz podatnych na zużycie materiałów, dlatego też bardzo często nie są one w stanie przetrwać nawet jednego sezonu. Akcesoria te mogą posiadać również wady fabryczne i usterki, które wpływają na prawidłowość ich działania. Niska cena niestety przekłada się na niską jakość danego produktu.

Tanie wycieraczki mogą również wpływać na obniżenie komfortu jazdy i brak bezpieczeństwa podróżowania. Zastosowanie nieodpowiedniego kauczuku powoduje głośną pracę wycieraczek oraz jest przyczyną nierównomiernego zbierania przez nie wody z szyby. Słabej jakości wycieraczki nie poradzą sobie również z oczyszczaniem jej powierzchni z pancerzy chitynowych owadów, procesem korodowania czy wpływem promieniowania UVA i UVB.


Czy tanie produkty są dla bogatych?


Mówi się czasem, że na tanie produkty mogą sobie pozwolić bogaci ludzi. Brzmi jak absurd? Nie koniecznie!

Dokładnie chodzi o fakt, że często tanie produkty to tzw.  jednorazówki, które musisz wymieniać znacznie częściej niż ich porządne droższe odpowiedniki. I okazuje się, że ten kto kupił drożej zapłacił w konsekwencji mniej, bo jego produkt był trwały.

Wycieraczki renomowanych producentów posiadają stosunkowo wysoką cenę, ale ma to przełożenie na ich odpowiednie wykonanie, mocowanie pióra oraz funkcjonalność. Przykładem tego są doskonałe wycieraczki Bosch, które w 100% spełniają swoje zadanie. Ściśle przylegają one do całej powierzchni szyby, dzięki czemu są w stanie dokładnie ją oczyścić. Zastosowanie odpowiedniej jakości kauczuku skutkuje dokładnym zbieraniem wody, pozostałości po owadach, które rozbiły się o szybę w czasie jazdy czy innych zanieczyszczeń.

Wycieraczki znanych i cenionych marek są przystosowane do pracy ciągłej oraz mogą być użytkowane w każdej strefie klimatycznej, bez względu na gwałtowne skoki temperatur. Wyższa cena zakupu oznacza, iż wycieraczka jest zabezpieczona przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych oraz nie ulega zbyt łatwo procesowi korodowania czy uszkodzeniom mechanicznym, powstałym w trakcie użytkowania. Renomowani producenci korzystają z nowoczesnych technologii, co również wpływa na podwyższenie ceny zakupu ich wycieraczek samochodowych. Markowe wyroby tego rodzaju spełniają potrzeby każdego klienta, nawet najbardziej wymagającego, oczekującego najlepszej jakości akcesoriów samochodowych.

Decydując się na zakup wycieraczki do samochodu pochodzącej od czołowych producentów masz pewność, że otrzymujesz wysokiej jakości produkt. Nabycie wycieraczek po bardzo niskiej cenie, zazwyczaj wiąże się z faktem, iż artykuł ten będzie wadliwy lub szybko ulegnie zużyciu.
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Zamknij