Wycieraczki samochodowe do Peugeot 206

Jeżeli masz zamiar wymienić wycieraczki samochodowe do Peugeot 206 i nie wiesz jak to zrobić - znalazłeś się w dobrym miejscu. Nasza wyszukiwarka sprawnie przeprowadzi Cię przez proces wyboru najlepszego produktu. Szeroka oferta akcesoriów pozwoli porównać producentów, a także znaleźć odpowiedni typ i klasę wycieraczek dostosowanych do Twojego Peugeota.

Do zakupu wycieraczek należy podchodzić z odpowiednią uwagą, gdyż sprawne i prawidłowo dobrane są gwarantem bezpiecznej i wygodnej jazdy w czasie niesprzyjających warunków pogodowych. Zapobiegają ograniczeniu widoczności przez spadające na szyby krople deszczu lub płatki śniegu i sprawnie odprowadzają gromadzącą się wodę. Dzięki temu wycieraczki eliminują zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego i innych uczestników ruchu drogowego. W tym miejscu oferujemy wycieraczki samochodowe do Peugeot 206 następujących marek: AMiO, Alca, Bosch, Bloom, Denso, Heyner, Flash, Negotti i Valeo.

Każdy właściciel Peugeot 206 w wersji hatchback, kombi lub cabrio dowolnego rocznika znajdzie tu odpowiednią do swojego auta wycieraczkę. Wystarczy złożyć zamówienie, a my zrealizujemy je w czasie 24 godzin!

Peugeot 206

Peugeot 206 jest kompaktowym samochodem należącym do segmentu C. Model miał swój debiut w 1998 roku i przedstawiony został jako następca kultowego Peugeota 205. Samochód początkowo dostępny był w postaci 3- lub 5-drzwiowego hatchbacka. Po roku do oferty dołączyło cabrio-coupe CC, a trzy lata później – 5-drzwiowe kombi SW. Poza tym Peugeot oferował również 4-drzwiowego sedana, który nie był dostępny w Europie. Peugeot 206 szybko stał się znany i popularny. Gładkie linie, krągłe kształty i charakterystyczne detale podobały się miłośnikom motoryzacji. Charakterystycznym elementem były 2 wloty powietrza po prawej stronie maski silnika. Wnętrze zostało dobrze rozplanowane, a poza wersją CC (2+2), samochód mieścił 5 osób.

W 2003 roku samochód przeszedł facelifting - zmodernizowano przednie oraz tylne światła i zderzaki, a wewnątrz użyto lepszych materiałów wykończeniowych.

Pod maską Peugeot 206 posiadał benzynowe silniki o pojemności 1.1, 1.4, 1.6 oraz 2 litry, które posiadały moc odpowiednio 60, 75/88, 90/109 oraz 136 (S16) KM. Topową odmianą była 206-ka RC dysponująca 177-konną wersją jednostki 2.0. Oprócz tego dostępne były także silniki wysokoprężne – 1.4 HDi (70 KM), 1.6 HDi (109 KM), 1.9 D (70 KM) oraz 2.0 HDi (90 KM). Moc kierowano na przednią oś za pośrednictwem 4-biegowej skrzyni automatycznej lub 5-stopniowej przekładni manualnej.

W 2010 roku model 206 zszedł z taśm montażowych, jednak rok wcześniej rozpoczęto produkcję odmiany 206+. Ponieważ cały czas utrzymywał dobre wyniki sprzedażowe, mimo że od 2006 roku dostępny był już jego następca - Peugeot 207, postanowiono utrzymać go w sprzedaży po przeprowadzeniu modernizacji. Główną zmianą okazał się pas przedni, który przyjął stylistykę 207-ki. Zmianie uległy też tylne lampy oraz deska rozdzielcza. Produkcja Peugeota 206+ zakończyła się definitywnie w 2012 roku.

Wycieraczki Peugeot 206 – których producentów polecamy?

Wycieraczki Peugeot 206 obejmują akcesoria przeznaczone do przedniej i tylnej szyby w następujących modelach:

 • CC Cabrio 09.2000-03.2007,
 • Hatchback 06.1998-02.2009,
 • Kombi 03.2002-12.2006.

Są to wycieraczki Peugeot 206 produkowane przez znane na rynku i polecane przez nas marki.

Wycieraczki płaskie Peugeot 206, wchodzące w skład serii produktowych:

 • Alca Super Flat - bezprzegubowe, wykazują dużą odporność na skrajne warunki,
 • Bosch Aerotwin - z powodzeniem zastępują fabryczne wyposażenie wielu modeli samochodów,
 • Heyner All Seasons - pióra bezszkieletowe o uniwersalnym zastosowaniu,
 • Valeo First Multiconnection - dobrze dopasowują się do krzywizny szyby,
 • Valeo Hydroconnect - listwy zgarniające wykonane z twardej, niezawodnej gumy syntetycznej,
 • wycieraczki płaskie Peugeot 206: AMiO, Bloom, Flash i Denso.

Wycieraczki szkieletowe Peugeot 206:

 • Valeo First Conventional - reprezentują wszystko to, co najlepsze w tradycyjnych elementach wyposażenia pojazdów,
 • Bosch Eco - produkty wysokiej jakości, dedykowane wielu różnym markom i modelom samochodów,
 • Negotti - wycieraczki od wielu lat stosowane w sportach samochodowych.

Wycieraczki hybrydowe Peugeot 206 z serii:

 • Heyner Hybrid - łączą zalety piór szkieletowych i płaskich. Wszystkie metalowe elementy wykonane są z galwanizowanej, ocynkowanej stali szlachetnej,
 • Valeo First Hybrid - innowacyjne połączenie mocnych szkieletów z dynamiczną stylistyką,
 • Flash (hybrydowe) i Denso hybrydowe.

Z jakich materiałów wykonane są pióra wycieraczek Peugeot 206?

Pióra wycieraczek Peugeot 206 szkieletowe posiadają konstrukcję ze stali galwanicznie pokrytej cynkiem, co sprawia, że są dobrze zabezpieczone przed korozją. Natomiast listwy zgarniające wszystkich typów wycieraczek wykonano z kauczuku naturalnego lub gumy syntetycznej i w wielu przypadkach składają się one z dwóch warstw o różnej twardości. W celu zapewnienia dobrego poślizgu element zgarniający pokrywa się warstwą grafitu lub silikonu. Pióra wycieraczek Peugeot 206 płaskie i hybrydowe zaopatrzone są w wewnętrzną metalową wkładkę zapamiętującą kształt szyby, co ma duży wpływ na jakość ich pracy.

Wycieraczki do szyb Peugeot 206 – dostępne rodzaje

W sklepie piorawycieraczek.pl oferujemy wycieraczki do szyb Peugeot 206 płaskie, szkieletowe i hybrydowe do hatchbacka, cabrio i kombi. Na naszą ofertę składają się następujące rodzaje piór:

 • wycieraczki do szyb Peugeot 206 płaskie: Alca Super Flat, Bosch Aerotwin, Heyner All Seasons, Valeo First Multiconnection, Valeo Hydroconnect, AMiO, Bloom, Flash i Denso,
 • wycieraczki do szyb Peugeot 206 hybrydowe: Heyner Hybrid, Valeo First Hybrid, a także wycieraczki marki Flash (hybrydowe) i Denso hybrydowe,
 • wycieraczki do szyb szkieletowe: Valeo First Conventional, Bosch Eco i Negotti.

Wycieraczki Peugeot 206 – długość pióra

Warunkiem, który spełnić powinno pióro wycieraczki, jest jego długość zgodna z zaleceniami producenta modelu auta. Dzięki mechanizmom wyszukiwania w naszym sklepie nie musisz znać tej wartości, gdyż po podaniu kilku podstawowych danych o Twoim samochodzie wyszukiwarka sama wybierze pióra o odpowiedniej długości.

Wycieraczki Peugeot 206 do modeli produkowanych od 1998 roku posiadają następujące wymiary:

 • wycieraczki tylne: 350mm,
 • wycieraczki przednie kierowcy: 650mm,
 • wycieraczki przednie pasażera: 400mm.

Pióra wycieraczek Peugeot 206 - co jaki czas je wymieniać?

Zasadą zalecaną przez ekspertów jest wymiana wycieraczek co pół roku - przed i po sezonie zimowym. Jednak w zależności od jakości użytych do produkcji materiałów i prowadzenia przez właściciela auta zabiegów konserwacyjnych, okres ten może ulec znacznemu wydłużeniu. Pióra wycieraczek Peugeot 206, które znajdują się w naszym sklepie, wyprodukowane zostały przez znane z solidności i trwałości swoich wyrobów marki: AMiO, Alca, Bloom, Bosch, Denso, Flash, Heyner, Negotti i Valeo. Jednak życie nawet najlepszych akcesoriów z czasem dobiega końca. Najczęściej towarzyszą temu następujące oznaki: smużenie, hałas i szarpanie pióra w czasie pracy, zostawianie na szybie zamglonych obszarów czy całkowicie niewytartych miejsc.

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, koniecznie wymień swoje pióra wycieraczek Peugeot 206 w naszym sklepie!

Jak wymieniać wycieraczki Peugeot 206?

Kupując w naszym sklepie wycieraczki Peugeot 206 otrzymujesz w ramach zestawu dodatkowo specjalny adapter, który umożliwia dopasowanie pióra do niemal każdego modelu auta.

Cała czynność wymiany wycieraczki Peugeot 206 zajmuje zaledwie kilka minut i opisana została krok po kroku na naszym blogu w artykule pt. "Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik". Zapraszamy do zapoznania się z tą lekturą.

Pióra wycieraczek Peugeot 206 - najczęstsze problemy

Pióra wycieraczek Peugeot 206 są intensywnie eksploatowanym elementem wyposażenia auta, więc nic dziwnego, że po jakimś czasie ulegają zużyciu. Oferowane przez nas produkty wykonane zostały z doskonałej jakości innowacyjnych materiałów, mimo to z upływem czasu jakość ich pracy obniża się. Jest to naturalny proces, na który wpływ ma przede wszystkim działanie skrajnych temperatur. W związku z tym praca pióra wycieraczek Peugeot 206 powinna być monitorowana i w razie dostrzeżenia niepokojących objawów należy te akcesoria niezwłocznie wymienić.

Ile kosztują pióra wycieraczek Peugeot 206?

Dobrej jakości pióra wycieraczek Peugeot 206 różnych marek i serii produktowych posiadają cenę w zakresach:

 • 30 - 80 zł - szkieletowe na tylną szybę Negotti, Valeo First Conventional, Bosch Eco, wycieraczki płaskie: AMiO, Bloom, Flash, Alca Super Flat oraz wycieraczki hybrydowe: Flash (hybrydowe), Heyner Hybrid,
 • 80 - 100 zł - wycieraczki płaskie Heyner All Seasons, Valeo First Multiconnection i hybrydowe Valeo First Hybrid,
 • 100 - 150 zł - wycieraczki płaskie: Denso, Valeo Hydroconnect, Bosch Aerotwin oraz wycieraczki hybrydowe Denso.

Na zakupie wycieraczek nie należy oszczędzać, gdyż koszty te są niskie w porównaniu np. z wymianą porysowanej przez uszkodzone pióro szyby samochodu. Znając jednak realia życia wyodrębniliśmy z zasobów sklepu dobrej jakości produkty, wśród których znajdziesz pióra wycieraczek Peugeot 206 w niskich, atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony z tanimi wycieraczkami.

Które wycieraczki samochodowe Peugeot 206 wybrać?

W sklepie piorawycieraczek.pl za pomocą wyszukiwarki bez trudu znajdziesz odpowiednie wyposażenie do modelu Twojego auta. Wycieraczki samochodowe Peugeot 206 to konstrukcje płaskie, szkieletowe i hybrydowe. Zestawy te zaopatrzone są w adaptery gwarantujące kompatybilność z każdym modelem samochodu.

Klientom stawiającym na pierwszym miejscu wysoką jakość i niezawodność proponujemy wycieraczki samochodowe Peugeot 206 linii produktowych o podwyższonych parametrach: Alca Super Flat, Bosch Aerotwin, Heyner All Seasons, Valeo First Multiconnection, Valeo Hydroconnect, Heyner Hybrid, Valeo First Hybrid, Valeo First Conventional i Bosch Eco.

Dla osób oszczędnych przygotowaliśmy również dobrej jakości pióra o umiarkowanych cenach. Zapraszamy do odwiedzin strony z tanimi wycieraczkami.

Wycieraczki Peugeot 206 - opinie naszych Klientów

Zgodnie z opinią naszych klientów - posiadaczy samochodów Peugeot 206 - wycieraczki do tego modelu auta odznaczają się wysoką jakością i długim okresem przydatności. Nabywcy doceniają też szeroki asortyment produktów i sprawnie działający system ich wyszukiwania oraz filtrowania według konkretnych właściwości, który umożliwia bezstresowy i szybki wybór właściwej wycieraczki. Dużym zainteresowaniem cieszy się też nasz dział z tanimi piórami.

W razie jakichkolwiek trudności ze znalezieniem odpowiedniej wycieraczki Peugeot 206 prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Tych klientów, którzy preferują osobiste dokonywanie zakupów, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij