Wybierz samochód:

Wycieraczki płaskie czy tradycyjne? Oto jest pytanie!


Wchodząc na fora motoryzacyjne, można natknąć się na walczące ze sobą strony. Fanów płaskich i tradycyjnych wycieraczek, którzy za wszelką cenę próbują “przeciągnąć linę” na swoją stronę i przekonać przeciwników. Inni machną ręką zgodnie ze znaną zasadą kobieco-męską - “Ty masz rację, ja mam spokój”.

Nie jest to jednak małostkowy temat. To przecież właśnie wycieraczki samochodowe gwarantują dobrą widoczność w czasie jazdy i bezpieczeństwo. Jak to zatem jest z tymi wycieraczkami? Wybrać płaskie czy tradycyjne?
 

Dlaczego tradycyjne zostają w tyle?


Zacznijmy od tego, że wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym technologie są z roku na rok coraz bardziej zaawansowane. Dlatego też tradycyjne wycieraczki samochodowe, mimo, iż spełniają swoje zadanie, to jednak zaczynają odchodzić do lamusa. Tym, co charakteryzuje tego rodzaju akcesoria, jest fakt, że tradycyjne wycieraczki samochodowe posiadają pióra wycieraczek wykonane ze sztywnej, syntetycznej gumy. Oznacza to w praktyce, że właściciel samochodu osobowego czy ciężarowego jest zmuszony do regularnej i częstej wymiany, takich części samochodowych, jak pióra do wycieraczek, z uwagi na ich szybkie uszkodzenie, pęknięcie gumy oraz jej rozwarstwianie.

Syntetyczna guma nie jest odporna na promieniowanie UVA i UVB, częste i gwałtowne zmiany temperatur, przymrozki oraz nadmiar wilgoci. W tradycyjnych wycieraczkach konstrukcja ramienia powoduje, że tego rodzaju akcesoria, nie przylegają do całej powierzchni szyby, co skutkuje tym, że rozmazuje się płyn do spryskiwaczy i powoduje powstawanie smug na całej powierzchni szyby. Poza tym, tradycyjne wycieraczki do samochodów rzadko radzą sobie z usuwaniem pancerzy chitynowych owadów i innych, organicznych zanieczyszczeń na powierzchni szyby, szczególnie, gdy zdążyły już one zaschnąć.
 

W czym tkwi siła wycieraczek płaskich?


Nowoczesne wycieraczki samochodowe często wymagają dokładnego zapoznania się z instrukcją ich montażu. W dobie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie motoryzacji, wycieraczki samochodowe stają się coraz bardziej zaawansowanym sprzętem. Wycieraczki płaskie zapewniają kierowcy doskonałą widoczność na drodze.

Producenci wycieraczek samochodowych oferują swoim klientom akcesoria o maksymalnej funkcjonalności oraz wyjątkowym designie. Wycieraczki płaskie równomiernie przylegają do całej powierzchni szyby, co pozwala na doskonałe jej oczyszczanie.

Dodatkowym czynnikiem, który świadczy o tym, że płaskie wycieraczki do samochodów są bardzo dobrym wyposażeniem, jest fakt, że wywierają one duży nacisk na powierzchnię szyby, dzięki czemu pracują efektywniej. Użytkowanie tego typu sprzętu, zapewnia właścicielom pojazdów mechanicznych odpowiednie pole i kąt widzenia, nawet w czasie bardzo intensywnych opadów atmosferycznych, w postaci deszczu i śniegu.

Płaskie wycieraczki samochodowe charakteryzują się specjalnym, symetrycznym spojlerem, który zapewnia stały, równomierny nacisk pióra wycieraczek na całą powierzchnię szyby. Tego typu rozwiązanie gwarantuje szybsze pozbywanie się wody, a także zapobiega powstawaniu na powierzchni szyby nieestetycznych i trudnych do usunięcia smug, które dodatkowo nie sprzyjają dobrej widoczności dla kierowcy i pasażera.

Dodatkowo wycieraczki płaskie zawierają naturalny kauczuk, z którego wykonane są pióra do wycieraczek. Charakteryzuje się on wyjątkową elastycznością oraz odpornością na pękanie i rozwarstwianie. Brzegi piór zostały dodatkowo zabezpieczone, co gwarantuje ich dłuższą żywotność oraz zmniejsza potrzebę częstej wymiany. Natomiast konstrukcja jest odporna na korodowanie i szkodliwe działanie promieni UV.

Mając do wyboru płaskie i tradycyjne wycieraczki samochodowe, wielu kierowców decyduje się na to pierwsze rozwiązanie. Powodem tego jest ich ulepszona konstrukcja oraz wytrzymałe pióro do wycieraczek płaskich, które gwarantuje, nie tylko bardzo efektywne ich działanie, ale również dłuższą żywotność.

Ciekawe artykuły

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

W związku z pojawianiem się na rynku motoryzacyjnym coraz większej ilości nowinek, jak grzyby po deszczu piętrzą się wątpliwości i rodzą pytania, na które czujemy się w obowiązku odpowiadać.

Czytaj więcej
Jak prawidłowo wymienić wycieraczki?

Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik

Wycieraczki, jako części eksploatacyjne pojazdu podlegają sezonowej wymianie. Wielu kierowców wciąż bagatelizuje podstawowe oznaki ich zużycia. Tymczasem montaż nowych w pełni sprawnych i wydajnych piór to zwykle kwestia chwili, która realnie przekłada się na bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Czytaj więcej
Jak włączyć wycieraczki samochodowe?

Jak włączyć wycieraczki samochodowe?

Włączenie wycieraczek samochodowych wydaje się czynnością dość prostą. Jednak wielu kierowców miewa z nią problemy, zwłaszcza w pojazdach nowych lub pożyczonych. Szybko zmieniające się warunki pogodowe w trakcie jazdy często nie gwarantują wystarczającej ilości czasu potrzebnego na przyswojenie zasad funkcjonowania poszczególnych mechanizmów. Warto więc zapoznać się z nimi odpowiednio wcześniej.

Czytaj więcej
Wycieraczki płaskie czy tradycyjne?

Wycieraczki płaskie czy tradycyjne? Oto jest pytanie!

Stoisz przed trudnym wyborem nowych wycieraczek do swojego samochodu? Przeczytałeś różne opinie i nadal nie wiesz czy wybrać wycieraczki tradycyjne czy płaskie? Zapraszamy, ten tekst powstał właśnie dla Ciebie! Miłej lektury!

Czytaj więcej
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO