Wybierz samochód:

Poznajcie wycieraczki samochodowe BOSCH


W trosce o bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów dbamy o najwyższą jakość oferowanych produktów, współpracując wyłącznie ze sprawdzonymi producentami. Marka BOSCH cieszy się wielką renomą zarówno na rodzimym, jak i globalnym rynku akcesoriów samochodowych. Jej produkty od lat nie tylko towarzyszą kolejnym rewolucjom w świecie motoryzacji, ale i biorą w nich czynny udział. Jako wiodący producent najwyższej klasy wycieraczek samochodowych, BOSCH dostarcza swój asortyment wielu europejskim markom samochodowym na potrzeby montażu fabrycznego. Pióra wycieraczek BOSCH dostępne są w rozmaitych modelach i wariantach, wśród których każdy znajdzie to, czego szuka.
 

BOSCH Eco


Tradycyjne szkieletowe wycieraczki samochodowe BOSCH Eco łączą solidną konstrukcję klasycznego metalowego stelaża z wykonanym z naturalnej gumy piórem. To linia stworzona z myślą o kierowcach, którzy przywiązani są do standardowych, sprawdzonych modeli wycieraczek, a przy tym cenią sobie ekologiczne rozwiązania.

Najwyższej jakości guma naturalna, z której produkowane są pióra z serii Eco, pokryta jest dodatkową warstwą grafitu spełniającą funkcję powłoki poślizgowej. Zapewnia to maksymalną dokładność wycierania, gwarantuje cichą pracę bez smug czy zarysowań, a także zapobiega "przeskakiwaniu" wycieraczki. Odpowiednia grubość i miękkość gumy zapewnia wysoką skuteczność w zbieraniu wody oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Lakierowane, metalowe ramię stelaża wyposażone zostało w przeguby wzmocnione nitami dla zapewnienia trwałości konstrukcji. Dodatkowe wzmocnienie podnosi również odporność wycieraczki na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Wycieraczki BOSCH Eco doskonale sprawdzają się podczas szybkiej jazdy, dzięki specjalnym otworom znajdującym się w środkowym odcinku ramienia. Otwory ułatwiają prawidłowy przepływ powietrza i skutecznie zapobiegają odrywaniu się wycieraczki od szyby wraz ze wzrostem prędkości pojazdu.

Wycieraczki szkieletowe z serii Eco to najlepszy przykład połączenia wysokiej jakości i korzystnej ceny. Będą najlepszym wyborem dla kierowców, którzy w przypadku części samochodowych wymagających regularnej wymiany cenią ekonomiczne rozwiązania.
 

BOSCH Aerotwin i Aerotwin Plus


Marka BOSCH jest prekursorem innowacji w zakresie asortymentu samochodowego. Jako pierwsza wprowadziła na rynek motoryzacyjny bezprzegubowe wycieraczki samochodowe, w których klasyczną konstrukcję przegubową zastąpiono montowaną wewnątrz pióra sprężystą szyną stabilizującą Evodium. Produkty linii Aerotwin i Aerotwin Plus to najlepszy wybór dla kierowców, którzy cenią innowacyjne rozwiązania i nowoczesny design.

Specjalnie zaprojektowana i dopracowana pod względem aerodynamiki konstrukcja pióra zapewnia doskonałe przyleganie wycieraczki do szyby pojazdu oraz najwyższy poziom oczyszczania powierzchni na całej długości. Pióro wycieraczek BOSCH Aerotwin produkowane jest z dwóch różnych gatunków gumy - twardej i miękkiej, co zapewnia im odpowiednią elastyczność oraz precyzję wycierania. Bezprzegubowa konstrukcja doskonale sprawdza się zimą, skutecznie eliminuje ryzyko przymarzania, lód bowiem zwykle powstaje właśnie na metalowych oprawach i połączeniach stosowanych w wycieraczkach szkieletowych. Dodatkowo zmniejszenie powierzchni narażonej na działanie siły powietrza pozwoliło na minimalizację hałasu wytwarzanego podczas pracy wycieraczki. Dzięki unikalnej budowie i nowatorskiej technologii płaskie wycieraczki marki BOSCH zużywają się dużo wolniej niż inne modele - służą użytkownikom średnio o 30% dłużej niż ich odpowiedniki.

Doskonałe parametry i niezawodna skuteczność wycieraczek z serii Aerotwin zapracowały na zaufanie, jakim obdarzyli je renomowani producenci aut. Modele tej linii wykorzystywane są obecnie w samochodach topowych europejskich marek jako pierwsze wyposażenie fabryczne.

Wszystkie wycieraczki samochodowe marki BOSCH wyposażone są w specjalnie opracowany przez producenta adapter Quick-Clip, który zapewnia szybki i bezproblemowy montaż. Uniwersalny mechanizm montowany jest w wycieraczkach na stałe, dzięki czemu można dopasować go do każdego rodzaju ramienia. Ponadto wycieraczki BOSCH cechują się wysokim poziomem specjalizacji i niezwykłą precyzją wykonania, co gwarantuje idealne dopasowanie wycieraczki do krzywizny szyby. Dostępne są w wielu wariantach dedykowanych poszczególnym modelom samochodów europejskich marek.

Przy wyborze odpowiednich wycieraczek należy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu parametrów, specyfikacji oraz rekomendacji producenta pojazdu. Najbezpieczniej wybierać asortyment sygnowany nazwą danego modelu oraz marki samochodu. Jako że wycieraczki samochodowe należą do jednych z najczęściej i najsilniej eksploatowanych elementów wyposażenia, zaleca się ich wymianę nie rzadziej niż raz na rok.

Ciekawe artykuły

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

W związku z pojawianiem się na rynku motoryzacyjnym coraz większej ilości nowinek, jak grzyby po deszczu piętrzą się wątpliwości i rodzą pytania, na które czujemy się w obowiązku odpowiadać.

Czytaj więcej
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO