Wybierz samochód:

Zima sprawdzianem dla wycieraczek samochodowych


Trudno nie odnieść wrażenia, że na naszych drogach trwa nieustanna walka i swoiste zaklinanie rzeczywistości. Sytuacja zmienia się oczywiście na lepsze, lecz wciąż dla wielu kierowców odpowiednie wyposażenie samochodu jest kwestią sporych kompromisów. Wyczerpane go granic możliwości wycieraczki samochodowe oraz inne wydające ostatnie tchnienia podzespoły nie zwiększają ani naszego komfortu, ani tym bardziej bezpieczeństwa. Tymczasem trzeba sobie uświadomić, że posiadanie samochodu wiąże się z pewnego rodzaju odpowiedzialnością za siebie oraz innych użytkowników ulic. Regularna wymiana części i akcesoriów eksploatacyjnych, ulegających okresowemu zużyciu to podstawa, od której wychodzimy, by szerzyć pozytywny wzorzec zachowań obowiązujący wszystkich kierowców.

Zima, która zbliża się wielkimi krokami to okres szczególnych zmian akcesoryjnych. Zaczynając od niezbędnych na śliskich nawierzchniach opon, przez pióra wycieraczek ułatwiające widoczność, aż po wymiany kosmetyczne dywaników, czy pokrowców. Zmian poszczególnych elementów nie możemy jednak dokonywać bezmyślnie. Oznaki wyeksploatowania wycieraczek samochodowych jesteśmy w stanie zobaczyć lub usłyszeć. Powinny zwrócić naszą uwagę zwłaszcza przed nadejściem pory, w której łatwo o brudne, zachlapane deszczem lub śniegiem szyby.


Dlaczego wymieniamy wycieraczki przed zimą?


Pora oczywiście dobra, jak każda inna, jeśli tylko stwierdzimy, że wycieraczki w naszym samochodzie nie dają już rady. W etosie motoryzacyjnym przyjęło się jednak założenie, iż warto zaopatrzyć się w nowy zestaw piór, by nie zaskoczyły nas wymagające warunki atmosferyczne, charakterystyczne dla pory zimowej. Rzeczywistość pokazuje, że faktycznie wycieraczki wyeksploatowane w okresie wiosenno - letnim nie zdają egzaminu podczas silnych jesiennych ulew i zimowych śnieżyc. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę złe nawyki eksploatacyjne, takie jak praca piór na suchej szybie, czy też w asyście kiepskich płynów do spryskiwaczy.


Jak poprawnie eksploatować wycieraczki?


Niezależnie od tego, który rodzaj wycieraczek zamontujemy, sposób obchodzenia się z nimi determinuje ich trwałość. Tradycyjne, płaskie wycieraczki, czy hybrydowe ułatwiają jazdę w trudnych warunkach pogodowych, ale wymagają też szczególnej uwagi. Sama wymiana nie gwarantuje bowiem ich idealnej pracy. Nawet nowy komplet piór może dość szybko zakończyć swój żywot. By nieco odwlec czas kolejnego zakupu, rekomendujemy stosowanie dobrych zimowych płynów do spryskiwaczy, które nie tylko nie zamarzają w niskich temperaturach, ale i pomagają skutecznie oczyszczać szybę.

Pozbywanie się szronu lub lodu z zamarzniętej szyby to kluczowa czynność wpływająca na wydajność i jakość pracy wycieraczek. Stanowczo nie polecamy odrywania przymarzniętych do szyby piór. Radzimy za to spryskać jej powierzchnię specjalnym płynem odmrażającym. Można też zastosować, dostępną w niektórych pojazdach funkcję ogrzewania przedniej szyby. Kiedy już mamy pewność, że silniczek wycieraczek nie ucierpi w wyniku bezskutecznych prób ich uruchomienia, możemy oczyścić szybę i delikatnie przetrzeć szmatką gumę wycieraczki.

Rynek akcesoriów motoryzacyjnych oferuje szeroką gamę produktów ułatwiających eksploatację samochodu zimą, w tym te przeznaczone wyłącznie do szyb i wspomagające pracę piór do wycieraczek. Wybierając właściwie, warto stawiać na sprawdzone produkty wysokiej jakości. Charakteryzuje je najnowocześniejsza technologia produkcji oraz dobrej jakości, niezwykle wytrzymałe materiały ułatwiające ich pracę oraz zabezpieczające przed korozją. Obecnie normą są grafitowe powłoki, kauczuk pokryty warstwą silikonu, czy ocynkowana stal w stelażach. W sklepie internetowym piorawycieraczek.pl znajdą Państwo produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb, doskonale sprawdzające się w zmiennej zimowej aurze.
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Zamknij