Wycieraczki samochodowe do Iveco

Wycieraczki samochodowe do Iveco

Samochody nastawione na intensywną eksploatację wymagają podzespołów i elementów wyposażenia, które sprostają wielu trudnym zadaniom i okażą się pomocne w różnych okolicznościach rzeczywistości drogowej. Auta dostawcze oraz pojazdy specjalistyczne użytkowane są zazwyczaj z dużą częstotliwością, dlatego akcesoria takie jak wycieraczki do szyb zużywają się w nich znacznie szybciej. W trosce o zapewnienie naszym klientom możliwości zastosowania i sprawdzenia wielu różnych rozwiązań zgromadziliśmy w naszym katalogu wycieraczki do Iveco wykonane w różnych technologiach z przeznaczeniem na przednią szybę. Jeśli jesteś kierowcą samochodu marki Iveco lub posiadasz flotę samochodów dostawczych i chcesz zaopatrzyć je w dobrej jakości trwałe pióra, które zapewnią optymalną widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych, sprawdź dostępne w tej kategorii propozycje konwencjonalne, płaskie i hybrydowe.

Precyzyjnie dopasowane podzespoły zapewniają maksymalny poziom komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Dostępna na naszej stronie łatwa w obsłudze wyszukiwarka to wszystko, czego potrzebujesz, by właściwie dobrać pióra do konkretnego modelu auta marki Iveco pod kątem odpowiedniej długości, typu technologicznego, strony montażu oraz wybranego producenta. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej porady lub jesteś zainteresowany stałymi dostawami wyposażenia dla swojej firmy, skontaktuj się z naszymi konsultantami lub odwiedź nasz sklep stacjonarny w Katowicach.

Iveco – informacje o marce

Iveco to włoski producent samochodów ciężarowych, dostawczych, pojazdów wojskowych i silników, a także autobusów i podwozi autobusowych. Największe modele wytwarzane są we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech, nie mniejszym wkładem w światową produkcję mogą poszczycić się również Brazylia i Argentyna. Dużą popularność zyskał wśród konsumentów model Iveco Daily wykorzystywany często przez firmy przewozowe jako autobus klasy mini. Iveco to również ciągniki siodłowe oraz pojazdy pożarnicze. W 2008 roku marka wprowadziła na rynek samochód osobowo-terenowy Iveco Massif.

Włoskie samochody Iveco spotkać można w całej Europie i nie tylko. Praktyczne i niezawodne pojazdy tej marki doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, a narażone na różne okoliczności drogowe muszą być również dobrze przygotowane pod względem wyposażenia. To, doskonale uzupełnią wysokiej klasy wycieraczki do szyb rewelacyjnie współgrające z niezwykle funkcjonalną całością.

Wycieraczki do Iveco – jakich producentów polecamy?

W ofercie wycieraczek do Iveco, których właściwości doskonale sprawdzą się w wyjątkowo wymagających warunkach, przygotowaliśmy tylko sprawdzone produkty. Ich skuteczność potwierdzają liczne testy zarówno profesjonalistów, jak i konsumentów. Bogata gama akcesoriów skierowana jest do klientów, którzy po wycieraczkach do szyb spodziewają się rewelacyjnych rezultatów idealnie czystej szyby oraz trwałości obliczonej na długą i dość intensywną eksploatację.

Wycieraczki do Iveco dostępne w naszej ofercie realizują najwyższe oczekiwania użytkowników, dlatego już dziś zdecyduj się na komplet dedykowanych piór wybrany spośród wielu akcesoriów najbardziej cenionych w branży producentów elementów wyposażenia samochodowego. Rekomendujemy między innymi jedne z najpopularniejszych na rynku funkcjonalne pióra Flash, wyjątkowo trwałe wycieraczki marki Denso, dopracowane pod względem aerodynamiki pióra do szyb Bosch oraz precyzyjnie dopasowane, stylowe wycieraczki Valeo. Wśród produktów dostępnych w naszym katalogu znajdziecie również proste konstrukcyjnie wycieraczki AMiO, wyprodukowane z zachowaniem standardów ISO pióra Bloom, nowoczesne i dobrze przygotowane do zmiennych warunków wycieraczki Negotti oraz serie testowanych na okoliczność wielu godzin bezawaryjnej pracy piór Alca i wycieraczek Heyner.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki do Iveco?

Tym, na co najczęściej stawia się w wyposażeniu pojazdów użytkowych, jest funkcjonalność i trwałość. Wycieraczki do Iveco, jakie prezentujemy w katalogu sklepu, wykonane zostały z najlepszej jakości wytrzymałych materiałów. Zarówno serie segmentu premium, jak i tanie wycieraczki dedykowane do różnych modeli Iveco to produkty solidne pod względem konstrukcji, ale i dopracowane dla lepszych efektów formy estetycznej. Poszczególne linie piór wyróżniają zarówno mocne, odporne na korozję szkielety wykonane z galwanizowanej i ocynkowanej stali, jak i elastyczne i świetnie pracujące na powierzchni szyby naturalne i syntetyczne gumy. Dodatkową ochronę oraz optymalny efekt poślizgu zapewniają piórom specjalnie zaprojektowane i zastosowane powłoki grafitowe, teflonowe oraz silikonowe. W zależności od konstrukcji oraz standardów reprezentowanych przez producenta wycieraczki do Iveco to również innowacje technologiczne w zakresie wzmacniania poszczególnych podzespołów jak łączona z dwóch rodzajów tworzywa mieszanka VisioRubber zastosowana w wycieraczkach Valeo Silencio, modyfikacja w zakresie zwiększenia poziomu odporności i jakości oczyszczania szyby Power Protection Plus zastosowana w piórach Bosch Aerotwin oraz powłoka Liqiud-Fix przedłużająca żywotność gumy w wycieraczkach Alca Super Flat.

Wycieraczki do Iveco – dostępne rodzaje

Niezależnie od tego, w jakich celach użytkujesz swój model samochodu Iveco, zamontowane w nim wycieraczki muszą się sprawdzać. Skuteczna ochrona poszczególnych elementów konstrukcji oraz formy przystosowane zarówno do starszych, jak i młodych generacji samochodów włoskiej marki to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa wykonywania podstawowych manewrów drogowych pojazdami o zwiększonych gabarytach w nawet mniej sprzyjających okolicznościach. Różne serie technologiczne piór do szyb w Iveco prezentują wszystko, co najlepsze zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych tego typu elementach wyposażenia.

Wycieraczki szkieletowe do Iveco

Do takich modeli samochodów jak Iveco Massif czy Iveco Daily Grinta przygotowaliśmy ofertę wykonanych w technologii szkieletowej wycieraczek przeznaczonych na przednią szybę. Trwałe elementy konstrukcyjne zapewniają bezproblemowe użytkowanie akcesoriów w każdym sezonie. Łatwe w montażu pióra realizują wysokie standardy funkcjonalności i wydajności, stanowiąc rozwiązania na miarę XXI wieku. Wśród rekomendowanych przez nas produktów znalazły się równo przylegające do powierzchni szyby pióra Alca Special Graphite, wzmocnione nitowanymi przegubami wycieraczki Bosch Eco oraz wyposażone w zintegrowany system montażu pióra Valeo First Conventional.

Płaskie wycieraczki do Iveco

Samochody Iveco to również dopracowana pod wieloma względami stylistyka, z którą rewelacyjnie korespondują wycieraczki bezprzegubowe. Prosta forma oparta na aerodynamicznej listwie to obecnie rozwiązanie stosowane również w wyposażeniu fabrycznym wielu marek samochodów. Płaskie pióra pozbawione są metalowego stelaża, co w znacznej mierze uodparnia je na różne czynniki pogodowe jak mróz czy wilgoć. Dedykowane wycieraczki gwarantują perfekcyjny kontakt pióra z powierzchnią szyby, zapewniając jej spektakularną przejrzystość i gładkość. Parametry akcesoriów dopasowane są dokładnie pod dany model auta, co znacznie ułatwia montaż oraz optymalizuje zakres i jakość działania poszczególnych podzespołów. Sprawdź nasz asortyment bezszkieletowych piór dedykowanych do Iveco, w którym znalazły się rozwiązania Bosch Aerotwin oraz dostępna z dodatkowymi adapterami seria piór Bosch Aerotwin Plus. W katalogu posiadamy też wycieraczki Valeo Hydroconnect, linii First Multiconnection, a także dedykowane do Iveco Daily z rocznika 2014 pióra Valeo Silencio. Codzienne wsparcie w trudnych sytuacjach na drodze zapewnią również wycieraczki Heyner All Seasons, pióra serii Alca Super Flat, a także płaskie odsłony wycieraczek marek Negotti, Flash, Bloom oraz AMiO.

Hybrydowe wycieraczki do Iveco

W niektórych modelach Iveco doskonałym rozwiązaniem są wycieraczki hybrydowe. Ich złożona i bardzo funkcjonalna konstrukcja łączy elementy metalowego stelaża z zabudowaną oszczędną formą. Innowacje te sprawiają, że pióra spisują się rewelacyjnie, mają zapewniony maksymalny poziom ochrony podzespołów i wciąż dobrze się prezentują. Ten rodzaj wycieraczek reprezentuje nowoczesne podejście do wyposażenia pojazdów, niezależnie od ich przeznaczenia. Być może właśnie w Twoim modelu Iveco rewelacyjnie sprawdzą się wycieraczki hybrydowe Denso, pióra serii Heyner Hybrid, innowacyjne odsłony akcesoriów marki Flash lub wykonane w technologii O.E. pióra Valeo First Hybrid.

Wycieraczki do Iveco – długość piór

Jednym z podstawowych kryteriów właściwego doboru wycieraczek jest długość piór. Elementy idealnie układają się na szybie tylko wtedy, gdy są sprawne, a parametry ich konstrukcji zostały optymalnie dopasowane. Wybór za długich lub za krótkich piór osłabia jakość ich pracy, a nierzadko może również doprowadzić do awarii akcesoriów. Zwracajmy również uwagę na strony montażu konkretnych egzemplarzy tak, by nie doszło do kolizji elementów na szybie. Mogłaby ona skończyć się poważnym uszkodzeniem szklanej powierzchni, a nawet fragmentów karoserii. Sprawdzone i pewne rozwiązanie w tej sytuacji stanowią wycieraczki dedykowane. Ich konstrukcje i parametry techniczne gwarantują idealne dopełnienie poszczególnych modeli pojazdów w zakresie praktycznego i efektownego wyposażenia. W naszym katalogu znajdziecie na przykład komplet hybrydowych wycieraczek na przednią szybę do Iveco Massif z rocznika 2008 w rozmiarach 18” 450mm od strony kierowcy oraz 16” 400mm od strony pasażera.

Żywotność wycieraczek do Iveco. Co ile i kiedy trzeba je wymieniać?

Komfort i bezpieczeństwo podróży w znacznej mierze zależą od kontroli stanu technicznego auta. W procesie tym uwzględnić należy również sprawdzenie wycieraczek samochodowych. Ich kondycję nadwyrężają zazwyczaj trudne warunki atmosferyczne oraz dość intensywna eksploatacja. Ewentualne zaniedbania i użytkowanie wycieraczek, których stan pozostawia wiele do życzenia, mogą generować nie tylko koszty związane z wymianą zużytych piór, ale i poważnie uszkodzonej szyby. Eksperci podkreślają konieczność wymiany wycieraczek w Iveco mniej więcej dwa razy w roku. Najlepszymi terminami są według nich rozpoczynający się sezon jesienno-zimowy oraz jego zakończenie. Okresy zalecanej wymiany uwzględniają kwestie przygotowania auta do zmiennej i surowej aury oraz ewentualność zakupu nowych elementów w związku ze znacznym wyeksploatowaniem dotychczasowych akcesoriów.

Istotną rolę w aspekcie wymiany piór w Iveco odgrywa również typ i częstotliwość użytkowania wycieraczek oraz obserwacja efektów ich pracy. Z czasem na szybie mogą pojawiać się utrudniające widoczność smugi i zamglenia. Wycieraczki mogą też wydawać niepokojące odgłosy piszczenia, związane z nadmiernym tarciem gumy po szybie. Sygnałem, który świadczy o awarii piór jest też nierówna, skokowa praca, a nawet pojawianie się na powierzchni szyby mikrouszkodzeń czy wyraźnych zarysowań. W przypadku zauważenia któregoś z wymienionych symptomów, należy bez zbędnej zwłoki zaopatrzyć się w nowy zestaw wycieraczek.

Jak wymienić przednie wycieraczki w Iveco?

Ze względu na nieco większe gabaryty wymiana wycieraczek w Iveco może wydawać się zadaniem dość wymagającym. Nie warto jednak wyolbrzymiać sprawy, zwłaszcza że wyposażone w specjalne systemy montażowe pióra gwarantują idealne dopasowanie podzespołów, których instalacja nie trwa dłużej niż kilka minut. Przed wymianą wycieraczek w konkretnym modelu Iveco należy sprawdzić zgodność ich parametrów z wyposażeniem fabrycznym. Jeśli w grę wchodzi inny niż standardowy rodzaj mocowania, trzeba zaopatrzyć się w dodatkowy adapter. W przypadku modelu Iveco Daily z 2014 roku będzie to element typu B, do którego rekomendujemy komplet dedykowanych piór Bosch Aerotwin Plus z adapterem nr 2.  Po odinstalowaniu zużytego pióra oraz upewnieniu się, że mamy pod ręką wycieraczki uzbrojone we właściwe typy mocowania, możemy umieścić element na ramieniu. Prawidłowe wykonanie zadania zweryfikuje test sprawności wycieraczek. W ramach działań regeneracyjnych można również podjąć się wymiany samej gumy piór lub zaopatrzyć się w nowe ramię. Wszystkie czynności związane z wymianą wycieraczek w poszczególnych modelach Iveco należy wykonywać bardzo precyzyjnie. Wszelkie niedociągnięcia mogą skutkować gorszą jakością oczyszczania szyby, a nawet częstymi awariami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prawidłowej wymiany wycieraczek samochodowych, zachęcamy do lektury naszych artykułów blogowych.

Częste problemy z wycieraczkami do Iveco

Nawet najbardziej odporne i niezawodne wycieraczki do Iveco mogą ulec nagłej awarii. Problem związany jest najczęściej z oddziaływaniem czynników atmosferycznych lub gwałtowną eksploatacją. Wilgoć, mróz, a także wysokie temperatury wpływają na strukturę tworzyw. Osłabienie kondycji akcesoriów przekłada się na obniżenie ich efektywności, zmniejszając również poziom komfortu prowadzenia pojazdu. Sytuacja ta zwykle związana jest z zanieczyszczeniem powierzchni piór, a nawet pojawiającymi się na niej drobnymi ubytkami. Sporym wyzwaniem może okazać się również sztywna i odkształcona guma. Awariom mogą ulegać także elementy metalowego stelaża lub mocujące pióro do ramienia.

Ważnym aspektem użytkowania piór do Iveco jest zapobieganie tego typu problemom. Najprostszym i jednocześnie skutecznym sposobem jest regularna pielęgnacja wycieraczek oraz szyby. Pamiętajmy też, by nie użytkować piór na suchej powierzchni. Podstawowym wsparciem akcesoriów są letnie i zimowe płyny do spryskiwaczy. Niejednokrotnie surowa mroźna aura wymaga od kierowców zaopatrzenia się w odmrażacze do szyb, specjalne pokrowce na pióra oraz maty ochronne, a także efektywne narzędzia jak skrobaczki czy szczotki. Wszelkie zabiegi przygotowujące auto do jazdy związane z odśnieżaniem i usuwaniem zalegającego zarówno na szkle, jak i elementach konstrukcyjnych piór szronu i lodu powinny być wykonywane ostrożnie i dokładnie.

Ile kosztują wycieraczki do szyb w Iveco?

Wielu kierowców przy wyborze wycieraczek do Iveco stawia na rozwiązania sprawdzone, należące do gamy doskonałego wyposażenia oryginalnego. Inni wybierają zamienniki, wobec których skuteczności i wydajności nie sposób przejść obojętnie. W proponowanym przez nas zestawieniu wycieraczek do Iveco znajdziecie akcesoria prezentujące bardzo korzystną relację dobrej jakości do przystępnej ceny, jak w przypadku szkieletowych piór na przednią szybę do różnych modeli Iveco marki Alca, Bosch czy Valeo, za które zapłacicie średnio 40zł, a także płaskich piór producentów takich jak Flash, Heyner, Bloom, AMiO czy Negotti w cenie ok. 50zł za komplet. Z nieco większym wydatkiem muszą liczyć się kierowcy, którzy chcą wyposażyć swoje modele Iveco w pióra Denso, Valeo czy płaskie odsłony wycieraczek Bosch. Za komplet dedykowanych piór tych producentów trzeba zapłacić średnio 100zł.

Które wycieraczki do Iveco wybrać? Rekomendowane produkty

W gamie wielu produktów dostępnych w katalogu naszego sklepu znajdziecie przystosowane do ekstremalnych warunków eksploatacji wycieraczki do Iveco. W wyjątkowo funkcjonalnych wozach tej włoskiej marki idealnie sprawdzają się zarówno tradycyjne pióra serii Bosch Eco, jak i nowoczesne płaskie oraz hybrydowe wycieraczki Denso. Rekomendujemy również doskonale korespondujące z praktycznym charakterem pojazdów marki wycieraczki z wbudowanym spryskiwaczem dedykowane do Iveco Daily produkowanego od 1999 roku. Wymagających użytkowników zainteresuje również oferta należących do segmentu premium bezprzegubowych piór serii Bosch Aerotwin oraz Valeo Silencio. Sprawdź polecane przez nas produkty oraz znajdź swój własny styl z kompletem nowych wycieraczek do Twojego modelu Iveco.

Opinie naszych klientów o wycieraczkach do Iveco

Dla kierowców samochodów użytkowych najważniejsza jest sprawność i wydajność wycieraczek, dlatego wiele opinii na temat piór do Iveco dotyczy właśnie ich niezawodnego działania oraz trwałości nastawionej na częstszą niż w przypadku aut osobowych eksploatację. Wielu kierowców docenia również fakt, że wycieraczki do Iveco nie tylko rewelacyjnie czyszczą szybę, ale i dobrze się na niej prezentują, z powodzeniem wpisując się w panujące obecnie w motoryzacji trendy stylistyczne.

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij