Wybierz samochód:

Wycieraczki samochodowe do Volkswagen Passat

Wycieraczki samochodowe sprawiają, że w czasie opadów deszczu lub śniegu kierujący pojazdem posiada dobrą widoczność i może w porę reagować na ewentualne zagrożenia na drodze. Decydują więc nie tylko o komforcie jazdy, ale również o jej bezpieczeństwie.

Wykorzystujące nowoczesne technologie wycieraczki samochodowe gwarantują doskonałą sprawność pracy i długoterminową wytrzymałość. W sklepie piorawycieraczek.pl wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, aby w prosty sposób odnaleźć odpowiednie akcesoria. Bez trudu znajdziesz model swojego Passata, a za pomocą filtrów określisz interesujący Cię zakres cenowy, typ pióra, markę oraz szereg innych parametrów.

Wycieraczki samochodowe do Volkswagen Passat to produkty znanych i cenionych na rynku marek, takich jak: Alca, AMiO, Bloom, Bosch, Denso, Flash, Heyner, Negotti i Valeo. Akcesoria te podzielić można na wycieraczki płaskie, szkieletowe i hybrydowe przeznaczone na przednią i tylną szybę pojazdu. Z nami wymienisz wyposażenie zarówno do wersji sedan, jak i kombi czy Alltrack. Wszystkie nasze wycieraczki samochodowe wyróżnia wysoka funkcjonalność, długa żywotność i nowoczesna stylistyka. Złóż zamówienie, a zrealizujemy je w 24 godziny!

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat to jeden z najpopularniejszych samochodów osobowych klasy średniej, którego nazwa pochodzi od międzyzwrotnikowego wiatru morskiego. Jego debiut (B1) miał miejsce w 1973 roku, gdy auto zastąpiło model K70 oraz Typ 4. Nadwozie było dostępne w 3 wariantach – 5-drzwiowe kombi Variant oraz 3- lub 5-drzwiowy liftback/hatchback. Konstrukcyjnie Passat B1 opierał się na Audi 80.

Druga generacja (B2) Passata pojawiła się w 1980 roku. Auto znacznie urosło oraz otrzymało nowe silniki. Jedyne czym Passat B2 nawiązywał do swojego poprzednika to wygląd nadwozia. Wybór wersji nadwoziowych był duży i obejmował 2- lub 4-drzwiowego sedana i 3- lub 5-drzwiowego hatchbakca/liftbacka.

W 1988 roku rozpoczęto produkcję III generacji Passata (B3). W generacji tej dokonano wielu zmian - ujednolicono nazwy na wszystkich rynkach, wprowadzono zaokrąglenia na kanciastej sylwetce, co znacznie zmniejszyło opory powietrza. Wersje nadwoziowe ograniczono do 4-drzwiowego sedana i 5-drzwiowego Varianta. 

W 1993 roku zaprezentowano czwartą odsłonę Passata (B4). Auto zachowało proporcje nadwozia, lecz przeprojektowano pas przedni oraz tylny, który dodał mu jeszcze więcej krągłości. Wnętrze otrzymało nowy wystrój, a oprócz tego konstrukcyjnie samochód został dopracowany pod kątem sztywności nadwozia i bezpieczeństwa. 

W 1996 roku pojawiła się legendarna generacja V. Passat B5 swoją popularność zawdzięczał niezawodności oraz silnikowi 1.9 TDI. Jest on uznawany za najlepszą generację w historii modelu, co potwierdzają wyniki sprzedaży. Passat B5 posiada nadwozie, które wyznaczyło nowy kierunek stylistyczny i do dziś praktycznie nie ima się go upływ czasu. Zostało ono ocynkowane, dzięki czemu skutecznie broni się przed korozją. Dostępne były 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowe kombi.

W 2005 roku w sprzedaży pojawiła się VI już generacja Passata (B6). Auto otrzymało bardziej dynamiczny i luksusowy wygląd oraz nowocześniejszą technikę. Oferowano 4-drzwiowego sedana oraz 5-drzwiowe kombi. 

VII generacja Passata (B7) powstała w 2010 roku. Nadwozie auta nawiązuje do poprzednika, ale wyróżnia się bardziej dynamiczną i elegancką linią oraz unowocześnionym pasem przednim i tylnym. Obok sedana i Varianta powstała rok później uterenowiona wersja, która występowała tylko jako 5-drzwiowe kombi – Passat Alltrack. Auto otrzymało plastikowe nakładki na nadkola i zderzaki, zwiększony prześwit oraz napęd na 4 koła.

VIII generacja Volkswagena Passata (B8) zadebiutowała w 2014 roku. Samochód bazuje na modułowej płycie podłogowej MQB, z której korzystają m.in. Skoda Suberb czy Octavia. Sylwetka Passata stała się bardzo poważna i elegancka, a proste i ostre linie nadały mu dynamiki. Passat B8 zdobył w 2015 roku po raz pierwszy tytuł Europejskiego Samochodu Roku.

Rywalami Volkswagena Passata są m.in. Opel Insignia, Honda Accord oraz Mazda 6.

Wycieraczki Volkswagen Passat – jakich producentów polecamy?

Wycieraczki Volkswagen Passat w naszym sklepie przeznaczone są do następujących modeli:

 • Alltrack B7 01.2012-12.2014,
 • Alltrack B8 05.2015-,
 • CC 05.2008-11.2011, 12.2011-05.2012,
 • Kombi B4 04.1988-03.1997,
 • Kombi B5 06.1997-11.2000, 11.2000-10.2001, 11.2001-05.2005,
 • Kombi B6 08.2005-11.2010,
 • Kombi B7 08.2010-11.2011, B7 08.2011-12.2014,
 • Kombi B8 08.2014-,
 • Sedan B4 04.1988-03.1997,
 • Sedan B5 10.1996-11.2000, 10.2000-10.2001, 11.2001-05.2005,
 • Sedan B6 05.2005-11.2010,
 • Sedan B7 08.2010-11.2011, 08.2011-12.2014,
 • Sedan B8 08.2014-.

Polecamy wycieraczki Volkswagen Passat do szyb przednich następujących marek:

 • AMiO - idealne połączenie trwałości i cichej pracy. Innowacyjne wykonanie zapewnia stały nacisk pióra, które dobrze dopasowuje się do kształtu szyby,
 • Negotti - wykonane z wysokiej jakości gumy pokrytej grafitem, który niweluje tarcie, zmniejsza hałas i poprawia jakość pracy,
 • Flash - stworzone z gumy silikonowo-grafitowej z domieszką polimeru, dzięki czemu wycieraczki nie piszczą nawet podczas pracy na sucho,
 • Bloom - wyprodukowane z zastosowaniem najwyższych standardów środowiskowych ISO, nadają się więc do recyklingu.Umieszczona w nich stalowa wkładka z efektem pamięci krzywizny szyby pomaga efektywnie wyeliminować smużenie,
 • Denso - o eleganckim, opływowym kształcie i innowacyjnym systemie mocowania bez konieczności stosowania adaptera,
 • wycieraczki Volkswagen Passat ze znanych serii: Alca Special Graphite, Alca Super Flat, Bosch Eco, Bosch Aerotwin Plus, Bosch Aerotwin, Denso hybrydowe, Heyner Hybrid, Heyner All Seasons, Valeo First Conventional, Valeo Hydroconnect, Valeo Silencio i Valeo First Multiconnection.

Spośród piór przeznaczonych do szyb tylnych proponujemy wycieraczki Volkswagen Passat producentów:

 • Flash i Negotti,
 • z serii Alca Special Graphite.

Z jakich materiałów wykonane są wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat?

Wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat posiadają listwę gumową wykonaną z materiałów odpornych na ścieranie oraz niskie i wysokie temperatury. Jak wiadomo są one najszybciej zużywającą się częścią wycieraczek, dlatego producenci stosują wręcz innowacyjne materiały do ich wytwarzania. Wykonuje się je zarówno z kauczuku naturalnego, jak i syntetycznego, mogą być monolityczne lub dwuskładnikowe, czyli złożone z materiałów o różnej twardości. Często producenci pokrywają powierzchnię gumy dodatkowo grafitem lub teflonem, aby polepszyć właściwości poślizgowe wycieraczek, wyciszyć ich pracę i wpłynąć na jej efektywność.

Wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat szkieletowe posiadają konstrukcję metalową pokrytą galwanicznie cynkiem. Zapewnia im to długoletnią odporność na korozję spowodowaną działaniem wody lub urazami mechanicznymi. Natomiast wycieraczki płaskie Volkswagen Passat wielu producentów zaopatruje w wewnętrzną wkładkę stalową z pamięcią krzywizny szyby samochodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu pióra dokładnie przylegają do czyszczonej powierzchni, pracując dokładnie i szybko.

Wycieraczki Volkswagen Passat - dostępne rodzaje

W sklepie piorawycieraczek.pl oferujemy szeroki wybór piór do Passata w wersji sedan, kombi i Alltrack. W sklepie znajdują się doskonałej jakości pióra szkieletowe, hybrydowe i płaskie najlepszych marek: Alca, AMiO, Bosch, Heyner, Valeo, Flash, Negotti, Bloom i Denso.

Polecamy szczególnie wycieraczki Volkswagen Passat ze znanych z wysokiej jakości serii produktowych: Alca Special Graphite, Alca Super Flat, Bosch Eco, Bosch Aerotwin Plus, Bosch Aerotwin, Denso hybrydowe, Heyner Hybrid, Heyner All Seasons, Valeo First Conventional, Valeo Hydroconnect, Valeo Silencio i Valeo First Multiconnection.

Wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat - długość pióra

Warunkiem, który musi spełniać wycieraczka samochodowa, jest jej długość dopasowana do wymogów konkretnego modelu auta. Dzięki wyszukiwarce naszego sklepu, po podaniu marki i modelu auta, bez trudu dowiesz się, jakiej długości pióra powinny być zamontowane w Twoim samochodzie.

Wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat przeznaczone dla wersji sedan, kombi i Alltrack posiadamy w następujących rozmiarach:

 • wycieraczki tylne - 280mm, 330mm, 380mm, 400mm,
 • wycieraczki przednie kierowcy - 530mm, 600mm i 650mm,
 • wycieraczki przednie pasażera - 480mm, 500mm, 530mm.

Wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat i ich żywotność. Jak często trzeba je zmieniać?

Panuje opinia rzeczoznawców, że wymiany wycieraczek powinniśmy dokonywać przed i po sezonie zimowym. Jednak w przypadku wycieraczek o dobrej jakości i dzięki zabiegom konserwacyjnym okres ten można znacznie przedłużyć. Wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat, w które zaopatrzysz się w naszym sklepie, to produkty wykonane z materiałów wysokiej jakości. Mimo to nieodzowne jest monitorowanie ich pracy. Jeżeli zauważysz, że na szybie pozostają smugi lub całkowicie niewytarte miejsca, a praca piór staje się wyjątkowo głośna i nierównomierna to znak, że Twoje wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat powinny zostać niezwłocznie wymienione.

Jak wymienić pióra wycieraczek Volkswagen Passat?

Wymieniając pióra wycieraczek Volkswagen Passat należy przede wszystkim wiedzieć, że dołączony jest do nich specjalny adapter, który umożliwia dopasowanie pióra do niemal każdego modelu auta. Zachęcamy do zapoznania się na naszym blogu z artykułem pt. "Jak prawidłowo wymienić zużyte wycieraczki samochodowe? Kompleksowy poradnik", który krok po kroku wyjaśnia procedurę wymiany m.in. piór wycieraczek Volkswagen Passat.

Pióra wycieraczek Volkswagen Passat - często występujące problemy

Pióra wycieraczek Volkswagen Passat, tak jak wszystkie inne, są intensywnie eksploatowane i z tego powodu z czasem ulegają zużyciu. Mimo, że oferowane przez nas produkty wykonane zostały z doskonałej jakości, często innowacyjnych materiałów, jakość ich pracy obniża się i jest to całkowicie naturalny proces, na który wpływ mają przede wszystkim warunki atmosferyczne. Stan wycieraczek powinien być regularnie sprawdzany, gdyż ich prawidłowe działanie nie tylko decyduje o komforcie jazdy, ale również o naszym bezpieczeństwie.

Wysokiej klasy materiały, z których wykonane są oferowane przez nas pióra wycieraczek Volkswagen Passat, zapewniają im długą żywotność nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

Ile kosztują wycieraczki Volkswagen Passat?

Dobrej jakości wycieraczki płaskie Volkswagen Passat marki AMiO, Bloom, Negotti, Flash i z serii Alca Super Flat, Valeo First Multiconnection oraz Heyner All Seasons kosztują w naszym sklepie od ok. 60 do 90 zł. Natomiast za wycieraczki Denso, Valeo Hydroconnect, Valeo Silencio, Bosch Aerotwin i Bosch Aerotwin Plus zapłacisz w granicach od ok. 70 do 160 zł.

Wycieraczki hybrydowe w sklepie piorawycieraczek.pl marki Flash i Denso oraz z serii Heyner Hybrid i Valeo First Hybrid to wydatek rzędu 80 - 140 zł.

Najtańsze są wycieraczki szkieletowe Volkswagen Passat. Za doskonałej jakości pióra z serii Alca Special Graphite, Valeo First Conventional lub Bosch Eco zapłacisz od ok. 20 do 60 zł.

Na wymianie wycieraczek nie powinno się zbytnio oszczędzać. Wskazane jest instalowanie akcesoriów najwyższej jakości, gdyż ich praca decyduje o bezpieczeństwie kierowcy i innych użytkowników dróg. Znając jednak realia życia, nasz sklep wyodrębnił ze swoich zasobów grupę dobrej jakości wycieraczek samochodowych po niskich, atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia strony z tanimi wycieraczkami, na której między innymi znajdziesz wycieraczki Volkswagen Passat.

Które wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat wybrać?

Przy wyborze wycieraczek samochodowych Volkswagen Passat pierwszą zasadą jest odszukanie takich, które adresowane są dokładnie do marki i modelu auta oraz roku jego produkcji. W naszym sklepie zrobisz to bez trudu za pomocą mechanizmu wyszukującego. Interesujące nas pióra to zarówno wycieraczki płaskie, jak i hybrydowe oraz szkieletowe do przedniego lub tylnego okna.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie wycieraczki kupić do Twojego auta, proponujemy zainstalować wycieraczki samochodowe Volkswagen Passat z renomowanych serii: Alca Special Graphite, Alca Super Flat, Bosch Eco, Bosch Aerotwin Plus, Bosch Aerotwin, Denso hybrydowe, Heyner Hybrid, Heyner All Seasons, Valeo First Conventional, Valeo Hydroconnect, Valeo Silencio i Valeo First Multiconnection.

Pióra wycieraczek Volkswagen Passat - opinie klientów

Pióra wycieraczek Volkswagen Passat cieszą się dobrą opinią wśród naszych klientów. Wysoka jakość materiałów i precyzja wykonania wpływają pozytywnie na ich żywotność i efekty pracy. Z dużym zainteresowaniem spotyka się również dział z dobrej jakości, tanimi wycieraczkami.

Użytkownicy zadowoleni są też ze sprawnego działania naszej wyszukiwarki, dzięki której szybko znaleźć można produkty przeznaczone dla marki i modelu samochodu. Jeżeli mimo to będziesz miał trudność ze znalezieniem odpowiedniego pióra wycieraczek Volkswagen Passat prosimy o kontakt, chętnie pomożemy!

Tych klientów, którzy preferują osobiste dokonywanie zakupów, zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego w Katowicach.

Ciekawe artykuły

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

FAQ przy zakupie wycieraczek samochodowych

W związku z pojawianiem się na rynku motoryzacyjnym coraz większej ilości nowinek, jak grzyby po deszczu piętrzą się wątpliwości i rodzą pytania, na które czujemy się w obowiązku odpowiadać.

Czytaj więcej
ALCAAMiOBLOOMBOSCHDENSOFLASHHEYNERNEGOTTIVALEO

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Długość pióra
Długość pióra kierowcy
Długość pióra pasażera
Rodzaj wycieraczki
Strona zabudowy
Producent
zamknij